Jak dobrać kolczyki ślubne?

Jak dobrać kolczyki ślubne?

Aktualności

Kolczyki to jeden z niezbędnych elementów stylizacji każdej Panny Młodej. Dobrze dobrana biżuteria potrafi wyeksponować kolor oczu, a także wysmuklić rysy. Z tego względu warto zawczasu pomyśleć o zakupie odpowiedniego modelu kolczyków i w razie potrzeby skorzystać z porad, które pomogą w podjęciu decyzji. Najlepiej zrobić to jeszcze na etapie wybierania sukni ślubnej, gdyż może się okazać, że nasza kreacja uniemożliwia założenie wymarzonej pary kolczyków.

Kolczyki ślubne a kształt twarzy

Jeśli zależy nam na tym, aby kolczyki nie tylko idealnie komponowały się z naszą suknią, ale również pasowały do rysów twarzy, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Jeśli nasza twarz ma owalny kształt, jesteśmy w najlepszej sytuacji, bowiem z dużym prawdopodobieństwem będą nam pasować praktycznie wszystkie rodzaje kolczyków. Jeśli jednak chcemy wyeksponować kości policzkowe, dobrym rozwiązaniem będą większe modele, na przykład koła czy trójkąty.

Panie z okrągłą twarzą najczęściej zostały obdarzone pełnymi policzkami i dosyć niskim czołem. W tym przypadku zadaniem kolczyków będzie wysmuklenie rysów, warto więc skierować swoją uwagę ku wiszącym modelom. Ewentualnie mogą mieć one formę prostokątów, ważne jednak aby wyróżniały się podłużnym kształtem. Niestety musimy zrezygnować z wcześniej wymienionych kół oraz niewielkich klipsów.

Trójkątna twarz z dosyć szerokim czołem i niewielkim podbródkiem potrzebuje wyrównania proporcji. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się bardzo popularne kolczyki ślubne w kształcie łezki. Dobrym rozwiązaniem będą także modele trójkątne.

Przyszłe Panny Młode obdarzone kwadratową twarzą charakteryzującą się szerokim czołem i szeroką linią żuchwy, muszą więc skupić się na poszukiwaniu kolczyków, które optycznie wysmuklą rysy. W tym wypadku warto postawić na delikatne, podłużne modele, o owalnym zakończeniu.

Kolczyki ślubne a rodzaj sukni

Z uwagi na to, że wybór konkretnej sukni może pokrzyżować wcześniej przygotowane plany biżuteryjne, warto wiedzieć jakie połączenia zupełnie się wykluczają. Jeśli marzą się nam subtelne, długie kolczyki, nie powinnyśmy decydować się na kreację ze stójką, gdyż nie tylko nie uda się nam wyeksponować pięknej biżuterii, ale dodatkowo kolczyki mogą haczyć o materiał. Długie wiszące modele będą z kolei świetnie komponować się z kreacją z odsłoniętymi ramionami. Przy zabudowanej górze, bez wyeksponowanego dekoltu, najlepiej sprawdzą się kolczyki w formie delikatnych sztyftów.

Oczywiście duże znaczenie ma także to, czy na sukni, a zwłaszcza w jej górnej części znajdują się dodatkowe zdobienia, na przykład w formie błyszczących kamieni. Jeśli tak, przy wyborze kolczyków powinnyśmy zastosować zasadę kontrastu, bowiem w przeciwnym wypadku całość będzie zbyt mocno przesycona błyskiem. Na bardziej ozdobne modele kolczyków możemy pozwolić sobie przy skromnej kreacji.

Jeśli suknia ślubna składa się z ozdobnego paska lub widoczne są na niej zdobienia, możemy wykorzystać ten akcent kolorystyczny i dobrać kolczyki z kamieniami w podobnym odcieniu.

Kolczyki ślubne a fryzura

Charakter kolczyków powinien być dopasowany również do fryzury, którą Panna Młoda będzie mieć w dniu ślubu. Jeśli stawiamy na styl boho wyrażający się chociażby w romantycznym warkoczu, możemy postawić na biżuterię w nieco orientalnym stylu. Kolczyki mogą więc składać się z drewnianych elementów i wyróżniać się kolorem.

Przy sporej wielkości falach, najlepiej spisują się wcześniej wspomniane kolczyki ślubne w kształcie sztyftów. Dłuższe modele mogą plątać się we włosach i z pewnością nie zostaną dostatecznie wyeksponowane. Przy wysoko upiętych kokach, możemy pozwolić sobie zarówno na klasyczne łezki, jak i wiszącą biżuterię.

Artykuł powstał dzięki współpracy ze sklepem online oferującym biżuterię Marko.pl

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments