Jakie meble tapicerowane dobrać do nieustawnej kuchni?

Jakie meble tapicerowane dobrać do nieustawnej kuchni?

Aktualności

Miejsce przygotowywania posiłków jest sercem całego domu. Kuchnia jest zatem pomieszczeniem, któremu podczas urządzania dobrze jest poświęcić więcej uwagi i czasu. Szczególnie, kiedy chodzi o np. wybór mebli tapicerowanych do wnętrza.

Nieustawna kuchnia i jak sobie z nią poradzić?

W momencie, gdy mamy do czynienia z jej małą i nieustawną formą, musimy pamiętać o tym, aby nasza przestrzeń była przede wszystkim praktyczna pod kątem użycia i działania w sferze kulinarnej. Kuchnia jest pomieszczeniem, które może całkiem nieźle namieszać w urządzaniu naszego wnętrza. Początkowo może wydawać się dużym pomieszczeniem, jednak kiedy nadejdzie czas zapełnienia jej meblami i potrzebnymi sprzętami to okazuje się, że miejsca na swobodne poruszanie się po niej pozostaje stosunkowo mało. W jaki sposób zatem dobrać meble tapicerowane do nieustawnej kuchni w taki sposób, aby jej użytkowanie było komfortowe?

W jaki sposób dobrać meble tapicerowane do kuchni?

Kupowanie krzeseł i stołu, które występują w komplecie jest rozwiązaniem, które daje nam pewność, że wszystkie elementy będą odpowiednio do siebie pasować (i są dobrze dobrane oraz posiadają odpowiednią wysokość). Jednak jak pokazuje praktyka, stoły i krzesła w kuchni nie zawsze pochodzą z tej samej firmy. Jeżeli zatem kupowaliśmy te rzeczy osobno to należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wymiary stołu i krzesła, ponieważ w tej sytuacji łatwo o ich niedopasowanie, a tym samym utrudnione korzystanie z nich. W przypadku kiedy najpierw kupiliśmy stół, to dobierając do niego np. krzesła tapicerowane, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednio dobraną wysokość siedziska, wymiary stołu i krzeseł. Wszystkie te elementy powinny bez przeszkód dać się wsunąć pod blat stołu, gdy akurat nie będziemy z nich korzystać. Jest to w szczególności istotne, kiedy do zagospodarowania mamy nieustawna kuchnię. Wszystkie meble powinny też pasować do siebie pod względem zarówno estetycznym, jak i wizualnym.

Ulokowanie krzeseł tapicerowanych w kuchni

Krzesła podczas urządzania kuchni mogą okazać się elementem problematycznym Szczególnie, jeśli to miejsce w sposób szczególny trudne do aranżacji. Niektórzy wolą tradycyjne modele z oparciem, a inni decydują się na taborety, które są być może mniej wygodne, ale za to o wiele łatwiej przechowywać je w kuchni, ponieważ wystarczy tylko wsunąć je pod stół, kiedy akurat nie są nam potrzebne. Dobrą alternatywą w takiej sytuacji są składane krzesła tapicerowane, które pomogą zaoszczędzić naszą przestrzeń. Przede wszystkim są bardzo wygodne i lepsze dla naszego kręgosłupa. Składane krzesła tapicerowane charakteryzuje również lekkość i praktyczność w użyciu oraz fakt, że możemy je przenosić z miejsca na miejsce. Tego typu praktyczność jest bardzo pożądaną cechą wśród mebli, szczególnie kiedy mówimy o nowoczesnym urządzaniu wnętrz. Oprócz ich dobrego zastosowania w kuchni, możemy również trzymać je w jakimś specjalnym schowku. Kiedy mamy gości będą one doskonałym rozwiązaniem, ponieważ zazwyczaj potrzeba wtedy więcej siedzisk niż jedno.

Użytkowanie kuchni a ustawienie mebli tapicerowanych

Meble tapicerowane, nawet w nieustawnej kuchni muszą być ulokowane w taki sposób, aby jednocześnie nie zajmowały nam już i tak małego miejsca oraz by bez przeszkód można było z nich w każdej chwili skorzystać. Urządzając kuchnię, warto mieć na uwadze te elementy, z których najczęściej korzystamy. Należą do nich: lodówka, zlew i kuchenka/piekarnik. Są one centrum naszych działań. Najpierw wyciągamy z lodówki potrzebne nam składniki pożywienia, później w kolejności myjemy je w zlewie, aby na koniec wszystko przygotować i wrzucić do garnka bądź w odpowiednim naczyniu do piekarnika. Tego typu obszary naszych gastronomicznych to tzw. trzy robocze wierzchołki trójkąta. Warto wziąć je pod uwagę, kiedy będzie nam zależało na jak najbardziej funkcjonalnym i komfortowym zagospodarowaniu naszej kuchni. Blaty kuchenne powinny znajdować się pomiędzy nimi, a meble kuchenne niezbędne do ich wykorzystania nie powinny być daleko od siebie, ponieważ zbyt duże odstępy pomiędzy będą niepotrzebnie przysparzać nam dodatkowej pracy.

Informacje o autorze artykułu
Autorem artykułu jest MEBLES Sarapata – producent mebli tapicerowanych z Kalwarii Zebrzydowskiej

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments