Czy warto kupić polisę na życie?

Czy warto kupić polisę na życie?

Aktualności Polecane portale Poradnik Klienta

Polisa na życie to jeden z najpopularniejszych produktów ubezpieczeniowych. Jej posiadanie nie jest obowiązkowe, niemniej istnieje szereg przesłanek przemawiających na korzyść wykupienia takiego ubezpieczenia.

Stabilność finansowa dla rodziny

Przedstawiciele firmy PZU podkreślają, że jej klienci decydują się na wykupienie polisy na życie z uwagi na chęć zapewnienia rodzinie stabilności finansowej po ich śmierci. W Polsce takie kwestie nadal są tematem tabu, ale trzeba się liczyć z pewnymi zdarzeniami losowymi, które narażają rodzinę na stratę bliskich osób. Długotrwała choroba, wypadek, zawał – to tylko niektóre z takich sytuacji. Wówczas z pewnością przyda się odpowiednie ubezpieczenie – Kraków daje w tym zakresie niemałe pole do popisu, każdy więc znajdzie polisę skrojoną na miarę potrzeb własnych i swojej rodziny. Podstawowym zadaniem omawianej polisy jest bowiem ochrona bliskich ubezpieczonego.

Skuteczne zabezpieczenie zobowiązań finansowych

Możliwość zabezpieczenia zobowiązań finansowych to kolejna zaleta polisy na życie, o której warto porozmawiać z agentem ubezpieczeniowym. Kraków uchodzi za świetne miejsce do życia, lecz często wiąże się to z koniecznością zaciągania różnych kredytów i pożyczek. Po śmierci ubezpieczonego wypłata świadczenia pozwoli zachować rodzinie płynność finansową – nawet wtedy zobowiązania nie przepadają i trzeba je w dalszym ciągu spłacać.

 

Środki na leczenie i rehabilitację ubezpieczonego i jego bliskich

Do tego, jak kosztowne bywają w Polsce leczenie oraz rehabilitacja, nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać. Pieniądze z polisy na życie pozwalają na pokrycie stosownych wydatków – po śmierci ubezpieczonego mogą skorzystać z nich najbliżsi, o ile oczywiście zostaną spełnione pewne warunki. Zasady funkcjonowania polisy określa we własnym zakresie każda agencja ubezpieczeniowa. Kraków ma jednak na tyle rozbudowaną ofertę, że znalezienie optymalnego wariantu ubezpieczenia nie powinno być problemem. W każdym razie zawsze należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.

Pieniądze dla dzieci po śmierci rodziców

Wykupując polisę na życie, rodzice zabezpieczają finansowe swoje dzieci. Po ich śmierci otrzymają one świadczenie, które można przeznaczyć na codzienne wydatki czy edukację.

Dowolny czas trwania polisy

Polisy na życie dzielą się na terminowe i bezterminowe. Umowy terminowe zawierane są na okres przeciętnie od 5. do kilkunastu lat i polecane osobom w wieku 18-65 lat. Polisę bezterminową można wykupić w dowolnym momencie życia, ale im starszy jest ubezpieczony, tym wyższa składka.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments