Piękna, wymodelowana, długa szyja i ładny owal twarzy to marzenie niemal każdej kobiety. Niestety wraz z wiekiem skóra wiotczeje, nieodpowiednia pielęgnacja czy nieprawidłowa dieta odciska piętno na delikatnej skórze szyi. Skutkiem takiego zaniedbania może być niechciany drugi podbródek, który dla wielu kobiet jest źródłem dyskomfortu, przyczyną zmartwień a nawet kompleksów. W wielu przypadkach taki podbródek jest wynikiem nie tylko złego odżywiania czy pielęgnacji. Bardzo znaczący wpływ ma również wadliwa postawa ciała, powodująca utratę sprężystości włókien kolagenowych. Wówczas mięśnie szyi stają się słabsze, natomiast tkanki zaczynają gromadzić tkankę tłuszczową.
Należy jednak zwracać uwagę nie tylko na sposób w jaki siedzimy, bowiem duże znaczenie ma również pozycja podczas snu. Spanie z głową ułożoną na kilku poduszkach, czy opieranie głowy na klatce piersiowej również ma negatywny wpływ na owal twarzy.
Nie warto też narażać wrażliwej skóry na zbyt długi kontakt ze słońcem. Może to skutkować utratą wody w skórze, przesuszeniem skóry i w konsekwencji utratą jej elastyczności. Na szczęście nawet na to mamy swoje sprawdzone sposoby.
Spis Treści
Ziołowe S.O.S.
Do walki z podbródkiem na pomoc przychodzą nam kompresy domowej roboty. Nie tylko niweluje problem, ale też pozostawia skórę w lepszej kondycji. Wystarczy zaparzyć siemię lniane w szklance wrzącej wody i odstawić do ostygnięcia.
Po tym czasie zanurzyć w nim gazę i przyłożyć do szyi na około dwadzieścia minut. Dla jak najlepszych efektów zabieg ten należy powtarzać jeden lub dwa razy w tygodniu. ?
Pielęgnacja delikatnej skóry
W walce z dodatkowym podbródkiem możemy liczyć na pomoc witaminy E, kofeiny i kolagenu. Wybierajmy więc preparaty na bazie właśnie tych składników. Dodatkową moc uzyskamy z kremami z ekstraktem z chmielu, kiełków pszenicy czy wyciągiem z placenty.
Raz w tygodniu, warto skórę poddać złuszczaniu delikatnym peelingiem. Nie można jednak po takim zabiegu zapomnieć o kremach nawilżających oraz ujędrniających.
Ćwicz mięśnie podbródka
Ćwiczenia, choć nie wymagają dużej ilości czasu i nie są trudne do wykonania, to muszą być powtarzane regularnie. Najlepiej zacząć od napinania i rozluźniania mięśni szyi, obracania głowy w lewo i prawo, oraz w górę i w dół. Widoczne efekty przyniesie również ćwiczenie polegające na głośnym wypowiadaniu samogłosek: e, a, i, o, u oraz utrzymanie głowy odchylonej do tyłu przez więcej niż pięć minut.
Dodatkowo można ćwiczenia te uzupełnić ćwiczeniami języka, który też ma wpływ na kształtowanie się mięśni podbródka. Wyciągnij język, unieś jego końcówkę. Staraj się utrzymać napięte mięśnie. Ćwiczenie to powinno trwać około dziesięciu sekund. Powtarzane cyklicznie, może zdziałać cuda. Oczywiście wszelkie inne aktywności również są mile widziane.
Oprócz tego, że spalają niepotrzebny tłuszczyk z tej kłopotliwej partii ciała, to dodatkowo modelują całą sylwetkę. Poza powtarzaniem ćwiczeń, pamiętaj o prawidłowej postawie ciała, ściągniętych łopatkach oraz luźno opuszczonych ramionach.
Artykuł powstał przy współpracy z Mediderm.com.pl |