Jaki jest najlepszy antywirus dla PC?

Jaki jest najlepszy antywirus dla PC?

Aktualności

Dobry antywirus to podstawa. Powinien chronić system operacyjny, nasze pliki i prywatność. Bez oprogramowania antywirusowego, komputer jest niemal bezbronny i łatwo mogą zainfekować go złośliwe oprogramowania, a zwłaszcza te blokujące pliki – ransomware. Każdego dnia pojawiają się, coraz silniejsze i sprytniejsze programy, które próbują przenikać przez nasze zabezpieczenia, a antywirusy, choć są nieustannie doskonalone i aktualizowane, wciąż dają się oszukać.

Dlatego, ważne jest, aby świadomie wybrać najlepszy dostępny program zabezpieczający. Z pomocą nadchodzi portal PC World, który wraz z ekspertami z AV-Test, przetestował i wybrał najlepsze programy listopada 2019. Jaki jest najlepszy antywirus dla PC? W jaki program warto zainwestować?

Jakie funkcje powinien posiadać dobry antywirus?

Przede wszystkim, antywirus powinien działać kompleksowo – ostrzegać, chronić, wykrywać i usuwać szkodliwe aplikacje i programy. Tak naprawdę, wirus, to tylko jeden z rodzajów szkodliwego oprogramowania, malware. Programy antywirusowe, zajmują się więc, nie tylko wirusami, ale i całym złośliwym oprogramowaniem. Szczególnie ważne są zabezpieczenia, które chronią pliki przed ransomware.

Malware bardzo sprytnie wykorzystuje, wszelkie możliwe luki w programach i nieustannie ewoluuje. Bywa tak świeżym tworem, że nie posiada jeszcze sygnatury w bazie twórców antywirusa. Dlatego, ważne są błyskawiczne aktualizacje bazy sygnatur i reakcje na nowe zagrożenia. Jak widać kandydaci na najlepszy program antywirusowy, nie mieli łatwego zadania…

PC World i eksperci z AV-Test, poddali testom, przede wszystkim płatne programy, oferujące więcej funkcji i wyższy poziom zabezpieczeń. Podczas testów sprawdzano, jak dokładnie działa program antywirusowy. Czy opiera się tylko na gotowej bazie sygnatur, czy radzi sobie też z nowymi mutacjami, które sygnatur jeszcze nie posiadają?

Zwracano również uwagę na to, czy antywirus usuwa i neutralizuje złośliwe oprogramowania, oraz w jaki sposób to robi. Badano poziom ochrony przed phishingiem, czyli wyłudzaniem wrażliwych danych, który w ostatnich miesiącach znacznie przybrał na sile. Jaki jest najlepszy antywirus dla PC? Kto zdobył 1 miejsce w rankingu?

Najlepszy antywirus dla PC

Najlepszy programem antywirusowym jest Bitdefender Total Security 2020.

Program posiada wiele użytecznych funkcji i doskonale radzi sobie nawet z najnowszymi zagrożeniami, pojawiającymi się w sieci. Cieszy się najwyższymi wynikami w funkcjonalności i wydajności. Program bada stopień trudności haseł, posiada menadżera haseł, kontrolę rodzicielską, narzędzia przeciwko śledzeniu oraz wbudowaną sieć VPN, która umożliwia transfer 200 MB dziennie. Co najważniejsze, skanuje wszystkie pliki, system oraz szczelność barier zabezpieczających, w każdym zainstalowanym oprogramowaniu, kładąc szczególny nacisk na aplikacje, które doczekały się już nowszych wersji.

W testach VAV-Test, program Bitdefender Total Security 2020, od dawna nie ma sobie równych i cechuje się doskonałą skutecznością. W maju tego roku, program rozpoznał i zablokował 100% szkodników zero-day! W listopadzie 98,8%, co wciąż zapewnia mu prowadzenie.

W sieci czyha na Ciebie wiele niebezpieczeństw. Cyberprzestępczość rozwija się błyskawicznie, a złośliwe oprogramowania, znajdują coraz to nowsze sposoby, aby ominąć i przedostać się, przez zabezpieczenia nawet najlepszych antywirusów! Pozostawiając swój komputer niezabezpieczony, nie masz żadnej ochronny!

Twój system jest bezbronny, a wszelkie szkodliwe oprogramowania traktują to jako zaproszenie. Zabezpiecz swój system, swoje pliki, a przede wszystkim swoje dane osobowe, używając najlepszego programu antywirusowego, który zapewni Ci bezpieczeństwo na najwyższym poziomie! Nie czekaj, jutro może być już za późno…

Artykuł powstał we współpracy z BitDefender.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments