Ile miejsc ma autokar i na jaką okazję opłaca się go wynająć?

Ile miejsc ma autokar i na jaką okazję opłaca się go wynająć?

Aktualności

Przewozy osób stały się bardzo popularną usługą. Już nie tylko firmy, ale i osoby prywatne są zainteresowane wynajmem autokarów. Kiedy organizujemy wyjazdy z większą ilością osób, taksówki nie sprostają wtedy naszym oczekiwaniom. Musimy zadbać o bezpieczeństwo, komfort i szybki dojazd do celu dużej grupy ludzi. Bardzo istotne jest to, że gdy te osoby będą podróżować razem, cel podróży zostanie osiągnięty bez większych problemów. Pozwalając, by każdy jechał oddzielnie do wyznaczonego celu, narażamy na niepowodzenie nasze plany. Spóźnienia poszczególnych osób mogą zaistnieć z różnych przyczyn, nie zawsze od nich zależnych.

Czy autokary są bezpieczne i wygodne ?

Wybierając firmę wynajmującą autokary, zwróćmy uwagę ile lat, jest na rynku, opinie klientów, zapytajmy o przeglądy techniczne pojazdów. Jest duża konkurencja i firmy dbają o jakość obsługi, komfort i bezpieczeństwo. Autokary są coraz nowocześniejsze, posiadają ABS, ASR, ESP, kamery wewnętrzne i zewnętrzne. Kierowcy przechodzą specjalne szkolenia, również z zakresu pierwszej pomocy.
Komfort autokarów potrafi spełnić oczekiwania najbardziej wybrednych klientów. Toaleta w podróży na pewno jest ważna i, mimo że mała to jednak daje poczucie swobody. Barek z gorąca wodą umili podróż, a lodówka przyda się, gdy jedziemy w dłuższą wyprawę. Klimatyzacja w upalne dni jest niezbędna, a zimą dobre ogrzewanie zapewni lepsze samopoczucie.

Rozkładane wygodne fotele, pomogą rozprostować mięśnie przy długim siedzeniu. Muzyka czy możliwość korzystania z DVD sprawia, że podróż nie będzie się dłużyć. Do sprzętu dołączone są często mikrofony, by można przekazać w wygody sposób ważne informacje podróżującym.

Ile osób zmieści się w autokarze ?

Ilość miejsc, z których możemy skorzystać, jest bardzo różna. Od 50 do 85 miejsc siedzących w autokarach piętrowych, ale są też pojazdy mające tylko 30 miejsc. Wszystko zależy od wielkości autokaru, jego wyposażenia i to, czy jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Autokary najczęściej posiadają 50-60 miejsc, i to od nas tylko zależy jakiej wielkości pojazd wybierzemy. Czym więcej osób będzie podróżować, tym cena za osobę będzie niższa, bo koszty transportu pozostają prawie te same.

Na jakie okoliczności można wynająć autokar?

Firmy mają wiele okazji, by korzystać z usług wynajmu autokarów. Wyjazdy pracowników na szkolenie, konferencje, spotkania integracyjne odbędą się bezpiecznie i sprawnie. Przy organizacji eventów, wystaw pracuje większa liczba osób, która musi być dowieziona w wyznaczone miejsce na czas, aby wszystkiego dopilnować.

Dla osób indywidualnych autokar, to dobre rozwiązanie przy organizacji wesela. Nie ryzykujemy, że na sale kilka osób się nie spóźni, a dzięki temu ceremonia przebiegnie zgodnie z planem. Rozwożąc gości po weselu, zadbamy o ich bezpieczne i komfortowe dotarcie do domu. Mamy pewność, że nikt z najbliższych nie będzie prowadził po alkoholu, co mogłoby być tragiczne w skutkach.

Organizując wycieczki w szkołach, wybierajmy firmę rzetelną, bo powierzamy im bezpieczeństwo naszych dzieci. Już tradycją stało się, proszenie policji o sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed wyjazdem. Firmy, które dbają o swoje autokary, nie będą miały z tym problemy i chętnie poddadzą się takiej weryfikacji.

Artykuł powstał przy współpracy z bus-transport.eu
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments