Drewniane zabawki coraz bardziej popularne

Drewniane zabawki coraz bardziej popularne

Aktualności

Każdy rodzic wie, jak ważny wpływ na przyszłość dziecka ma jego rozwój już od samych początków dorastania. Dlatego dobór zabawek jest tak ważny. Coraz bardziej popularne stają się zabawki drewniane.

Mały człowiek pierwsze wzorce czerpie z najbliższych mu środowisk, czyli najczęściej domu rodzinnego, dlatego staramy się o zbilansowane posiłki, bogate w warzywa i owoce, przewiewne, oddychające i zapewniające ubrania i buty. Od najmłodszych lat uczymy też dziecka szacunku do drugiego człowieka i kultury osobistej, będąc pewnym, że są to słuszne działania.

Jednak nie bez znaczenia pozostaje tutaj również kwestia zapewnienia dziecku rozrywki i zabawy, bo wpływa to nie tylko na jego dobry nastrój, ale również niezaprzeczalnie na rozwój fizyczny i umysłowy. Liderem na rynku są drewniane zabawki, które coraz częściej wybierane są dla swoich pociech przez świadome mamy.

Naturalne tworzywo, czyli drewni

Drewno to naturalny materiał, pozyskiwany w ten sam sposób od wieków, co sprawia, że jest jednym z najstarszych surowców na świecie. Nie spotkamy się tutaj raczej z chemicznym procesem jego produkcji, co sprawia, że wiemy co nasze dziecko trzyma w rękach i z czym mamy do czynienia, to bardzo ważne w przypadku kiedy mały człowiek każdy przedmiot próbuje wkładać do ust.

W zależności od danego rodzaju drzewa, z którego pozyskano ten surowiec, charakteryzuje się on lekkością i trwałością. Jest dobrym izolatorem, albowiem nie przewodzi on prądu. To jego kolejna zaleta, jeśli chodzi o styczność z dziećmi. Mamy, które stawiają na ekologiczne rozwiązania, bez wahania wybierają tylko drewniane zabawki, które bardzo często w połączeniu z naturalnymi tkaninami takimi jak len, czy bawełna stanowią bezpieczne rozwiązania dla ich dzieci.

Uniwersalne zastosowanie zabawek drewnianych

Drewno pozwala na zastosowanie wielu rozwiązań w produkcji dziecięcych zabawek. Na rynku znajdziemy mnóstwo modeli przystosowanych do każdego wieku dziecka, między innymi puzzle w większych i mniejszych rozmiarach, drewniane układanki, liczydła, pojazdy i figurki, instrumenty muzyczne, zabawki do pchania i ciągnięcia rozwijające zdolności ruchowe, gry i zabawki logiczne, oraz wiele innych zapewniających bezpieczeństwo i frajdę najmłodszym. Tego typu rozwiązania znajdziemy w wielu żłobkach i przedszkolach, gdzie czas dzieciaków upływa głównie na zabawie.

Ogromną popularnością cieszą się ostatnio drewniane zabawki do odgrywania ról, takie jak produkowane z dbałością o szczegół sprzęty AGD, rekwizyty lekarza, pielęgniarki, stolarza czy mechanika. To wszystko pobudza wyobraźnię dziecka i nie nudzi zbyt szybko, a to bardzo ważne, kiedy staramy się wypełnić mu aktywnie każdą godzinę dnia.

Drewno, czyli solidny budulec

Warto pamiętać, że drewniane zabawki, to nie tylko zabawka, którą można wziąć w dłoń. Drewno to solidny materiał, z którego buduje się pierwszy domek dla lalek, stolik z krzesełkami, wózek dla lalek, czy rowerek. Odpowiednio ozdobione elementy przypadną do gustu każdemu maluchowi oraz stanowić będą piękną ozdobę pokoju dziecięcego.

Z drewna najczęściej buduje się również huśtawki, zjeżdżalnie, oraz inne elementy wyposażenia placów zabaw, co pokazuje jak wiele zastosowań posiada ten materiał, przede wszystkim przez jego solidność i trwałość. To idealne rozwiązanie na budowę pierwszego domku na drzewie, ponieważ odpowiednio impregnowane drewno służyć będzie na zewnątrz przez lata, w końcu to podstawowy element budowy prawdziwego domu.

Więcej o zabawkach drewnianych: https://www.tamaja.pl/kategoria/zabawki-drewniane

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments