Nowoczesne metody na powiększanie biustu. Co wybrać?

Nowoczesne metody na powiększanie biustu. Co wybrać?

Aktualności

Powiększenie biustu najczęściej kojarzy się z operacją wszczepienia implantów. Warto jednak wskazać, że do wyboru są także inne metody!

Wiele kobiet nie jest zadowolonych z wielkości oraz kształtu swojego biustu. W tym przypadku można rozważyć specjalny zabieg, którego celem jest powiększenie piersi, a także nadanie im odpowiedniego kształtu.

Aktualnie kliniki prowadzące powiększanie biustu mogą zaoferować swoim klientom szeroką gamę metod na uzyskanie idealnego rezultatu. Na co warto się zdecydować? Sprawdź przegląd nowoczesnych metod powiększania biustu i dobierz taką, która będzie dla Ciebie najlepsza!

Powiększanie piersi implantami

To najbardziej popularny zabieg pozwalający na powiększanie piersi. Prowadzony jest w klinikach chirurgii plastycznej przez wykwalifikowanych lekarzy.

Metoda ta polega na umieszczeniu w piersi specjalnych implantów – mogą być one wypełnione silikonem albo solą fizjologiczną. Implanty do powiększania biustu posiadają różne rozmiary i kształty, dlatego można uzyskać z nimi najbardziej pożądany efekt. Dodatkowym atutem jest możliwość wymodelowania piersi – podniesienia ich, wyrównania ich asymetrii.

Zabieg powiększenia piersi z użyciem implantów jest zabiegiem inwazyjnym, który wymaga wykonania odpowiednich badań oraz znieczulenia ogólnego. Wykonany w profesjonalnej klinice nie niesie jednak ze sobą znacznego ryzyka.

Efekt uzyskany po powiększaniu piersi z użyciem implantów jest trwały, ale warto wskazać, że implanty zaleca się wymieniać na nowe co około 10 lat.

Zalety i wady powiększania piersi implantami:

+ możliwość uzyskania zróżnicowanych efektów

+ możliwość podniesienia piersi

+ trwały efekt

– inwazyjna operacja

– długi czas rekonwalescencji

Powiększenie piersi własnym tłuszczem

Powiększanie biustu możliwe jest nie tylko z użyciem implantów. Kobiety posiadają do dyspozycji także innego rodzaju metody, które pozwalają na osiągnięcie pożądanych rezultatów. Warto wskazać tutaj także na powiększanie piersi z użyciem tłuszczu, czyli na autologiczny przeszczep tłuszczu.

Autologiczny przeszczep tłuszczu, który nazywany jest także lipotransferem, to metoda polegająca na pobraniu tłuszczu z jednego punktu ciała, czyli na jego liposukcji, a następnie na przeniesienie go w inne miejsce. Taką metodą możliwe jest także powiększanie piersi.

Powiększanie biustu z wykorzystaniem własnego tłuszczu pacjentki pozwala na zredukowanie ilości tkanki tłuszczowej w problematycznych miejscach, na przykład na udach, pośladkach czy na brzuchu, a następnie na przeszczepienie go w piersi. Efekt jest trwały, ale w ciągu kolejnych lat od wykonania zabiegu ilość tkanki tłuszczowej w piersiach może nieco zmaleć.

Dużym plusem tej metody jest jej niska inwazyjność. Pacjentka musi być wprawdzie pod znieczuleniem ogólnym, ale nie wykonuje się wtedy dużych nacięć. To przekłada się także na krótki czas rekonwalescencji.

Zalety i wady powiększania piersi własnym tłuszczem:

+ mało inwazyjna operacja

+ krótki czas rekonwalescencji

+ trwały efekt

– ograniczone możliwości w powiększeniu biustu

– brak możliwości poprawy opadającego biustu

Powiększenie piersi kwasem hialuronowym

Trzecia z nowoczesnych metod powiększania piersi to zastosowanie kwasu hialuronowego. To bardzo popularny związek używany w wielu zabiegach medycyny estetycznej, który jest biozgodny z organizmem człowieka – naturalnie występuje w jego tkankach.

Powiększanie biustu z użyciem kwasu hialuronowego jest zabiegiem mało inwazyjnym, który polega na wszczepieniu kwasu hialuronowego w tkankę biustu. Warto jednak zaznaczyć, że efekt nie będzie aż tak spektakularny, jak w przypadku implantów – pozwoli on jednak na zauważalne powiększenie piersi.

Głównym minusem zabiegu jest jego trwałość. Po około 2 latach, w zależności od indywidualnych predyspozycji, kwas hialuronowy zaczyna się wchłaniać, dlatego też piersi wracają wtedy do swojego początkowego rozmiaru. Oczywiście, zabieg można wykonać wtedy kolejny raz.

Zalety i wady powiększania piersi kwasem hialuronowym:

+ mało inwazyjna operacja

+ krótki czas rekonwalescencji

– efekt zanika po około 2 latach

– ograniczone możliwości w powiększeniu biustu

– brak możliwości poprawy opadającego biustu

Artykuł powstał we współpracy z Gabinetem Chirurgii Plastycznej Marty Raczkowskiej-Muraszko z Krakowa.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments