Catering na urodziny – pyszne dania bez przygotowywania!

Catering na urodziny – pyszne dania bez przygotowywania!

Aktualności

Zbliżają się Twoje urodziny, ale Ty myślisz tylko o męczących przygotowaniach do nich? Oszczędź sobie pracy i zamów catering!

Firmy cateringowe cieszą się teraz dużym zainteresowaniem także ze strony klientów indywidualnych. Gdy zbliża się ważna okazja, podczas której chcemy przyjąć wielu gości i zaserwować im pyszne dania, catering może być strzałem w dziesiątkę.

Catering to usługa polegającą na uprzednim przygotowaniu, a następnie dostarczeniu różnych dań pod adres wskazany przez klienta. Z cateringu można skorzystać podczas wielu wydarzeń, w tym także na urodziny organizowane w domu.

Dlaczego warto zdecydować się na catering na urodziny? Jakie menu wtedy wybrać? Z jakimi kosztami związany jest taki poczęstunek? Sprawdź teraz i zapomnij o mozolnych przygotowaniach do urodzin!

Catering na rodziny – dlaczego warto z niego skorzystać?

Usługi cateringowe to bardzo dobry wybór na wiele okazji, w tym między innymi na urodziny.

Na szczególną uwagę zasługuje w tym przypadku komfort, jaki daje nam dostarczenie świeżych, smacznych, ciepłych dań wprost do domu. Wówczas nie trzeba spędzać wielu godzin na zakupach i gotowaniu – można odpocząć lub poświęcić zaoszczędzony czas na inne cele. Dostawa wybranych dań nastąpi o umówionej wcześniej godzinie.

Dania od firmy cateringowej dostarczane są w odpowiednio zabezpieczonych opakowaniach – mogą być też przekazane na eleganckich paterach, które można od razu wyłożyć na stół bez przekładania na własne talerze.

Warto także zaznaczyć, że catering na urodziny wcale nie jest bardzo drogą usługą, dlatego też nie trzeba wówczas przeznaczać na wyśmienity poczęstunek wysokich kwot. Do dyspozycji są rozmaite warianty menu, dlatego też można łatwo dopasować je do typu imprezy oraz go gustu gości. Dostawa w ramach obszaru działalności firmy cateringowej najczęściej jest darmowa.

Firmy prowadzące catering mogą zaoferować swoim klientom różnorodne menu, które świetnie sprawdzą się również na urodziny. Czym warto ugościć zaproszonych?

Catering na urodziny – jakie menu wybrać?

W menu firm oferujących catering można znaleźć bogatą paletę wyśmienitych propozycji, które idealnie sprawdzą się na urodziny!

Najczęściej na urodziny zamawiane są dania gorące, w tym dania mięsne z dodatkami, sałatki. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie kosztów – łatwe w przygotowaniu potrawy można przygotować samemu, na przykład tak zwaną zimną płytę, przekąski.

Wśród popularnych ofert cateringowych na urodziny znajdują się:

  • koryta mięsne – rozmaite dania mięsne, na przykład rolady wieprzowe, kotlety drobiowe, dewolaje, pieczenie, golonka i inne
  • dodatki – ziemniaki pieczone, frytki i inne
  • sałatki – misy sałat, w tym surówki z kapusty, sałatki greckie, sałatki z serem, grillowanym kurczakiem i innymi dodatkami
  • przekąski – koreczki, zapiekanki, kanapki, ślimaczki z ciasta francuskiego z dodatkami, sushi i inne

Firmy cateringowe mogą dostarczyć także słodkie przekąski, na przykład ciasta, ciasteczka, a także tort przygotowany na indywidualne zamówienie.

Można przebierać w różnych wariantach dań, które zaliczane są do tradycyjnej kuchni polskiej, a także do kuchni innych krajów, na przykład kuchni greckiej, włoskiej, tureckiej, japońskiej, aby wspomnieć tylko o paru możliwych propozycjach.

Catering na urodziny – ile to kosztuje?

Ile kosztuje catering zamówiony na urodziny? Cena tego typu obsługi jest zależna w szczególności od wybranej opcji, a także od polityki cenowej firmy cateringowej.

Najczęściej należy liczyć się z kosztem rozpoczynającym się od około 30 złotych na osobę. W najbogatszym pakiecie ceny mogą wynosić jedna nawet około 100 złotych za jednego gościa.

W przypadku urodzin na około 20-30 osób catering średnio będzie kosztował od około 500 złotych do 1000 złotych.

Dokładne informacje o cenach usług cateringowych można znaleźć na stronach internetowych firm prowadzących catering, a także można uzyskać je po kontakcie telefonicznym czy on-line.

Podsumowując, jeśli chcesz urządzić udane urodziny bez spędzania wielu godzin w kuchni, postaw na catering i zaserwuj swoim gościom wyśmienite dania bez wysiłku.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Service Congress Center z Krakowa.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Angelika
Angelika
2 lat temu
Daj ocenę :
     

Polecam i to zdecydowanie. W tym roku skorzystałam z uslugi kateringu na urodziny dla córki i jestem zadowolona. Rok temu robiłam jedzenie sama i bardzo się namęczyłam. Co innego jest w koncu przygotowanie obiadu dla naszej 3, co innego dla 30 osób ( mam sporą rodzinę).