Odszkodowanie za wypadek w pracy w Londynie - gdzie się zgłosić?

Odszkodowanie za wypadek w pracy w Londynie – gdzie się zgłosić?

Aktualności

Po wypadku możemy doznać szoku czy po prostu być zdezorientowani. Warto wtedy mieć kogoś, na kim można polegać. Zajmowanie się sprawą o odszkodowanie bywa niemożliwe ze względu na nasz stan zdrowia czy obniżone samopoczucie i jasność umysłu.

Dlatego najlepiej zwrócić się o pomoc do firmy odszkodowawczej, która pomoże nam w wielu aspektach sprawy, podczas kiedy my będziemy mogli zająć się własnym zdrowiem.

Zaraz po wypadku – zajmij się swoim zdrowiem

Bezpośrednio po wypadku nie zajmujmy się od razu odszkodowaniem. Należy, rzecz jasna, zająć się przede wszystkim naszym urazem. Dlatego pierwsze, co powinniśmy zrobić, to poinformować o zaistniałej sytuacji naszego pracodawcę lub przełożonego, a następnie uzyskać pierwszą pomoc od osoby przeszkolonej w tym kierunku.

Jeśli okaże się, że uraz nie stanowi zagrożenia dla życia lub zdrowia, można zacząć wypełniać raport dotyczący wypadku, który z pewnością zostanie nam przekazany. Jednak w przypadku, gdy zaistnieje taka konieczność, powinniśmy udać się bez zastanowienia do szpitala, by przeprowadzono tam szczegółowe badania lub zabiegi.

Pamiętajmy przy tym, że uraz, który może wydawać się nieznaczny, może mieć długofalowe skutki. Szczególnie nie lekceważmy nawet najmniejszych urazów głowy. Zawsze lepiej zostać przebadanym przez specjalistów. Nic nie zastąpi obiektywnej oceny naszego stanu przez zawodowego lekarza.

Zbieraj dowody na bieżąco – są one bezcenne

Najlepiej po wypadku zbierać dowody każdej najmniejszej rzeczy dotyczącej wypadku. Oznacza to, że – o ile będzie to możliwe – należy dokumentować za pomocą zdjęć i filmów swoje urazy oraz w jaki sposób przebiega i jak długo trwa proces leczenia. Dobrze jest prowadzić równolegle dziennik, w którym zapisywać będziemy wszystkie wydatki i straty finansowe związane z życiem po wypadku, a także opisywać nasze samopoczucie – zarówno psychiczne, jak i fizyczne.

Idealne byłoby także udokumentowanie bezpośredniego „winnego” naszego wypadku. Może to być, chociażby wadliwy sprzęt, którym kazano nam wykonywać swoją pracę. Po wypadku bardzo możliwe, że pracodawca jak najszybciej pozbędzie się danego przedmiotu lub wprowadzi odpowiednie usprawnienia – i ogółem to bardzo dobrze, bo dzięki temu można zapobiec kolejnym wypadkom. Jednak z perspektywy osoby poszkodowanej, która będzie chciała uzyskać odszkodowanie, lepiej zachować takie dowody, by mieć w razie czego odpowiednie argumenty.

Gdzie się zgłosić w sprawie odszkodowania?

Firma odszkodowawcza z chęcią nam pomoże w procesie uzyskiwania rekompensaty. Głównym jej zadaniem będzie pośredniczenie między nami, a firmą ubezpieczeniową naszego pracodawcy. Najlepiej poszukać takiej firmy, w której pracownicy posługują się również językiem polskim.

Artykuł powstał we współpracy z Insito-odszkodowania.uk
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments