Lodowiska mobilne – szybkie w rozłożeniu i złożeniu

Lodowiska mobilne – szybkie w rozłożeniu i złożeniu

Aktualności

Dzisiaj lodowisko może znaleźć się w różnych miejscach. Dzięki lodowiskom mobilnym można pojeździć na łyżwach niemalże wszędzie!

Zimowy czas to nie tylko doskonała okazja do jazdy na nartach czy też na sankach. Także wtedy można poświęcić swój czas na jazdę na łyżwach. Obecnie lodowiska można znaleźć w wielu miastach w Polsce – to nie tylko obiekty stałe, ale również mobilne, które mogą być rozłożone w wielu różnych lokalizacjach.

Czym zatem dokładnie są lodowiska mobilne? Na czym polega budowa lodowisk tego typu? Gdzie najczęściej są one ustawiane?

Czym są lodowiska mobilne?

Lodowisko to świetna rozrywka dla młodszych i starszych. Jeżdżenie po nich na łyżwach może być także szansą na rozpoczęcie wyjątkowej kariery łyżwiarskiej u osób, które znalazły w sobie talent.

Kiedyś lodowiska dostępne były tylko w wyznaczonych miejscach. Teraz jednak, gdy budowa lodowisk stała się znacznie łatwiejsza, można zobaczyć je także w wielu nowych lokalizacjach – na zewnątrz, a także we wnętrzach. Świetnym przykładem są lodowiska mobilne, które można zobaczyć w wielu polskich miastach!

Lodowiska mobilne to to specjalny typ lodowisk, których konstrukcja pozwala na ustawianie ich w wielu punktach. Tego typu rozwiązanie doskonale sprawdza się w okresie zimowym, gdy korzystanie z lodowisk jest tak popularne.

Wystarczy tylko tydzień, aby złożyć taką konstrukcję, a następnie przygotować na niej grubą warstwę lodu dla użytkowników. Po zakończeniu sezonu lodowiska mobilne można po prostu złożyć.

Jak wygląda budowa lodowisk mobilnych?

Przygotowanie lodowiska mobilnego jest bardzo łatwe – wystarczy tylko odpowiednia, równa powierzchnia do jego ustawienia, a także dostęp do odpowiednich mediów, w tym wody oraz prądu.

Lodowiska mobilne niczym nie różnią się pod względem swojej funkcjonalności od lodowisk stacjonarnych. W tym przypadku mamy do czynienia z konstrukcją o odpowiednim podłożu oraz bandach, którego powierzchnia przygotowywana jest z użyciem specjalnego agregatu chłodniczego i systemu mroźniczego.

Na lodowiskach mobilnych najczęściej znajduje się 5-centymetrowa warstwa lodu pozwalająca na wygodne korzystanie z tego rodzaju ślizgawek. Odpowiednie urządzenia pielęgnujące lód pozwalają na utrzymanie jej we właściwej kondycji, aby każdego dnia mogli korzystać z niej klienci.

Elementy tworzące lodowisko mobilne:

 • agregat chłodniczy
 • system mroźniczy
 • podłoże
 • bandy do lodowiska
 • maszyny do pielęgnacji lodu

Warto także wskazać, że lodowisko może być też uzupełnione o innego rodzaju zaplecze, w tym między innymi o wypożyczalnie łyżew, ostrzałki i suszarki do łyżew, zaplecze kasowe, gumowe chodniki, systemy dostępu na lodowisko.

Gdzie najczęściej stosuje się lodowiska mobilne?

Lodowiska mobilne posiadają bardzo szerokie zastosowanie i doskonale sprawdzają się one w wielu miejscach – wszędzie tam, gdzie należy zapewnić użytkownikom doskonała zabawę!

Tego rodzaju lodowiska są spotykane między innymi w centrach miast, na rynkach i na placach. Można rozłożyć je także na stadionach i na boiskach. Również wybierane są one do galerii handlowych – mogą być one ustawione wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Lodowiska rozkłada się wówczas w sezonie zimowym, natomiast można złożyć je wiosną. Całkowity czas trwania prac montażowych oraz demontażowych to zazwyczaj klika dni.

Kompleksowa dostawa lodowisk mobilnych

Aktualnie dostawą i budową lodowisk mobilnych zajmuje się wiele firm, w tym także tych działających w Polsce.

Mogą one zapewnić swoim klientom kompleksową i profesjonalną obsługę, która będzie obejmowała między innymi:

 • dostarczenie lodowiska wraz z jego wyposażeniem
 • budowa lodowisk przez profesjonalną ekipę
 • dostarczenie dodatkowego zaplecza
 • szkolenie personelu
 • utrzymanie lodowiska
 • demontaż lodowiska

Podsumowując, lodowiska mobilne to doskonały wybór w wielu lokalizacjach. Te łatwe w ustawieniu, a także utrzymaniu ślizgawki mogą zapewnić każdemu mnóstwo doskonałej zabawy, a dla firm czy samorządów mogą być dodatkową okazją do zysków.

Artykuł powstał we współpracy z firmą WM International z Krakowa.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments