Nowoczesna chirurgia plastyczna – w dążeniu do piękna

Nowoczesna chirurgia plastyczna – w dążeniu do piękna

Aktualności

Nawet najlepsze kosmetyki nie są w stanie poprawić różnych defektów urody. Wtedy, gdy problem jest poważny, pomóc może chirurgia plastyczna.

Za małe piersi, krzywy nos, a może odstające uszy? Nowoczesne zabiegi chirurgiczne pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów estetycznych u pacjentów w każdym wieku. Dzisiaj chirurgia plastyczna to odpowiedź na wiele kompleksów

Czym dokładnie zajmuje się ta dziedzina medycyny? Kiedy warto z niej skorzystać? Jak wybrać odpowiednią klinikę chirurgii plastycznej?

Czym jest chirurgia plastyczna?

Chirurgia plastyczna to nazwa dziedziny medycyny, która skupia się na prowadzeniu zabiegów estetycznych wad twarzy i ciała.

Chociaż najczęściej chirurgia plastyczna kojarzona jest tylko z poprawą urody, to jednak warto wskazać, że zajmuje się ona również likwidowaniem wielu różnych niedoskonałości będących wynikiem wad wrodzonych czy urazów lub chorób.

Współczesna chirurgia plastyczna wykorzystuje pełen wachlarz różnego rodzaju metod, które pozwalają obecnie na uzyskanie bardzo dobrych efektów widocznych na stałe.

Popularne zabiegi chirurgii plastycznej

W klinikach zajmujących się chirurgią plastyczną pacjenci mogą korzystać z pełnej gamy zabiegów skoncentrowanych na estetyce. Które z nich wybierane są najczęściej?

  • Powiększenie piersi

Jest to jeden z najczęściej prowadzonych zabiegów chirurgii plastycznej, który prowadzone jest w przypadku piersi małych, a także o gorszej jędrności, opadających. Po zabiegu piersi są bardziej jędrne, uwydatnione i posiadają rozmiar odpowiadający pacjentce/

W tym przypadku stosuje się specjalne implanty piersi, które pozwalają na nadanie im pożądanego wyglądu. Alternatywnie można wykonać także zabieg polegający na autologicznym przeszczepie tłuszczu, czyli na przeniesieniu tłuszczu pacjenta w piersi z innych partii ciała, na przykład ud czy pośladków.

  • Redukcja – zmniejszenie piersi

Chirurgia plastyczna posiada zastosowanie także wtedy, gdy piersi pacjentki są zbyt duże i mogą sprawiać jej trudności – są za ciężkie i powodują ból pleców, pojawiają się problemy w doborze bielizny, ubrań.

W tym przypadku zabieg polega na usunięciu nadmiaru tkanki gruczołowej i tłuszczowej znajdujących się w piersiach. Można zastosować także implanty, aby piersi posiadały pożądany kształt.

  • Plastyka nosa

Operacje nosa to także bardzo popularna dziedzina chirurgii plastycznej. Z zabiegów tego typu korzystają osoby, których nos jest zbyt duży, za mały, niesymetryczny, przekrzywiony czy też posiada garby.

Rhinoplastyka, czyli plastyka nosa bardzo często pozwala na pozbycie się kompleksów towarzyszących osobom, których nos posiada nietypowy wygląd. Wystarczy jeden zabieg, aby znacząco poprawić swój komfort życia!

  • Odsysanie tłuszczu

W klinikach chirurgii plastycznej oferowane są także zabiegi polegające na odsysaniu tłuszczu, czyli na liposukcji. Tego rodzaju zabieg rekomendowany jest da osób, które chcą wyszczuplić swoją sylwetkę w różnych obszarach, na przykład na udach, pośladkach, w okolicy brzucha czy na ramionach.

Liposukcja może być także połączona z przeszczepem tłuszczu – wówczas wszczepiany jest on w obszar, który pacjent pragnie uwydatnić, na przykład piersi czy pośladki.

  • Plastyka uszu

Chirurgia plastyczna zajmuje się również zabiegami polegającymi na poprawie wyglądu uszu, a w szczególności na plastyce nadmiernie odstających uszu. Takie zabiegi można wykonywać nawet u dzieci!

Zabieg plastyki uszu jest małoinwazyjny – polega na nacięciu małżowiny usznej, a następnie nadaniu uszom właściwego kształtu i położenia.

  • Leczenie ginekomastii

Warto też zaznaczyć, że chirurgia plastyczna pomóc może również tym mężczyznom, u których pojawiła się ginekomastia, czyli przerost tkanki piersiowej.

Problem ten dotyka wielu mężczyzn w różnym wieku – czasami zanika samodzielnie, ale może okazać się, że pozostanie. Wtedy skutecznym rozwiązaniem będzie skorzystanie z zabiegu polegającego na wycięciu nadmiaru tkanki w piersiach i ukształtowaniu ich tak, aby wyglądały korzystnie dla pacjenta.

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką Magnuccy z Katowic.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments