Czy biżuteria dla dzieci to dobry pomysł na prezent?

Czy biżuteria dla dzieci to dobry pomysł na prezent?

Aktualności

Dzieciństwo to szczególny okres w życiu. Warto dbać o to, by nasze pociechy miały dobre wspomnienia. Jednym ze sprawdzonych sposobów na ich tworzenie są dobrze dobrane prezenty. Gdy zbliża się szczególna okazja w życiu naszych podopiecznych, możemy zastanowić się czy coś z biżuterii nie będzie dobrym rozwiązaniem? Biżuteria dla dzieci to wbrew pozorom nie rzadkość.

Biżuteria dla dzieci – dobieramy jej rodzaj do płci

Szczególnie małe dziewczynki są zachwycone, gdy mogą założyć prawdziwą ozdobę z metalu szlachetnego – jest to zawsze znakiem pewnej dorosłości. Choć chłopcom nie podarujemy z pewnością kolczyków czy wisiorka, lecz tutaj również istnieją pewne możliwości. Doskonałym prezentem dla małego chłopca może być stylowy zegarek, bransoletka albo łańcuszek. Te ostatnie powinny być rzecz jasna z nieco bardziej masywnego splotu. Będzie to miało tę zaletę, że taki łańcuszek lub bransoletkę będzie trudniej zerwać. Lepiej będzie się też prezentować – zwłaszcza, gdy taki dodatek ma występować jako jedyna część noszonej biżuterii.

Czym charakteryzuje się biżuteria dla dzieci

Biżuteria dla dzieci ma z reguły nieco inne wzornictwo oraz kolorystykę niż ta, przeznaczona dla dorosłych. Często można natknąć się na wesołe motywy zwierzęce: biedronki, żuczki, misie, etc. Dużą popularnością cieszą się też uniwersalne wzory roślinne: kwiatki czy też listki. Niekiedy pojawiają się pozytywne symbole, takie jak serce, gwiazdka lub aniołek. Kompozycje kolorystyczne też są zdecydowanie inne. Pierścionki, wisiorki czy kolczyki dla najmłodszych nie muszą być tak stonowane jak te dla dojrzałych osób. Biżuteria, przeznaczona dla małych dziewczynek często utrzymana jest w tonacjach takich, jak róż, delikatny błękit czy czerwień.

Z punktu widzenia najmłodszych cenne są także wszystkie ozdoby, które nawiązują do ich ulubionych bajek. Najczęściej będą to popularne filmy Disneya, choćby takie jak „Kraina Lodu” czy „Król Lew”.

Czy biżuteria dla dzieci to dobry pomysł na prezent?

Na jakie okazje pasuje bardziej ekskluzywny prezent?

Większość krewnych maluchów zaczyna rozglądać się za bardziej ekskluzywnym prezentem, w tym również za biżuterią dla dzieci, gdy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia lub pierwsza komunia. Dobrze dobrany dodatek z metalu szlachetnego może być bardzo cenną pamiątką po paru latach. Szczególnie dotyczy to dziadków, których często żegnamy w stosunkowo młodym wieku. Drogocenny drobiazg, który będzie przypominać ciepło tej relacji, będzie z pewnością chętnie noszony. Jednak, jeżeli chcemy, by nasz prezent posłużył młodszemu krewnemu także w dorosłym życiu, trzeba zatroszczyć się o bardziej uniwersalną stylistykę danego wyrobu jubilerskiego.

W jakim wieku można podarować typową biżuterię?

Ważną kwestią, której nie można pomijać, jest granica wiekowa, od której możemy kupować naszym młodym podopiecznym poważniejszą biżuterię. Zasadniczo przyjmuje się, że w wieku 13-15 lat noszenie typowych ozdób z metali szlachetnych, które nie nawiązują już stylistyką do dzieciństwa, jest już jak najbardziej na miejscu. Jeżeli nasza pociecha wygląda poważnie jak na swój wiek – nawet wtedy, gdy dziecko jest w wieku 11 lub 12 lat możemy już zdecydować się na poważniejszy stylistycznie zakup. Dobrym wyjściem będzie też inwestycja w wyroby jubilerskie, które wyglądają równie dobrze u młodszego dziecka, jak i u kogoś dojrzałego – na przykład kolczyki w formie malutkich perełek (o ile obdarowujemy dziewczynkę).

Biżuteria dla dzieci będzie dobrym prezentem, o ile z maluchem lub dorastającym młodym człowiekiem łączą nas bliskie relacje, zwłaszcza te rodzinne. Błędem, jakiego należy unikać jest zbyt drogi podarunek. Jeżeli tak postąpimy, wprawimy rodziców oraz innych opiekunów dziecka w mocne zakłopotanie – szczególnie w przypadku, gdy pokrewieństwo jest nieco dalsze.

Partnerem artykułu jest salon jubilerski Marko.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments