Jak znaleźć najblizszego stomatologa na NFZ?

Jak znaleźć najblizszego stomatologa na NFZ?

Polecane portale

Obecnie wiele osób chcąc umówić się na wizytę u stomatologa, korzysta z prywatnej opieki medycznej. Choć jest to bardzo wygodne i korzystne rozwiązanie, niektórzy są zobligowani do skorzystania z publicznej służby zdrowia, gdyż prywatna opieka medyczna jest zbyt kosztowna. W związku z tym warto wiedzieć, w jaki sposób wyszukać najbliższego stomatologa, który jednocześnie nie będzie związany z wydawaniem dodatkowych środków i będzie w stanie szybko przeprowadzić zabieg.

Gdzie należy wyszukiwać najbliższego stomatologa?

Wiele osób rozpoczyna wyszukiwania najbliższego stomatologa w sieci. Przeszukując wyniki wyszukiwania można natrafić na bardzo dużą liczbę stron, gdzie znajdują się ogłoszenia lekarzy – stomatologów przyjmujących zarówno prywatnie jak na NFZ. Do najpopularniejszych stron internetowych można zaliczyć takie strony jak znanylekarz.pl, lekarzebezkolejki.pl czy też zip.nfz.gov.pl. Ta ostatnia strona jest stroną rządową podlegającą pod Narodowy Fundusz Zdrowia, gdzie oprócz samego stomatologa można znaleźć dodatkowe informacje takie jak najbliższe placówki, najbliższe apteki czy też szczegółowe informacje co do godziny przyjęcia danego stomatologa.

Dzięki tego rodzaju stronom internetowym można w łatwy i szybki sposób znaleźć najbliższego stomatologa i przez stronę internetową umówić się na wizytę. Dodatkowo na takich stronach można bez problemu filtrować wyniki wyszukiwania. Z kolei dzięki temu można w prosty i szybki sposób znaleźć najbliższego dentystę w naszym mieście lub miejscu, gdzie akurat przebywamy i umówić się na wizytę w najbliższym terminie.

Czy można umówić się na bezpłatną wizytę u stomatologa, który przyjmuje prywatnie?

Okazuje się również, że w różnych prywatnych placówkach opieki zdrowotnej można się umówić również na wizytę bezpłatną. Wielu lekarzy stomatologów (i nie tylko) przyjmuje pacjentów bez konieczności uiszczenia opłaty za wizytę. Z reguły jednak bywa tak, iż na tego typu wizyty nie można umówić tak szybko jak w przypadku placówki prywatnej. Przeważnie okres oczekiwania na taką wizytę wydłuża się od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy, co w nagłych przypadkach może być nieodpowiednie dla pacjenta szukającego szybkiego wyleczenia.

Na taką wizytę można się umówić, wypełniając formularz z adnotacją, iż poszukuje się wizyty bezpłatnej na NFZ. Wówczas system informatyczny lub pracownik odpowiedzialny za tego typu zadania będzie w stanie szybko dopasować oczekiwania pacjenta do terminarza stomatologa. Dzięki temu można uniknąć niepotrzebnych problemów oraz straty czasu wyczekując w kolejkach na NFZ.

Dodatkowe usługi stomatologiczne za darmo

W znalezieniu odpowiedniego stomatologa na NFZ za darmo pomocne może okazać się również wiedza, czy posiada on kontrakt z NFZ. Jeśli takowy kontrakt jest podpisany, wówczas będzie on dostępny w głównej bazie stomatologów w regionie, gdzie aktualnie przebywa pacjent. Jeśli sytuacja nie wymaga szybkiej interwencji, stomatolog może w takim wypadku od ręki przeprowadzić np. badanie jamy ustnej, czy kontrola wybranych zębów, czy nadają się do leczenia lub do wyrwania. Jest to bardzo korzystna opcja zwłaszcza dla osób, które chcą jedynie skontrolować swój stan uzębienia i niekoniecznie czekać w kolejce przez bliżej nieokreślony okres czasu.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem ŚwiatPrzychodni.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments