Czy dieta pudełkowa ma sens?

Czy dieta pudełkowa ma sens?

Aktualności

Z pewnością każdy, kto szuka sposobu na zdrowe odżywianie, spotkał się z pojęciem diety pudełkowej. Polega ona na tym, że firma cateringowa codziennie dostarcza do domu zapakowane w pudełka zbilansowane posiłki, dostosowane do potrzeb kalorycznych i zdrowotnych konkretnej osoby, ustalonych podczas konsultacji z dietetykiem. Można zdecydować się na 3 lub więcej posiłków dziennie – łącznie będą one miały taką wartość kaloryczną, jakiej oczekujemy, i będą kompletne pod względem odżywczym. Dieta pudełkowa ułatwia utratę masy ciała, jeśli nie pozwalamy sobie na podjadanie, a także jest wygodnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu gotować zdrowych posiłków.

Czy catering dietetyczny jest dla każdego?

O ile catering dietetyczny zmieści się w domowym budżecie, skorzystać z niego może każda osoba – nie tylko ci, którzy chcą zgubić zbędne kilogramy. Jak najbardziej można skomponować w ramach diety pudełkowej także posiłki bardziej kaloryczne, pomagające przybrać na wadze czy zbudować masę mięśniową.

Firma cateringowa bez problemu ułoży też diety dostosowane do przeciętnych potrzeb – korzyść będzie polegała na tym, że posiłki powstaną ze zdrowych składników i będą przygotowane zdrowymi metodami. Catering dietetyczny pomoże osobom, którym trudno jest odżywiać się w sposób zróżnicowany i zmagają się z niedoborami składników odżywczych. Dieta pudełkowa może być bezglutenowa, bezlaktozowa, wegańska lub w inny sposób dostosowana do szczegółowych wymagań dietetycznych – również do zaleceń lekarskich związanych z konkretnymi chorobami, takimi jak Hashimoto.

Jak skorzystać z diety pudełkowej?

Dostęp do firm cateringowych mają nie tylko mieszkańcy większych miast – wiele z nich oferuje dostawę do mniejszych miejscowości i wsi. Najlepiej skontaktować się z najbliższą firmą i zapytać o możliwość dostawy do naszego miejsca zamieszkania oraz zadać szereg innych pytań. Przede wszystkim należy upewnić się, czy oferuje catering dietetyczny obejmujący nasze szczególne potrzeby, jeśli je posiadamy.

Ważne, aby firma była sprawdzona pod kątem bezpieczeństwa – musi mieć pozwolenie Sanepidu na działalność gastronomiczną. Dieta pudełkowa musi być ułożona zgodnie z ustaleniami dietetyka, aby na pewno nam nie zaszkodzić – firma powinna oferować konsultację przed ułożeniem jadłospisu. Warto zapoznać się z opiniami na temat firmy, z których dowiemy się na przykład, czy posiłki zawsze są świeże i czy są prawidłowo pakowane.

Dlaczego catering dietetyczny jest korzystny?

Największą trudnością w zdrowym odżywianiu jest brak dyscypliny – mamy problem z konsekwentnym trzymaniem się planu, który ustalimy sami dla siebie. Dieta pudełkowa zmusza nas do przestrzegania najlepszej dla nas diety i likwiduje ograniczenia związane z dostępnością składników i czasem na gotowanie.

Dobry catering dietetyczny zaspokaja także nasze potrzeby smakowe, dzięki czemu nie mamy poczucia, że dieta nie pozwala nam jeść tego, na co mamy ochotę. Dlatego jeśli tylko cennik nie jest dla nas przeszkodą, warto skorzystać z diety pudełkowej.

Artykuł powstał we współpracy z PrimaFoodCatering.pl

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments