Dom maklerski ING Pilawa

Artykuł Miesiąca Mazowieckie

Że wszystek spośród nas chociaż raz proszek do tworzenia z Netflixem. Stanowi toż bowiem sama spośród najciekawszych firm, jaka oferuje nam wstęp do obrazów oraz seriali dokładnie w ramach miesięcznego abonamentu. Oprócz tego Netflix, poza platformą strumieniująca najlepsze produkcje filmowe i telewizyjne, trudni się i produkcją własnych obrazów oraz seriali. Łatwo więc wywnioskować, że już usługi Netflixa proste są na całkowitym świecie.


Dom maklerski ING Zakroczym

W kwietniu minionego roku, firma była aż 182 miliony aktywnych subskrybentów na całkowitym świecie, tym jedynym kapitalizacja jej osiągała ponad 186 milionów dolarów.

Jak posiada się historia Netflixa?

Otóż dużo spośród nas, platforma Netflix stosuje się ze kreatywnością i innowacyjnością na układ młodego start-upu. Nie nieco jednak, firma ta żyje na zbytu już od ponad 22 lat, choć na samym powodu była więc zaledwie niewielka wysyłkowa wypożyczalnia płyt. Właśnie od indywidualnego początku spółka charakteryzowała się dość nowym modelem biznesowym, który oparty była na technologiach nowych czyli płytach DVD zamiast- znanych dobrze- kaset VHS. W 2010 roku jednak nastąpił gwałtowny wzrost firmy i rozbudowanie jej pracy o różne usługi strumieniowania obrazów oraz seriali online. W 2013 roku- czyli jedynie 3 lata później firma zaczęła być swoje produkcje filmowe.
Dom maklerski ING Zakroczym

Od tego okresu Netflixa zanotował najdynamiczniejszy postęp w bezpośredniej przygody. W 2016 roku wypuściła ona aż 126 autorskich produkcji, czyli więcej niż wszelka inna sieć na świecie. W 2019 roku Netflix był panem dla ponad 7000 pracowników. Nic więc dziwnego, że czynności tej firmy są wyjątkowo atrakcyjne dla inwestorów.

zobacz również Czy warto inwestować w Netflix?

Zyski, lecz jeszcze i straty

Netflix był natomiast stanowi firmą, która obejmuje się często na całych jakościowo serialach i instytucjach. Nie nieco natomiast tego typu strategia przyniosła firmie ogromne zadłużenie, które dwa lata temu stanowiło aż 12 miliardów dolarów. Inwestorów skutecznie może odstraszać i stale rosnąca konkurencja na aktualnym zbytu. Bo o udziały w sektora VOD walczą także tacy giganci jak Amazon, Hulu, Disney czy sam Apple.
Dom maklerski ING Zakroczym

Jak zarobić na taniejącej ropie?
Reklama

To dzisiaj Amazon robi się być najcięższym konkurentem i zagrożeniem dla Netflixa. W współczesnym roku stanowił on aż 97 milionów płacących subskrybentów, a sama Amazon podobnie jak Netflix również rozwija swoje autorskie produkcje, które zajmują się uznaniem oglądających. Na drugim miejscu plasuje się Hulu, który zanotował aż 78 milionów płacących subskrybentów. Pnie się on lecz wciąż wzwyż, by zawładnąć światowym rynkiem VOD. Kolejno czwarte miejsce zajmuje Disney, który jednakże nie wydaje si być szerokim niebezpieczeństwem dla Netflixa.
Dom maklerski ING Zakroczym

Nie nieco jednak, nie można zapominać o tym, że na zbytu VOD istnieje też całkiem spore grono mniejszych nazw i budów, jakie są na startu niezwykle długiej podróży do tego, by stać się prawdziwymi potentatami. Jednakże nie są one powstanie w żadnym wypadku zagrozić Netflixowi.

Starty w sektora

Netflix zarówno w Europie kiedy i postawa nią jest bezapelacyjnym liderem, w nawiązaniu do całkowitego rynku VOD. Według dany z USA, możemy wywnioskować, że w 2019 roku nosił on aż 158 milionów subskrybentów, co oznacza ponad 77% wkładu w sektora, który całościowo liczy sobie aż 208 milionów użytkowników. Dla porównania, możemy powiedzieć, że największy konkurent Netflixa- Amazon zanotował jedynie 46 % udziałów na zbytu VOD. Huku- trzeci konkurent Netflixa był tylko 36 % udziałów. Posiłkując się danymi z Europy, możemy powiedzieć, że jeszcze rynek VOD pytany jest przez Netflixa, który w Europie ma 52% udziałów. Amazon zaś odnotował jedynie 21 % startów w lokalnym rynku VOD.

Jak można dostać akcje Netflixa?

By kupić akcje Netflixa, inwestorzy mogą zdecydować się na indywidualną spośród niewielu możliwości. Po pierwsze, najłatwiejszym sposobem jest doskonale się na zakup akcji firmy na amerykańskiej giełdzie za pośrednictwem naszego domu maklerskiego. Drugą z alternatywy jest z zmiany zainwestowanie poprzez kontrakty CFD, czyli zawarcie porozumienia pomiędzy inwestorem a maklerem. Jednak kontrakty CFD dają nam też bezpośrednią, natomiast tymże jedynym wyłączną ekspozycję na imprezy Netflixa, a jeszcze możliwość inwestowania z dźwignią, co stanowi główne dla wielu inwestorów. Trzecią opcją jest kup akcji Netflixa za pomocą ETF-ów. Najlepiej zająć się:

ETF technologicznym, który w własnym składzie zawiera akcje prawdziwych światowych gigantów jak np. Facebook, Amazon, Netflix, Apple i Google. Jeszcze w ETF technologicznym często znajdziemy również akcje zagranicznych firm jak np. Tesla czy NVIDIA.
ETF rozrywkowy, który łączy w sobie spółki medialne i przyjemne. Warto wspomnieć, że wtedy rzeczywiście w ostatnim ETFie największy udział mają właśnie akcje Netflixa, a wśród tego potrafimy odkryć w nim historie takich firm jak Disney, Discovery czy Fox Corp.
Dom maklerski ING Zakroczym

EFT można nabyć przy pomocy brokerów forexowych i domów maklerskich.

Nie uznaje prostej odpowiedzi na sprawdzanie czy inwestowanie w Netflixa jest korzystne albo również nie. Należy wziąć pod opiekę sukcesy i zadłużenie spółki, ale jednocześnie to, że istnieje ona światowym potentatem i jej stabilnej sytuacji na zbytu VOD mało kto zagraża.

Dom maklerski ING Zakroczym

zobacz również Czy Warto Inwestować W Netflix?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments