Konsolidacja chwilówek – jak możemy to zrobić?

Konsolidacja chwilówek – jak możemy to zrobić?

Aktualności

Kiedy ma się jakiekolwiek długi, nie ma innego wyjścia i trzeba je spłacić. Są takie zaległości, które powstają na skutek sytuacji losowej, kiedy nie mamy na nic wpływu. Nikt nie przewidzi wypadku, czy zwolnienia z pracy. Jednak są i te będące efektem własnych błędów, czy nieodpowiedzialnych decyzji, na przykład przez zbyt pochopne branie chwilówek.

Pomimo tego, że wychodzenie z długów nie jest ani przyjemne, ani szybkie, trzeba uzbroić się w cierpliwość i mieć plan działania. Im szybciej weźmie się sprawy w swoje ręce, tym lepiej. Biorąc kolejne pożyczki na spłatę poprzednich, szybko okaże się, że to strzał w kolano.

To prosty sposób na to, by wpaść w pętlę zadłużenia. Każda kolejna pożyczka będzie na wyższą kwotę, a przez to do spłaty jest coraz więcej. Są skuteczniejsze sposoby na to, by pozbyć się zaległości. Jednym z nich jest konsolidacja chwilówek.

Wychodzenie z długów to proces

Kiedy zadłużenia zaczynają się powiększać, trzeba się zatrzymać i zastanowić się, z czego wynikają. Jeśli się ma do czynienia właśnie ze złudną próbą spłaty zaległej chwilówki nową, natychmiast trzeba to przerwać. Najlepiej też siąść i skrupulatnie przemyśleć wszystkie miesięczne wpływy do portfela i wydatki, jakie ma gospodarstwo domowe. Bardzo często okazuje się, że jest mnóstwo prozaicznych rzeczy, których można sobie odmówić lub zamienić na coś tańszego. W ten sposób zaczną pojawiać się oszczędności.

Następnie należy się zastanowić, w jaki sposób spłacić zadłużenia. Skoro do tej pory nie udało się tego zrobić od razu, nie warto się łudzić, że dług nagle zniknie. Niestety trzeba go spłacić małymi kwotami. Dla osób, które muszą w skali miesiąca płacić więcej rat lub ich zobowiązania nadmiernie obciążają domowy budżet, powstała konsolidacja chwilówek. Dzięki tej propozycji można stopniowo odzyskać całkowitą pełność finansową, co odczuwa się niemal natychmiast, kiedy płaci się raty na nowych zasadach. Dlaczego?

Jak funkcjonuje konsolidacja chwilówek?

Konsolidacja wiąże się z połączeniem co najmniej kilku zobowiązań płaconych w ratach w jedno. W ten sposób zamiast paru rat, w ciągu miesiąca płaci się tylko jedną. W przypadku konsolidacji chwilówek chodzi przede wszystkim o to, by dłużnik mógł spłacać raty w takiej wysokości, na jaką pozwalają jego dochody. Całą kwotę rozkłada się na różną długość, a zawsze miesięczna rata jest niższa od tego, co musiałby płacić wcześniej.

Zaletą tego rozwiązania jest to, że jego zadłużenie nie będzie rosło, za to stopniowo zacznie maleć. Poza tym regulacja długu nie jest tak dotkliwa, jak do tej pory, a w portfelu zostaje trochę pieniędzy. Oznacza to, że nie tylko jest więcej środków na życie, ale także odzyskuje się komfort psychiczny, że nareszcie można mieć władzę nad swoimi finansami i stopniowo wyjdzie się na prostą. Już samo podpisanie umowy potrafi poprawić nastrój, a rozliczanie się poprzez niższe raty, przyniesie ogromną ulgę. Przełoży się to również na zadowolenie z życia i lepsze kontakty z otoczeniem.

Artykuł powstał we współpracy z SplataChwilowek.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments