Alternatywa dla tradycjnych sal weselnych | Chodzi o wesele na kaszubach, piękne widoki itp.

Alternatywa dla tradycjnych sal weselnych | Chodzi o wesele na kaszubach, piękne widoki itp.

Aktualności

Ślub to dla większości młodych par bardzo ważny dzień – właściwie jedyny taki w życiu. Co prawda z czasem – a zwłaszcza wraz z pojawieniem się na świecie dzieci – pojawiają się kolejne istotne wydarzenia, wesele zazwyczaj jest jednak pierwszym z nich. Może właśnie dlatego tak zapada ono w pamięć. Oprócz tego jest swoistym świętem miłości dwojga ludzi, jej symbolicznym wyrazem. Podczas ślubu to właśnie państwo młodzi oraz ich uczucie są najważniejsi.

Niezależnie od wytłumaczenia ślub zawsze jest magiczną chwilą – właśnie dlatego młode pary tak skrupulatnie się do niej przygotowują. Próby, dekoracje, stroje, obrączki, kwiaty, zaproszenia, goście, muzyka, światła, pierwszy taniec… Można dostać zawrotów głowy, zaś elementów, o których należy pamiętać, jest naprawdę mnóstwo. Właśnie dlatego przygotowania te często są również niezwykle stresujące. To także swego rodzaju egzamin dla związku – właśnie wtedy partner może się bowiem wykazać swoim wsparciem (lub – na szczęście o wiele rzadziej – jego brakiem).

Jednym z ogromnych dylematów podczas przygotowywania tejże uroczystości jest wybór miejsca. Państwo młodzi zawsze marzą o tym, by ich zaślubiny oraz przyjęcie weselne odbyły się w wyjątkowym miejscu, jedynym w swoim rodzaju, które na długo pozostanie w pamięci zaproszonych gości. W Polsce można znaleźć wiele naprawdę interesujących sal idealnych na tego typu okazję. Coraz chętniej jednak zainteresowani kierują się pewną prostą zasadą – im bliżej natury, tym lepiej…

Naturalne wesele

Polska – jako kraj bogaty w bardzo zróżnicowane krainy geograficzne – ma młodym parom naprawdę wiele do zaoferowania w kwestii pięknych widoków. Zakochani w polskich Tatrach zazwyczaj decydują się na ślub blisko gór, najczęściej w Zakopanem. Entuzjaści morza udają się na samo wybrzeże, by właśnie tam powiedzieć sobie sakramentalne „tak”. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również Mazury, które w ostatnich latach przeżywają swoisty renesans. Generalnie polskie krajobrazy przyciągają coraz więcej zainteresowanych. Być może Polacy wreszcie wzięli sobie do serca powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie”?

Coraz chętniej wybieraną opcją jest wesele na Kaszubach. Te nieco zapomniane tereny mają odwiedzającym naprawdę wiele do zaoferowania. Chodzi przede wszystkim o przepiękne, zapierające dech w piersiach krajobrazy. Spokojna, krystalicznie czysta woda, stosunkowo dużo zieleni dookoła, potężne, wieloletnie drzewa, bogata w niespotykane nigdzie indziej gatunki fauna i flora… Miejsce to jest wprost idealne do tego, by na moment się zatrzymać, wziąć głęboki oddech i zadumać nad pięknem otaczającej nas przyrody. Kaszuby umożliwiają również wyciszenie się, dzięki czemu wesele w tym miejscu będzie niezapomniane. Goście będą mieli możliwość nie tylko bawić się do białego rana, ale i spędzić trochę czasu na łonie natury – jak wiele osób w dzisiejszych czasach nie może znaleźć chwili na to, by oddać się takiemu zajęciu?

Warto spróbować sobie również wyobrazić, z jak piękną sesją zdjęciową wiąże się wesele na Kaszubach…

Informacje zaczerpnięte z: lesnydwor.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments