Czy warto spędzić wyjątkowe okazje na Mazurach?

Czy warto spędzić wyjątkowe okazje na Mazurach?

Aktualności

Święta Bożego Narodzenia są przez większość Polaków traktowane jako uroczystość rodzinna, niekoniecznie związana z religijnym jej przeżywaniem. Jednak część z nas, zamiast zachwycać się przedświątecznym bałaganem, zgiełkiem i koniecznością przygotowania kilkunastu potraw, marzy o tym, aby na te kilka dni uciec od wszelkich obowiązków i poświęcić się słodkiemu leniuchowaniu.

Czysty relaks

Ucieczka od obowiązków jest w tym przypadku o tyle trudna, że jednocześnie nie chcąc spędzić czasu przy kuchni, chcielibyśmy spędzić z naszymi bliskim lub przynajmniej najbliższą rodziną, wigilijny czas. Szukamy zatem możliwości wyjścia do restauracji czy zapewnienia sobie odpowiedniego cateringu. Jest jednak lepsze i bardziej komfortowe rozwiązanie tego problemu. Wyjazd do hotelu na Mazurach.

Wygodny nocleg

Baza noclegowa na Mazurach to współcześnie bowiem nie tylko jednorodzinne domki, czy kempingowe przyczepy, ale przede wszystkim nowoczesne i zachowujące najwyższe standardy hotele. Znajdziemy tam nie tylko wygodne pokoje, które są czyste i schludne, ale też dostęp choćby do zabiegów SPA, możliwości korzystania z pływalni czy wszelkie technologiczne wymagania, choćby w postaci dostępu do Internetu.

Wyjazd do hotelu w żaden sposób nie wymaga od nas rezygnacji ze standardów, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni, a jednocześnie pozwala nam się znaleźć w nieszablonowym miejscu, w którym komfortowo wypoczniemy.

Mazury to same zalety

Dodatkową zaletą tego pomysłu jest wygoda. Nie będziemy zmuszeni do przygotowywania świątecznych potraw, gotowania, szykowania stołów czy ogólnie organizowania wigilii. Wszystko zrobi za nas obsługa hotelowa, która zadba nie tylko o to, aby jedzenie było smaczne i dostosowane do naszych gustów, ale zapewni też odpowiednią oprawę dla całego wydarzenia.

Po samych świętach czeka nas zaś kilka dni słodkiego i błogosławionego lenistwa, kiedy nie musimy martwić się o ugotowanie obiadu czy sprzątanie. Możemy poświęcić czas na spacery i podziwianie okolicznej przyrody. Do naszej dyspozycji pozostają wszelkie atrakcje, jakie oferuje nam hotel, ale jesteśmy też w stanie udać się na zwiedzanie okolicy.

Mazury w tym czasie nie są tłumnie odwiedzane przez turystów. Nie natkniemy się tutaj na korki, czy tysiące ludzi, którzy tłumnie okupując nabrzeża portowe, restauracje czy nawet okoliczne lasy. Możemy cieszyć się przyrodą w samotności i wprowadzić się w stan prawdziwego odpoczynku.

Mazury to też możliwość zwiedzania okolicznych zamków, miasteczek czy wsi. Znajdziemy tam wiele zróżnicowanych budowli architektonicznych oraz muzeów, które możemy zwiedzić bez konieczności przepychania się z turystami.

Ostatecznie hotel zorganizuje też dla nas zabawę sylwestrową. Koszt takiego wydarzenia jest porównywalny z wyjściem do danej restauracji w dużym mieście. Jednocześnie do naszej dyspozycji pozostaje cały czas pokój hotelowe, co oznacza, że kiedy zmęczeni zabawą chcemy się udać na spoczynek, wystarczy, że po prostu przejdziemy kilka kroków i pójdziemy spać w naszym pokoju. Po wszystkim wrócimy do domu wypoczęci oraz zrelaksowani, co może być miłą odmianą dla tradycyjnie rozumianych świąt.

Artykuł powstał we współpracy z Hotel St. Bruno ****
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments