Meble do restauracji – połączenie estetyki i funkcjonalności

Meble do restauracji – połączenie estetyki i funkcjonalności

Aktualności

Wizyta w restauracji może pozostać w pamięci nie tylko ze względu na wyśmienite dania, ale także estetyczny wystrój wnętrza.

Do restauracji chodzimy coraz częściej i zostawiamy w nich coraz więcej pieniędzy. Dla restauratorów to dobry czas – zwiększone zyski pozwalają na wsparcie w dalszym rozwoju. Aby goście byli zadowoleni z wizyty w lokalu, warto jednak pamiętać o tym, że ważne jest tutaj nie tylko menu, ale również wystrój – kolorystyka, meble do restauracji, dekoracje.

Jakie meble do restauracji będą najlepszym wyborem dla lokalu? Czym warto kierować się przy ich zakupie? Czy lepiej zdecydować się na gotowe meble do restauracji, a może wybrać te wykonane na wymiar? To tylko część pytań, na które trzeba sobie odpowiedzieć.

Meble w restauracji – nie tylko stoły i krzesła

Restauracje wyposażane są przede wszystkim w stoły i krzesła dla gości, ale warto zaznaczyć, że nie są to jedyne meble do restauracji, które mogą być zastosowane po to, aby wyposażyć cały lokal.

Przy wyborze odpowiednich mebli do restauracji należy wziąć pod uwagę jej specyfikę – serwowane dania oraz atmosfera wpływają także na styl wykończenia wnętrza. Zatem, jakie meble będą potrzebne do urządzenia lokalu gastronomicznego?

Wśród mebli wybieranych do restauracji znajdują się zatem:

 • stoły
 • krzesła
 • ławy
 • fotele
 • sofy
 • lady
 • barki
 • regały
 • wieszaki

Jak widać, meble do restauracji to pełna gama różnych typów konstrukcji, które pozwalają na stworzenie estetycznego, a przy tym także funkcjonalnego wnętrza.

Dobór właściwych mebli pozwala na wypełnienie wnętrza właściwym wyposażeniem, aby zarówno goście, jak również pracownicy restauracji mogli czuć się komfortowo i mogli korzystać z lokalu praktycznie.

Dobre meble do restauracji – czyli jakie?

Tutaj pojawia się jednak pytanie – jakie meble do restauracji rzeczywiście są dobre? Odpowiedź na nie wymaga wzięcia pod uwagę wielu czynników, dlatego też trudno wymienić tu wszystkie z nich.

Warto jednak kierować się wtedy zarówno kwestiami estetycznymi, jak również funkcjonalnością. Połączenie obu tych zalet powoduje, że meble do restauracji będą mogły całkowicie spełniać swoje zadanie w lokalu – będą tworzył stylowe wnętrze, a przy tym będą łatwe w przestawianiu, czyszczeniu.

Przy doborze odpowiednich mebli do restauracji warto wziąć pod uwagę:

 • materiał, z którego są one wykonane – optymalny wybór to trwałe drewno, ale w zależności od aranżacji wnętrza dobrze sprawdzą się też meble z metalu, tworzyw sztucznych
 • styl wykonania mebli restauracyjnych – powiązany ze specyfiką restauracji, a także charakterem całego wnętrza
 • możliwość tworzenia różnych ustawień mebli – pozwala na zmianę charakteru stali restauracyjnej, na przykład w celu urządzenia w niej konferencji, wesela
 • proste czyszczenie mebli restauracyjnych – powinny być one łatwe do utrzymania w czystości, na przykład wykończone materiałami plamoodpornymi
 • solidne wykonanie – sprawi, że meble do restauracji będą mogły posłużyć na lata

Oczywiście, pod uwagę warto wziąć także inne kwestie, które mają znaczenie dla restauratora – wyznaczenie swoich potrzeb pozwoli wówczas na łatwe dopasowanie określonego wyposażenia do lokalu.

Meble do restauracji – gotowe czy na zamówienie?

Obecnie meble do restauracji można zakupić w dwóch wariantach – jako meble gotowe, a także jako meble wykonane na zamówienie, czyli na wymiar.

Gotowe meble do restauracji są często dostępne od ręki. W tej kategorii można wskazać na szeroką gamę różnych typów umeblowania – stoły, krzesła, lady czy też regały, które mogą tworzyć także atrakcyjne zestawy w tym samym stylu.

Najczęściej gotowe meble do restauracji posiadają także bardzo atrakcyjne ceny, dlatego stanowią one popularny wybór wśród początkujących restauratorów, w mniejszych lokalach, gdzie liczy się oszczędność kosztów.

Druga opcja to meble do restauracji wykonane na wymiar. W tym przypadku można już dopasować je do konkretnego lokalu nie tylko pod kątem ich wymiarów, ale również pod względem ich stylu. Takie meble do restauracji będą najlepsze wtedy, gdy liczy się idealne dopasowanie, na przykład w przypadku zabudowy lady czy barku.

Artykuł powstał we współpracy z firmą STOLBAR.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments