Dlaczego Amazon jest tak popularny?

Dlaczego Amazon jest tak popularny?

Prasówki

Za popularnością Amazona dzisiaj stoją lata systematycznego rozwoju platformy. Wystartowała ona w 1995 roku, czyli ćwierć dekady temu, a może ona w tej chwili pochwalić się mianem największej i najbardziej zaufanej platformy e-commerce na świecie. Dwadzieścia pięć lat temu sprzedawano na niej jedynie książki. Dzisiaj znajdziemy tam niemal wszystko. Czym Amazon wyróżnia się wśród konkurencji?

Algorytmy, które zapewniają klientom bezpieczeństwo

Dzięki świetnym algorytmom kierującym wyszukiwaniem produktów na Amazonie klient zawsze może być pewny, że znajdzie produkt od zaufanego sprzedawcy, w konkurencyjnej cenie i o wysokiej jakości. Właśnie takie produkty można na Amazonie znaleźć i, co ważniejsze, takie platforma promuje i wyświetlają się one na samej górze wyników wyszukiwania. Właśnie dlatego Amazon może pochwalić się największą liczbą klientów z całego świata – i to zadowolonych klientów, którzy ufają platformie.

Z perspektywy przedsiębiorcy jest to ogromna wartość. Nie tylko chodzi tutaj wyłącznie o możliwość wystawiania swoich produktów na oczach niemal 230 milionom potencjalnych klientów. Istotny jest również fakt, że jeśli nasz produkt będzie dobry, a my – uczciwi jako sprzedawcy, to jest wysokie prawdopodobieństwo, że będziemy mogli zarabiać z prowadzenia biznesu na Amazonie bez większych przeszkód. Zadowoleni będziemy my, nasi klienci, a także Amazon, który zarobi na całym procesie sprzedaży.

Niskie koszty rozpoczęcia i perspektywa wysokich zarobków

Zdecydowanie najpiękniejszą rzeczą na Amazonie jest to, że nie musimy płacić za wystawianie swoich ofert. Opłata zostanie pobrana dopiero po sprzedaniu konkretnego produktu. Wynosi ona jednego dolara od sprzedanego produktu (+ koszty dodatkowe związane z jego kategorią), jeśli nasze konto jest kontem indywidualnym, lub 40 dolarów miesięcznie w przypadku, gdy wykupujemy subskrypcję profesjonalnego sprzedawcy. Są to bardzo niewielkie koszty, nawet dla osoby dopiero zaczynającej przygodę ze sprzedażą online. Natomiast w perspektywie malują się nam naprawdę duże zarobki. Jeśli uda nam się znaleźć wystarczająco dużo nisz i wejść na rynek Amazona w odpowiednim momencie, w krótkim czasie możemy zacząć zarabiać naprawdę poważne pieniądze. To jednak nie przyjdzie samo. Trzeba najpierw wiele się dowiedzieć i szczegółowo zaplanować strategię całego przedsięwzięcia.

Jak rozpocząć sprzedaż na Amazonie?

Po pierwsze trzeba mieć dobry pomysł na produkt czy produkty, które chcemy sprzedawać. Następnie należy ustalić cenę, która nie będzie za wysoka dla potencjalnych klientów, ale też nie zbyt niska – bo nagle okaże się, że po pobraniu marży przez Amazon zaczniemy na naszym interesie tracić.

Kolejną sprawą jest uwzględnienie algorytmów, według których działa Amazon, a także ogólnych zasad i regulaminu platformy. Powinniśmy wnikliwie przestudiować wszystkie te sprawy i dopiero potem odpowiednio zaprojektować aukcję, a także podjąć odpowiednie kroki marketingowe, by zagwarantować sobie jak najlepszy start.

Artykuł powstał przy współpracy z Nethansa.com

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Artykuł powstał przy zgody Dlaczego Amazon jest tak popularny […]

trackback

[…] Artykuł powstał przy pomocy Dlaczego Amazon jest tak popularny […]

trackback

[…] Artykuł powstał przy zgody Dlaczego Amazon jest tak popularny […]

trackback

[…] Artykuł powstał przy zgodzie Dlaczego Amazon jest tak popularny […]

trackback

[…] Artykuł powstał przy zgodzie Dlaczego Amazon jest tak popularny […]

trackback

[…] Artykuł powstał przy zgodzie Dlaczego Amazon jest tak popularny […]