Darmowe wtyczki do WordPressa

Darmowe wtyczki do WordPressa

Artykuł Miesiąca

Na pewno każdy z nas, kto choć przez chwilę nosił się z zamiarem stworzenia strony internetowej, bądź jej tworzenie ma już dawno za sobą, zaznajomił się z niesamowitą platformą jaką jest WordPress. Jest to jedna z wielu stron w Internecie, za pośrednictwem której możliwe jest wykreowanie spersonalizowanego miejsca w sieci. Jako tego typu narzędzie WordPress zasługuje na uznanie, bowiem dostarcza użytkownikowi wiele możliwości, które zwykle dostępne są w niezwykle profesjonalnych kreatorach.

Jednak jak to się zwykle przyjęło, wszystko co istnieje w Internecie, można w pewien sposób ulepszyć lub dostosować działanie tak, by spełniało nasze potrzeby. Nie inaczej jest w przypadku WordPress, do którego istnieje cały szereg wtyczek, dzięki którym będziemy mogli np. dostosować odpowiednie metatagi czy chociażby tworzenie profesjonalnych formularzy kontaktowych na stronę internetową. Niemniej jednak, w większości przypadków, za tego typu ulepszenia przychodzi nam zwykle dość słono zapłacić. Istnieje jednak miejsce w sieci, które jest swoistym marketplace z wtyczkami do WordPress, a co więcej, oferuje tego rodzaju udogodnienia całkowicie za darmo. Poznajmy więc miejsce, w którym za darmo, będzie można pobrać poszczególne wtyczki.

Czym są wtyczki do WordPress?

Zanim dowiemy się i poznamy marketplace z różnorodnymi wtyczkami do WordPress, zastanówmy się i zweryfikujmy swoją wiedzę na temat wtyczek. W pierwszej kolejności odpowiedzmy sobie na pytanie, czym w ogóle one są i co dzięki nim możemy zyskać. Na pewno znajome są nam wtyczki do przeglądarki internetowej, z której korzysta większość z nas czyli do Google Chrome. Większość z nas ma tam zastosowanego AdBlocka lub inne, pomocnicze gadżety, których głównym zadaniem jest jeszcze lepsze spersonalizowanie i dopasowanie możliwości przeglądarki do naszych oczekiwań. Podobnie jest więc z wtyczkami do Word Press. Czym są tytułowe wtyczki? Otóż są to niewielkie i lekkie, a także niezwykle proste aplikacje internetowe. Zwykle przyjmują one postać procedur lub funkcji, które w tym przypadku dedykowane są środowisku WordPress i jego możliwościom. Co możemy dzięki wtyczkom zyskać? Otóż w pierwszej kolejności, ich głównym zadaniem jest rozszerzenie całej funkcjonalności systemu WordPress, a także zmiana lub ulepszenie jego standardowych działań. Mogą one też znacząco zoptymalizować jego funkcje, a także- co najważniejsze- zautomatyzować wykonywanie niektórych czynności lub prac. W zależności od systemu, na wtyczki przyjęło się mówić także komponenty lub moduły. Jak wiadomo mogą być one darmowe, ale także i płatne i najczęściej są do pobrania w formie bezpośredniej w panelu, który prowadzi nas do oficjalnego katalogu rozszerzeń systemu WordPress. Wtyczki można pobierać również bezpośrednio och ich twórców, a także ze stron popularnych marketów i miejsc, w których istnieją szablony i dodatki dedykowane stronom internetowym. Co więcej istnieje również możliwość stworzenia własnych wtyczek, jednak jest to przeznaczone dla osób, przed którymi świat komputerów nie ma żadnych tajemnic. Tymczasem, warto zapoznać się z jedynym w swoim rodzaju marketplace, dzięki któremu możemy zoptymalizować system WordPress i tworzyć profesjonalne strony internetowe.

Marketplace z darmowymi wtyczkami do WP

Jeśli chcecie ulepszyć możliwości swojego WordPress’a, a także maksymalnie go dopasować do swoich potrzeb, wystarczy skorzystać z dobrodziejstwa strony: https://webites.dev. To właśnie tam, znajdziecie całą masę, darmowych wtyczek do systemu WP. Dlaczego warto pobierać właśnie z tego marketplace? Otóż największą zaletą jest to, że każda wtyczka jest całkowicie darmowa i to się nigdy nie zmieni w przypadku ich wersji podstawowych. Co więcej każda wtyczka z tej strony jest sprawdzona i zweryfikowana przez specjalistów od WordPress’a, tak by gwarantowała użytkownikowi bezpieczeństwo podczas korzystania z niej. Strona także nieustannie wspiera zgormadzone na niej wtyczki, wiec z poziomu panelu WordPress, zawsze będziecie mogli jest na bieżąco zaktualizować.

webites.pl

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments