Jak znaleźć pracownika z Ukrainy

Jak znaleźć pracownika z Ukrainy

Aktualności Firma

Poszukiwania pracowników z Ukrainy – w jaki sposób można pozyskać nowych pracowników ze wschodu? Zatrudnienie Ukraińca staje się w naszym kraju coraz bardziej popularne. Każdego dnia na ulicach miast mijamy osoby pochodzące ze wschodu, są to zarówno Ukraińcy, jak i pracownicy z Białorusi. Wynika to z poszukiwania przez pracodawców siły roboczej, ponieważ Polacy nadal chętnie wyjeżdżają za granicę i nie są zainteresowani polskimi zarobkami. Bezrobocie spada, dlatego ofert pracy jest coraz więcej, natomiast pracowników zaczyna brakować. W przeciągu kilku lat na polskim rynku pracy może zabraknąć nawet miliona pracowników!

Jak znaleźć pracownika z Ukrainy

Jak na razie zatrudnienie Ukraińca oraz sami pracownicy z Białorusi uzupełniają niedobory, coraz częściej można również zauważyć u nas pracowników z Azji. Polscy pracodawcy muszą starać się o to, by atrakcyjne warunki pracy i zarobki zachęcały do podjęcia zatrudnienia również rodzimych pracowników.

Czym wyróżniają się pracownicy ze wschodu?

Dla polskich pracodawców kwestia tego, jak znaleźć pracownika z Ukrainy, może być sprawą decydująca o zyskach firmy. W momencie braku odpowiedniej ilości pracowników, liczą się każde ręce do pracy. Agencja zatrudnienia pracowników z Ukrainy oferuje pracowników wykwalifikowanych, którzy sumiennie podchodzą do wykonywanych obowiązków i co ważne, nie kosztują polskiego pracodawcę wysokich sum. Ukraińcy i pracownicy z Białorusi chętniej podejmują się pewnych prac niż Polacy. Niejedna agencja pracy oferuje wykwalifikowaną kadrę, wśród której są specjaliści i osoby o naprawdę dużych umiejętnościach – właśnie takich pracowników poszukują pracodawcy, szczególnie że w Polsce jest raczej deficyt pracowników chcących podejmować zatrudnienie.

Poszukiwania pracowników z Ukrainy
Kwestia tego, jak znaleźć pracownika z Ukrainy nurtuje wielu pracodawców, bowiem obawiają się oni bariery językowej, kulturowej czy nieuczciwości ze strony samego pracownika. Druga strona ma jednak takie same obawy, szczególnie jeśli ktoś przybywa ze wschodu po raz pierwszy. Warto jednak wiedzieć, jak znaleźć pracownika z Ukrainy i cieszyć się naprawdę dobrym fachowcem.

Rekrutacja czynna – jest to rodzaj rekrutacji, który polega na samodzielnym wyszukiwaniu pracowników. Może być ona prowadzona bardzo różnymi kanałami – popularna jest internetowa giełda pracy Ukraińców czy po prostu przeglądanie portali ogłoszeniowych. Niestety, trzeba wiedzieć, że jest to metoda pracochłonna i najlepiej sprawdza się przy poszukiwaniu maksymalnie kilku pracowników. Przy większym zapotrzebowaniu warto posiłkować się innymi metodami, jakie choćby oferuje agencja zatrudnienia pracowników z Ukrainy.
Rekrutacja bierna – rekrutacja bierna polega na umieszczaniu ogłoszeń w miejscach, które mogą przynieść efekty w poszukiwaniu pracowników. Może być to internetowa giełda pracy Ukraińców, portale ogłoszeniowe, gazety lokalne. Warto również promować swoją ofertę, co umożliwia agencja pracy. W ten sposób można poszukiwać pracowników o określonych kwalifikacjach, bez konieczności przebrnięcia przez skomplikowany proces rekrutacyjny. Agencja zatrudnienia pracowników z Ukrainy pozwala na cięcie kosztów pracowniczych i uzupełnienie braków w sile roboczej.

Agencja pracy – czy warto z niej skorzystać?
Agencja pracy czy nawet wyspecjalizowana agencja zatrudnienia pracowników z Ukrainy to szansa dla każdego pracodawcy. Warto skorzystać z usług sprawdzonych firm, takich jak europework.pl. Agencja pracy działa na terenie całego kraju, dzięki czemu prowadzi rozbudowane procesy rekrutacji, dostarczając pracodawcy pracowników z Ukrainy o określonych kwalifikacjach. Działa znacznie skuteczniej niż giełda pracy Ukraińców, oferując szybkie zatrudnienie, w tym również pracowników zainteresowanych krótkoterminowymi zleceniami. Agencja pracy proponuje pracodawcy zatrudnienie Ukraińca na bardzo korzystnych zasadach, bez konieczności prowadzenia rekrutacji. W szczególności jest to ważne dla pracodawcy, który poszukuje kilkunastu lub kilkudziesięciu pracowników, a poszukiwanie ich na własną rękę okazałoby się wyjątkowo czasochłonne.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magdalena
Magdalena
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Pracowników z Ukrainy dla mojej firmy z branży logistycznej znalazła Agencja pracy . Pomogli mi także w rekrutacji pracowników z Polski.