Do czego służą oczyszczarki strumieniowe?

Do czego służą oczyszczarki strumieniowe?

Aktualności

Oczyszczarki strumieniowe wykorzystywane są do usuwania zanieczyszczeń praktycznie z każdego rodzaju powierzchni. Warto wiedzieć, że stosuje się w nich materiał ścierny, którym może być zarówno śrut, jak i piasek.

Zastosowanie oczyszczarek strumieniowych

Oczyszczarki strumieniowe wykorzystywane są przede wszystkim przez firmy zajmujące się renowacją. Świetnie zdadzą egzamin szczególnie jeżeli chodzi o prace antykorozyjne, oczyszczanie konstrukcji stalowych, fasad budynków czy murów.

Ponadto oczyszczanie strumieniowe sprawdzi się również w kwestii czyszczenia odlewów oraz przedmiotów stalowych praktycznie z każdego rodzaju zanieczyszczeń. Produkt znajdzie także zastosowanie w różnego rodzaju zakładach, które specjalizują się w obróbce metalu.

Ogromnym atutem oczyszczarek jest fakt, że nie powodują one uszkodzenia powierzchni piaskowanej. Kluczem do wykorzystania tego urządzenia w skuteczny i bezpieczny sposób jest jego właściwy wybór. Kryterium powinien być zakres wykonywanych prac.

Rekomendowane jest podczas dokonywania wyboru bardzo dokładne określenie do czego dokładnie będzie potrzebna oczyszczarka. Może ona bowiem zostać wykorzystana do pozbycia się rdzy i zanieczyszczeń, albo pokrycia warstwą utwardzającą. Warto również mieć świadomość, że w oczyszczarkach bardzo często wykorzystywany jest przez użytkowników efekt odbicia i uderzenia.

W ten sposób można korzystać z energii resztkowej odbijanego ścierniwa. Zmniejszane jest dzięki temu zużycie energii, gdyż możliwe jest zastosowanie mniej turbin o znacznie niższej mocy. Kolejnym atutem takiego rozwiązania jest mniejsze zużycie produktu.

Jak wybrać najlepszą?

Wybranie oczyszczarki strumieniowej powinno być podyktowane przebiegiem procesu produkcyjnego, wymaganej od maszyny wydajności czy wykonywanego zadania. Konieczne jest zatem dostosowanie rodzaju oczyszczarki do dokładnie sprecyzowanych preferencji inżynierów produkcji.

Przeważnie wyróżnia się urządzenia rolkowe do obróbki strumieniowe, przelotowe oczyszczarki strumieniowe zawieszkowej, urządzenia do obróbki strumieniowej, urządzenia zawieszkowe do obróbki strumieniowej, oczyszczarki strumieniowe z taśmą z plecionego drutu stalowego.

Podejmując decyzję koniecznie należy uwzględnić koszt produktu, a także koszty jakie koniecznie będzie trzeba ponosić z tytułu eksploatacji. Chodzi tutaj przede wszystkim o koszty wymiany części zamiennych czy zużycie się niektórych elementów urządzenia. Niezwykle istotny jest także materiał, z jakiego zostało wykonane urządzenie.

W przypadku zdecydowania się na danego producenta, rekomendowane jest zagwarantowanie sobie dostępu do bardzo szerokiego katalogu części zamiennych. Użytkownik musi mieć bowiem całkowitą pewność, że w dowolnym momencie firma będzie świadczyła usługi związane z modernizacją czy serwisem. Należy mieć świadomość, że naprawa oczyszczarki wiąże się z dużymi kosztami.

Warto zatem wybrać produkt sygnowany przez rozpoznawalną markę, której oczyszczarki charakteryzują się bardzo wysoką jakością. W ten sposób użytkownik zapewni sobie znacznie dłuższą żywotność urządzenia.

Artykuł powstał we współpracy z Contracor.com.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments