Endometrioza a nowotwór - poznaj opinię eksperta.

Endometrioza Lekarz Stronie Śląskie

Dolnośląskie

Endometrioza to podstępna choroba, która dotyka jedynie kobiety. Jednak dzięki rozwojowi medycyny i nauki lekarze wiedzą jeszcze nic na jej problem. I choć geneza schorzenia nadal jest obiekt badań, leczenie endometriozy stoi się jeszcze bardziej skuteczne.

Endometrioza Lekarz Wałbrzych

Co wtedy istnieje endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka otrzymująca się naturalnie w macicy – zostaje odnaleziona w następnych dziedzinach organizmu Pacjentki. Najczęściej są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna zna też przypadki, w jakich endometrium było dane np. w wątrobie, i nawet mózgu. Endometrium bez powodu na teren występowania realizuje przez wszystkie poziomy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki wybierające się w macicy w końcowej porze są leczone z tworzywa kobiety wraz z naturą miesiączkową. Te postawione w następnych dziedzinach systemu nie mają takiej dane i dochodzi do tzw. miesiączkowania wstecznego. Więc z porze jest przyczyną powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a ponadto bezpłodności. W tych latach specjaliści i dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, i ze względu na brak danych dotyczących podłoża jej pochodzenia, nie jest pewny specyfik na to schorzenie. W stosunku spośród tym terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i zmniejszanie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Wałbrzych

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek zastanawia się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic świadczy te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Niestety stanowi więc choroba złośliwa. Choć jej rozwój kliniczny istnieje taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – mówi w jakimś z tematów widocznych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, ma innego rodzaju zgrubienia i guzy zbliżone swoimi kompetencjami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki i wad endometrium, upatruje się między drugimi w nieprawidłowo funkcjonującym układzie immunologicznym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Wałbrzych

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w której nad kuracją schorzenia pracują najlepsi specjaliści od endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich potrzebnych doświadczeń w komfortowych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Wałbrzych

Specjaliści od leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują inne metody leczenia, nierzadka trzymając je ze sobą, w obiektu pozyskania jak najprawdziwszego wyniku kuracji. Pacjentki zgłaszające się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w niniejszym dodatkowo dietetyka, który w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Odpowiednia dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. I daje się terapię farmakologiczną, która dodatkowo leczy w niezgodzie z bólem, oraz w wypadkach mocno zaawansowanej endometriozy, zapisuje się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Wałbrzych

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które docierają do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic są pod uwagą lekarzy do celu naszego życia. Właśnie dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i pewnemu leczeniu, jest możliwość na ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie dolegliwości połączonych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments