Czy fotowoltaika się opłaca?

Czy fotowoltaika się opłaca?

Firma

Fotowoltaika to w ostatnim czasie dość popularny temat. Dofinansowania, które istnieją zachęcają coraz więcej osób do korzystania z tego źródła energii i inwestycji. Często zadajemy sobie pytanie jakie korzyści można mieć z fotowoltaiki? I czy tak naprawdę warto w nią zainwestować.

Dla kogo fotowoltaika?

Fotowoltaiką powinien zainteresować się każdy, kto ma możliwość instalacji paneli na dachu lub ziemi. Wszyscy wskazują że w najbliższych dziesięcioleciach energia ta, będzie bardzo mocno się liczyła i odgrywała dużą role. Z miesiąca na miesiąc jej popularność wzrasta. Jakie są więc zalety fotowoltaiki?

  • Niższe rachunki za prąd – oczywiście największą korzyścią z paneli jest ograniczanie wydatków na energie elektryczną. Zwłaszcza, że analitycy rysują podwyżkę prądu. Mogą więc one być skuteczną walką ze zwyżkującymi cenami i udaną inwestycją.
  • Jesteśmy bardziej EKO – nieemisyjny charakter to jego kolejna korzyść. Dzisiaj coraz częściej kierujemy się wartościami, w tym odpowiedzialnością za środowisko i przyszłe pokolenia. Bardzo często bierzemy sprawy w swoje ręce i zaczynamy inwestować w miejsce w którym żyjemy.
  • Przekazywanie nadwyżek do sieci – dodatkowe korzyści to oddawanie nadwyżek wyprodukowanej energii elektrycznej. Znikają obawy, że część energii po prostu przepadnie. Działa to w ten sposób, że do sieci przekazywana jest nadwyżka z możliwością odbioru w momencie kiedy będziemy potrzebowali. W tym przypadku jest to bardzo dobre, ponieważ nie zawsze jest słoneczna pogoda, a przez to energia, którą produkujemy jest ograniczona.
  • Gwarantowany zwrot kosztów – to na pewno gwarancja szybkiego zwrotu z poczynionej inwestycji. Gwarancje standardowo i w większości firm posiada się na 25 lat, a czas jej efektywnego działania szacuje się na ponad 30 lat. Warto wiedzieć, że zwrot z inwestycji następuje już po kilku latach. Im większe zapotrzebowanie na rynku, tym też cena staje się konkurencyjna. Faktem jest że cena paneli fotowoltaicznych, a także ich montażu cały czas spada. Odpowiada za to rynek globalny.

Jak wybrać firmę montującą?

Jeśli już zdecydujemy się wykonać taką inwestycje i mieć fotowoltaikę w swoim domu, musimy zastanowić się jaką firmę wybrać. W tej sytuacji sprawą powinni się zająć specjaliści. Oczywiście tak samo jak możesz samemu upiec chleb, tak samo możesz spróbować zamontować fotowoltaikę, ale wówczas pozbawimy się gwarancji producenta. Bardzo często firmy oferują nam nie tylko montaż ale kompleksową opiekę nad całym projektem. Nowoczesne firmy, które inwestują w szkolenia i rozwój są przystosowane do wszelkich działań i profesjonalnie podchodzą do sprawy.

Czy warto inwestować w fotowoltaikę?

Patrząc na plusy jakie daje nam ta inwestycja jest ich naprawdę sporo i to może się opłacać, musimy przestrzegać tylko kilku ważnych zasad.

Decydując się na fotowoltaikę musimy wykorzystać jak najwięcej dostępnej powierzchni, może to być dach budynków. Jeśli dysponujemy małą płaszczyzną, zainstalujmy panele słoneczne o wysokiej wydajności. Bardzo ważną zasadą jest również to, że mniejsza liczba paneli o wysokiej wydajności, wytwarza taką samą ilość energii, co więcej paneli o niższej wydajności.

Fotowoltaika to temat bardzo popularny i warto zainteresować się tym tematem, jeśli myślimy o tym w jaki sposób zmniejszyć nasze rachunki lub zależy nam na przyszłym pokoleniu i środowisku.

Więcej informacji
Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą https://4oze.pl/ specjalizują się w odnawialnych źródłach energii.
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieciu
3 lat temu
Daj ocenę :
     

jeśli chodzi o instalacje fotowoltaiczne to polecam kontakt Solartime http://www.solartime.pl