Budowa ogrodzenia z bloczków betonowych

Budowa ogrodzenia z bloczków betonowych

Aktualności

Na murowane ogrodzenie decyduje się sporo osób, którym zależy na trwałym otoczeniu swojej posiadłości i sprawieniu, iż będzie ona niedostępna dla postronnych osób. Murowane ogrodzenie to okazja do wykończenia zewnętrznej, możliwej do zobaczenia z ulicy pewnego obszaru posesji, tak aby pasowała ona do budynku oraz jego otoczenia. Co warto wiedzieć o ogrodzeniu z bloczków betonowych? Tego dowiecie się Państwo z tego artykułu – zapraszamy do lektury!

Co należy wziąć pod uwagę w trakcie projektowania ogrodzenia?

Przy projektowaniu mieszkania często spędza się sporo czasu na ustalaniu rozmieszczenia pomieszczeń i ich ilości oraz ogólnego wyglądu budynku. Jednakże to ogrodzenie jest tym, co widzą osoby przechodzące w pobliżu posesji, dlatego też powinno ono robić możliwie jak najlepsze wrażenie.

Jeżeli dany płot, mur czy żywopłot nie pasuje do wizerunku zbudowanego domu, to można wywnioskować, iż budowie nie towarzyszył projekt biorący pod uwagę spójny wygląd całości posesji – od jej granic aż do wejściowych drzwi. Często zdarza się, że działka zostaje ogrodzona dopiero po zbudowaniu posiadłości, a wcześniej jest postawione ogrodzenie tymczasowe.

Rodzaje ogrodzenia – najważniejsze informacje

Ogrodzenie może posiadać formę niskiego żywopłotu albo i też muru, który tworzą np. bloczki betonowe. Stanowi nieprzezierną, szczelną zaporę między posesją a jej otoczeniem.

Często można zauważyć wygradzanie swoich posiadłości w wielu domach dzięki zastosowaniu paneli ogrodzeniowych, które mogą być wykonane z drewna albo coraz bardziej popularnych, metalowych i pokrytych cynkiem drutów.

Ogrodzenie z prześwitami jest często wybierane przez osoby, które chcą ustrzec się przed niepożądanymi intruzami przez ich wcześniejsze spostrzeżenie czy też obserwowanie tego, co dzieje się na ulicy. Może to też mieć aspekt dekoracyjny, gdyż z zewnątrz widoczne mogą być obszary wypięlegnowanego ogrodu.

Ogrodzenie z bloczków betonowych – dobre i ekonomiczne rozwiązanie

Bloczki betonowe zastosowane jako ogrodzenie są uniwersalnym oraz permanentnym rozwiązaniem, gdyż jest to zgodne z miejscowymi wymogami dotyczącymi wysokości ogrodzenia. W spełnieniu tych kryteriów warto również pamiętać o tym, aby wybierać odpowiednie przęsła a także dopasowaną furtkę i bramę.

Tego typu ogrodzenie jest trwałe oraz poza metalowymi elementami przęseł, wjazdowej bramy i furtki nie potrzebują częstych konserwacji na przykład pokrywania preparatami antykorozyjnymi. Wyjątkami są słupki oraz podmurówki, które pokryte są naturalnym kamieniem o nierównej powierzchni, która chłonie bardzo mocno wodę – trzeba takie ogrodzenie raz na jakiś czas impregnować dobrze dobranym preparatem służącym na przykład do wapienia albo piaskowca.

Takie procedury są przeprowadzane co parę lat i nie są niesamowicie pracochłonne, gdyż aby rozprowadzić impregnat nie potrzeba specjalnych narzędzi – wystarczy jeden ze znanych sposobów, które uważamy za wyjątkowo wygodne. Wystarczy. ze użyjemy pędzla, wałka albo pistoletu natryskowego.

Artykuł powstał przy współpracy z ogrodzenia-betonowe.com.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments