Aktywny wypoczynek nad wodą

Aktywny wypoczynek nad wodą

Aktualności

Planując urlop, zwykle dbamy o to, by jak najlepiej zagospodarować ograniczony czas, który spędzimy w miejscowości wypoczynkowej. Długo czekamy na wakacje, a kiedy przychodzą, często mamy wrażenie, że czas mija bardzo szybko. Dlatego przed wyjazdem warto zastanowić się, jaki sposób wypoczynku sprawia nam i naszej rodzinie największą przyjemność. Dla niektórych będzie to tydzień spędzony na leżeniu na plaży z drinkiem w ręce. Inni wolą jednak aktywny wypoczynek. Szczególnie kiedy wyjeżdżamy z dziećmi dobrze jest zaplanować jakieś atrakcje. Przyjrzyjmy się formom aktywnego wypoczynku nad wodą.

Zabawy w wodzie

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, są oczywiście wszelkie zabawy i gry w jeziorze czy morzu. Wypoczynek nad wodą to świetna okazja do doskonalenia umiejętności pływackich i zaszczepienia dzieciakom miłości do sportów wodnych. Dobrym pomysłem będzie z pewnością zaopatrzenie się w sprzęt do nurkowania. Taki najprostszy zestaw, tzn. okulary i rurka, to niewielki koszt, za to wielka frajda. Wyławianie z dna muszelek i kamieni, obserwowanie ryb i innych wodnych stworzeń to świetna zabawa, która szybko się nie znudzi.

Kolejną propozycją może być gimnastyka w wodzie. Stawanie na rękach na dnie, przewroty w tył i w przód, elementy aqua-aerobiku – to dobry pomysł na urozmaicenie pobytu na plaży. Także gry zespołowe w morzu czy jeziorze to duża przyjemność. Dlatego na plażę warto zabrać dmuchaną piłkę lub ringo. Wszelkie formy ruchu w wodzie to doskonała forma dbania o zdrowie i kondycję. Z dobrodziejstw aktywności w wodzie mogą z powodzeniem korzystać również osoby, które nie potrafią pływać.

Podejmując się jakiejkolwiek aktywności w wodzie, bezwzględnie należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Najlepiej korzystać ze strzeżonych plaż. Jeśli wypoczywamy nad morzem, nie wchodźmy do wody, gdy mamy do czynienia z dużymi falami. Korzystanie w morzu z dmuchanych materaców także nie jest dobrym pomysłem. Pamiętajmy, że dobry wypoczynek to bezpieczny wypoczynek.

Sprzęt wodny

W turystycznych miejscowościach nad jeziorem zazwyczaj jest możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego. O ile pływanie żaglówką wymaga pewnych umiejętności, o tyle sterowanie kajakiem, łódką wiosłową czy rowerem wodnym każdy powinien bez trudu opanować. Taka opcja jest idealne dla miłośników ciszy i przyrody. Korzystanie ze sprzętu wodnego pozwala na odpłynięcie od zatłoczonej i hałaśliwej plaży i obserwowanie wodnego ptactwa.

Wycieczki rowerowe

Kiedy jedziemy nad morze lub jezioro, nasza uwaga często skupia się na plaży i wodzie. Zapominamy przy tym, że wybrzeże i pojezierze to większe tereny, zazwyczaj niezwykle urokliwe. Jeśli zależy nam na aktywnym wypoczynku, możemy zwiedzać okolicę na rowerze. W miejscowościach turystycznych zazwyczaj istnieje opcja wypożyczenia roweru. Nie musimy więc na wakacje zabierać swojego pojazdu. Jednym z większych plusów poruszania się rowerem jest możliwość dotarcia w miejsca, w które nie da się dojechać samochodem. Dobrym pomysłem będzie z pewnością wycieczka rowerowa wokół jeziora. Być może przy okazji odkryjemy jakąś dziką, pustą plażę!

Artykuł został przygotowany we współpracy z blekitnypiotrus.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments