Myślisz nad prezentem na gwiazdkę dla dziecka? Najlepszym wyborem są drewniane zabawki

Myślisz nad prezentem na gwiazdkę dla dziecka? Najlepszym wyborem są drewniane zabawki

Aktualności

Urok dawnych lat, niezależność od elektroniki i techniki, piękno, naturalność oraz ponadczasowość. To jedne z wielu walorów wszelkich akcesoriów i zabawek, wykonanych z drewna. Stanowią idealną propozycję na podarunek pod choinkę.

Ten trend jest wyraźnie widoczny w wielu branżach. Od dłuższego czasu możemy obserwować modę na drewniane wizytowniki, torebki, kolczyki, wisiorki czy bransoletki, muszki, spinki do rękawów, oprawki okularów czy zegarki. Razem z tym na rynku pojawiło się mnóstwo ciekawych dziecięcych akcesoriów, takich jak gryzaki, koraliki, puzzle, układanki, klocki, figurki czy postaci superbohaterów – wszystkie wykonane z drewna. W formie takiej, jakie znają ją i uwielbiają do dziś nieco starsze pokolenia.

Łatwo przytoczyć szereg argumentów za zdecydowaniem się na drewniany prezent na gwiazdkę dla malucha. Zacznijmy od tego, że zabawki w stylu retro (zwane inaczej „tech free” lub „no tech”) są teraz zwyczajnie modne i polecane przez lekarzy. W dodatku drewno to sama natura, harmonia i niebagatelna przyjemność w dotyku oraz podziwianiu. Pamiętajmy, że wszelkie odbarwienia czy unikatowe odmiany stanowią jedynie dowód na wyjątkowość i jakość tego typu produktów. W dodatku pomogą one odciągnąć dzieci od świecących ekranów komputera, smartfonów, tabletów i tego typu elektronicznych „bajerów”. Zachęcą tym samym do utrzymywania kontaktu z rodzicami, rówieśnikami, rozruszania się i rozwinięcia jakichkolwiek twórczych pasji.

Idealny przykład stanowi tutaj drewniana tęcza do układania różnych budowli od niemieckiej marki Grimm’s, która w 2018 r. zdobyła prestiżową nagrodę portalu Zabawkowicz.pl pt. „Zabawka Roku”. Występuje w różnych rozmiarach oraz odmianach z 6, 10 i 12 elementami.

  Kolejnym plusem gadżetów wykonanych z drewna jest fakt, że nie posiadają one ani grama plastiku i innych, zaśmiecających planetę oraz rozkładających się przez całe dziesięciolecia sztucznych tworzyw. Co więcej, drewno trudniej jest uszkodzić pod wpływem urazów mechanicznych czy temperatury. Nie ma dwóch identycznych jego kawałków – co na pewno trudno uznać za wadę. Uwaga, wielu producentów idzie na łatwiznę i proponuje imitację drewna, czyli popularną sklejkę.

  Ale nie zapominajmy o ponadczasowości. Drewno nie wychodzi z mody i spokojnie opiera się upływowi czasu, nie tylko jakościowo, ale też pod kątem designu. Jest także po prostu wielowymiarowe i wielozadaniowe. Jeden kawałek drewna może służyć do wielu rodzajów przyjemnego spędzania czasu, a np. w geometrycznych klockach producenta Grimm’s mamy ich do wyboru aż 30. Można budować z nich domki, zamki, fortyfikacje czy wieże.

  Drewno łatwo wyraża swoje pierwotne piękno, estetykę i „ciepło”. W dodatku pełnić rolę doskonałej ozdoby w domu.

  Trzeba jednak zwrócić uwagę, by lakiery, oleje czy barwniki użyte na powierzchni drewnianych zabawek były w 100 proc. nieszkodliwe, bez groźnych dla zdrowia substancji. Im bardziej naturalne, tym lepsze. Jest to bardzo ważne ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo malca.

  Artykuł powstał we współpracy z https://babyandtravel.pl.

  0 0 votes
  Daj ocenę
  Subscribe
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments