Jak napisać dobre CV? Szukamy pracy w Holandii

Jak napisać dobre CV? Szukamy pracy w Holandii

Aktualności

Poszukiwania pracy należy rozpocząć od napisania dobrego życiorysu, który pozwoli potencjalnemu pracodawcy lepiej poznać naszą osobę. Napisanie dobrego CV to nie lada sztuka – wszak to od niego zależy, czy zostaniemy zaproszeni na rozmowę o pracę. Podpowiadamy, w jaki sposób napisać życiorys, aby z powodzeniem otrzymać pracę w Holandii.

Poprawność danych

W CV musimy pamiętać przede wszystkim o tym, aby umieścić wszelkie potrzebne dane osobowe i aby były one poprawne. Poza imieniem, nazwiskiem i adresem zamieszkania powinniśmy także podać dane kontaktowe: numer telefonu oraz adres e-mail. Ważne, aby CV zaktualizować, jeżeli dojdzie do zmiany jakichkolwiek danych osobowych.

Kolejnym istotnym punktem jest podanie skończonych szkół i doświadczenia zawodowego. Jeżeli pracowaliśmy w wielu miejscach, dobrze wybrać takie, które związane są ze stanowiskiem, na jakie obecnie aplikujemy. Nie ma większego sensu podawanie każdego miejsca zatrudnienia – powoduje to nieczytelność życiorysu. W CV powinniśmy zamieścić także informacje o znajomości języków obcych oraz dodatkowych umiejętnościach czy zainteresowaniach. Mają one jednak stanowić dodatek, a nie wypełniać większą część CV.

Co tak naprawdę interesuje pracodawcę?

Wiemy już, że życiorys nie może być zbyt rozbudowany – dobrze, jeżeli wszystkie informacje zmieszczą się na kartce A4. Aplikując do pracy w Holandii stajemy przed dylematem, w jakim języku powinniśmy napisać CV. Jeżeli korzystamy z pośrednictwa pracy, zwykle potrzebne będzie CV tylko w języku polskim, natomiast przy aplikowaniu bezpośrednim do holenderskiego pracodawcy konieczne będzie wysłanie CV w języku angielskim lub nawet holenderskim.

Warto pamiętać o tym, że pracodawca ceni sobie zwięzłość i prawdziwość podawanych informacji. Nie można więc upiększać CV dodając do niego na przykład zakres obowiązków, których nigdy nie wykonywaliśmy. Niektórym taki krok wydaje się sensowny, gdyż zachęca potencjalnego pracodawcę do kontaktu. Tymczasem pracodawca bardzo szybko będzie w stanie wychwycić fakty, które jedynie dodaliśmy do CV, a które nigdy nie miały miejsca. Zwykle dyskredytuje nas to w oczach pracodawcy. Nie ma jednak tego problemu jeśli wybierzesz pomoc agencji pracy.

Poszukując pracy w Holandii należy przede wszystkim napisać dobre CV. Jeżeli nie mamy pewności co do jego poprawności, zwykle w agencjach pośrednictwa pracy możliwa jest konsultacja życiorysu ze specjalistą do spraw rekrutacji – w agencjach pośrednictwa pracy często dostępne są zindywidualizowane formularze rejestracyjne, w których kandydat pytany jest o kwestie istotne dla zatrudnienia w Holandii.

Niemniej jednak mając na uwadze kilka porad, napisanie dobrego CV nie powinno stanowić większego problemu. Szukasz zatrudnienia w Holandii? Zwróć się do Holland Contracting.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments