Jak oglądać polskiego Netflixa za granicą?

Jak oglądać polskiego Netflixa za granicą?

Aktualności

Netflix to obecnie jedna z najpopularniejszych platform do oglądania seriali czy filmów. Platforma ta dostępna jest praktycznie na całym świecie, jedynie poza Chinami, Syrią czy Koreą Północną. Netflix w każdym kraju ma zróżnicowaną ofertę. Wyjeżdżając poza Polskę, musimy liczyć się z różnego rodzaju utrudnieniami w dostępnie do filmów po polsku. W tym artykule rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości dotyczące korzystania z Netflixa i krok po kroku opiszemy jak oglądać polskiego Netflixa poza granicami naszego kraju.

Dlaczego nie możemy oglądać polskiego Netflixa poza Polską?

Oglądanie filmów i serial za pomocą Netflixa poza granicami naszego kraju może być utrudnione. Ma to związek z różnymi ograniczeniami, jakie zostały narzucone przez producentów tej platformy. Często jest tak, że właściciele sprzedają daną produkcję tylko na potrzeby konkretnego kraju. Musimy mieć świadomość tego, że będąc np. we Francji, możemy korzystać z Netflixa tylko w takiej wersji językowej i z takiego zasobu filmów czy seriali, na jakim opiera się umowa danego kraju. Dla nas taka sytuacja przekłada się głównie na to, że nie będziemy mogli obejrzeć jakiegoś serialu w polskiej wersji językowej, a w najgorszym przypadku – dany serial czy film będzie w tej przykładowej Francji niedostępny.

Jak oglądać Netflixa w polskiej wersji za granicą – możliwości

Wyobraźmy sobie taką sytuację: wyjechaliśmy za granicę na urlop, a chcemy obejrzeć kolejny odcinek naszego ulubionego serialu, który właśnie został udostępniony na polskim Netflixie. Perspektywa oglądania filmu czy serialu bardzo fajna. Włączamy nasza platformę i następuje bardzo nieprzyjemna niespodzianka – nie mamy możliwości obejrzenia tego, co sobie zaplanowaliśmy.

Nie musisz się jednak martwić – trafiłeś w bardzo dobre miejsce i dzięki temu artykułowi w ciągu kilkunastu minut będziesz mógł obejrzeć swoje ulubione produkcje Netflixa po polsku za granicą. Jak?

Istnieje bardzo proste rozwiązanie, które jest w 100% legalne. Aby korzystać z polskiego Netflixa, musimy zmienić nasze IP. Dokonamy tego, korzystając z oprogramowania VPN (Virtual Private Network). Brzmi skomplikowanie? Nic z tych rzeczy. VPN to oprogramowanie, które pozwala na łączenie się z siecią za pośrednictwem danego kraju. VPN tworzy specjalny tunel pomiędzy naszym urządzeniem (komputerem, telefonem, tabletem), a serwerem łączącym nas z internetem. Ten serwer może być zlokalizowany w każdym dowolnym kraju. Dzięki temu urządzeniu Twoje dane będą przemieszczać się po serwerze, który będzie zlokalizowany w Polsce, a nie w kraju, w jakim aktualnie będziesz. W ten sposób Netflix otrzyma adres IP serwera zlokalizowanego w Polsce i będzie myślał, że znajdujesz się w Polsce, a nie np. we Francji. Zostaniemy wtedy połączeni z biblioteką polskiego Netflixa i będziemy mogli bez problemu oglądać nasze ulubione filmy i seriale.

Jest jeszcze jedna możliwość oglądania naszych ulubionych produkcji, bez względu na to gdzie obecnie się znajdujemy. Zawsze możemy wcześniej pobrać filmy czy seriale na nasze urządzenie, z którego korzystamy. Oglądamy je wtedy bez potrzeby używania internetu. Wymaga to od nas wcześniejszego przygotowania, co wiąże się z brakiem możliwości obejrzenia konkretnego filmu kiedy tylko będziemy mieli na to ochotę.

Jaki jest koszt usługi VPN?

Istnieją darmowe usługi VPN, ale trzeba wiedzieć, że nie są one zbyt skuteczne, a Netflix blokuje je automatycznie. Warto zrobić sobie prezent i zainwestować w dobrą sieć VPN. Dzięki odpowiednio dobranemu VPN będziemy mogli w pełni cieszyć się z oglądania polskiego Netflixa. Większość skutecznych usług VPN kosztuje od 30 do 60 złotych miesięcznie. Co więcej, po pewnym czasie używania tej usługi możemy liczyć na bardzo korzystne zniżki. Jeśli potrzebujesz dostępu do polskiego Netflixa za granicą tylko przez miesiąc, bo jesteś np. na wakacjach, to żaden problem – możesz wykupić VPN tylko na miesiąc.

Czy VPN służy tylko do oglądania Netflixa za granicą

Nic bardziej mylnego. Dzięki usłudze VPN mamy dostęp do wszystkich danych, które blokowane są geograficznie. Oznacza to, że używając polskiego serwera mamy dostęp nie tylko do Netflixa, ale także do wszystkich aplikacji telewizyjnych w języku polskim.

VPN zwiększa także Twoją prywatność w Internecie. Dzięki niemu poruszanie się po Internecie staje się bardziej anonimowe, co pozwala chronić Twoje dane m.in. przed hakerami. VPN pozwala na szyfrowanie połączenia, dlatego nikt postronny nie będzie miał możliwości podejrzenia naszych działań w sieci. Ponadto, to bardzo dobre narzędzie do ukrycia naszego adresu IP.

Netflix Polska – czym kierować się przy wyborze VPN

Warto skupić się na trzech aspektach:

  • Szybkość usługi. Oglądając film, chcesz mieć doskonałe połączenie oraz szybkość. Nikt nie chce irytować się przy długotrwałym ładowaniu filmu.
  • Prostota usługi. Szybka instalacja, łatwość korzystania z programu. Nie jesteś ekspertem. Chcesz jedynie oglądać ulubiony serial.
  • Cena. Ważne, żeby była przystępna. Jakość powinna iść w parze z ceną.

Wskazówki krok po kroku jak odblokować polski Netflix za granicą

Jeśli zdecydujemy się skorzystać z usługi VPN, aby móc oglądać polskiego Netflixa za granicą, musimy podjąć pewne konkretne działania. Niżej przedstawiamy krok po kroku co należy zrobić, aby taką możliwość uzyskać:

  1. Musimy zarejestrować konto oraz wykupić abonament u konkretnego dostawcy VPN
  2. Ściągamy aplikację dzięki której połączymy się z serwerami VPN
  3. Logujemy się do aplikacji
  4. Jako lokalizację wybieramy Polskę
  5. Łączymy się z polskim serwerem
  6. Wracamy do Netflixa, logujemy się
  7. I już! Zrobione! Możemy oglądać ulubione filmy i seriale.

Teraz wszystko powinno być jasne. Wiesz już jak uzyskać dostęp do polskiego Netflixa z zagranicy. Teraz wystarczy korzystać i cieszyć się z możliwości oglądania polskiego Netflixa na zagranicznych wakacjach. Oglądaj i czuj się jak w domu.

źródło: https://topvpn.pl/vpn-do-netflixa/

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments