Jakie kosmetyki samochodowe stosować do lakieru?

Jakie kosmetyki samochodowe stosować do lakieru?

Aktualności

Przy odpowiednim zaangażowaniu i odrobinie pracy, jesteśmy w stanie doprowadzić do dobrego stanu nawet zaniedbany samochód. Będziemy potrzebowali jedynie trochę czasu i odpowiednich kosmetyków. Pytanie akie kosmetyki samochodowe stosować do lakieru, zadaje sobie wiele osób, w tym artykule postaram się na nie odpowiedzieć.

Środki do pielęgnacji lakieru

Do pielęgnacji karoserii jest naprawdę sporo rodzajów środków. Najczęściej spotykane to szampony czy żele do mycia. Ich zadaniem jest usuwanie błota czy kurzu. Niektóre z nich zawierają środki, które sprawiają, że kolor nie blaknie, oraz dłużej pozostaje błyszczący.

Podczas jazdy w upalne, suche dni możemy się spodziewać sporej ilości odprysków na lakierze czy ogromną ilością zabitych owadów, które za nic w świecie nie chcą się zniknąć z naszej karoserii. Na takie problemy warto się zaopatrzyć w spraye z mocnymi detergentami. Usuwają one nawet najmocniejsze zabrudzenia, a przy tym nie uszkadzają lakieru.

W celu zapobiegnięciu takim sytuacjom warto zaopatrzyć się w preparaty chroniące lakier. Do takich należy, chociażby wosk, mamy do wyboru w sprayu, płynie lub jako pastę. Taki preparat chroni przed kurzem, zarysowaniami, nabłyszczają oraz pogłębiają kolor lakieru.

Jak dobrać najlepszy preparat?

Dobór konkretnego preparatu jest dość złożony. Wosk syntetyczny sprawi, że nasz lakier będzie połyskiwał, nadaje on jednak sztuczny, plastikowy efekt. Woski naturalne, także zwiększają połysk, jednak dodają one ciepła barwie lakieru. Dużo osób uznaje je za elegantsze. Dlatego, jeśli chcemy wyglądać dobrze na przyjęciu, powinniśmy wykorzystać właśnie ten. Jeśli jednak zamierzamy się wybrać na tuningowy zlot samochodowy, to powinniśmy zaopatrzyć się w wosk syntetyczny.

Jeśli chodzi o częstotliwość woskowania, to jest ona w pełni zależna od tego, jak często użytkujemy nasz samochód. Jeśli korzystamy z samochodu naprawdę rzadko i wyjeżdżamy nim z garażu, od wielkiego dzwonu to nie będziemy musieli wykonywać tej czynności częściej niż dwa razy w roku. W przypadku, gdy z samochodu korzystamy na co dzień i naprawdę mocno go eksploatujemy, to woskowanie jest zalecane raz na dwa miesiące. Ze sprayów możemy korzystać pomiędzy woskowaniem.

Jak woskować samochód?

Przed rozpoczęciem woskowania powinniśmy przygotować do tego karoserię. Warto skorzystać z preparatów wygładzających powierzchnię lakieru. Usuną one pył z klocków hamulcowych czy inne nieczystości. Najlepszym środkiem do tego jest tzw. glinka. Poprzez polerowanie, wszystkie nieczystości zostaną na tabliczce plastycznego materiału. Takie działania możemy przeprowadzać maksymalnie raz w tygodniu.

W przypadku niedużych zarysowań możemy skorzystać z tzw. cleanera, czyli płynu służącego do czyszczenia, który zawiera środki ścierne.

Rysy, odpryski czy inne niedoskonałości możemy skorygować za pomocą kredki maskującej. Musimy jednak pamiętać, aby dobrać kolor kredki do barwy lakieru naszego samochodu.

Dbanie o lakier to bardzo ważna sprawa, dlatego warto korzystać z przeznaczonych do tego środków, aby nasz samochód zawsze wyglądał ładnie, elegancko i szykownie. Mam nadzieje, że teraz już państwo wiecie jakie kosmetyki samochodowe stosować do lakieru.

Artykuł powstał we współpracy z Picuj.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments