Panele, parkiet a może płytki? Z czego zrobić podłogę w kuchni?

Panele, parkiet a może płytki? Z czego zrobić podłogę w kuchni?

Aktualności

Kuchnia to najbardziej eksploatowane pomieszczenie w większości domów. To tutaj przygotowuje się i zjada posiłki. Bywa, że kuchnia to także miejsce spotkań i rozmów rodzinnych. Ze względu na częste wykorzystywanie tego pomieszczenia, bardzo ważne jest, aby meble, sprzęty ale także ściany i podłoga były solidnie wykonane. Dziś opowiemy o tym jaka podłoga najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniu kuchennym.

Panele

Omawianie materiałów, z których można wykonać podłogę rozpocznijmy od paneli podłogowych. Standardowo są one wykonane z płyty wiórowej pokrytej laminatem lub fornirem. W zależności od twardości płyty oraz materiału, którym zostały zabezpieczone, panele mogą służyć nam dłużej lub krócej. Podłoga wykonana z paneli jest łatwa do utrzymania w czystości, co jest ważne w przypadku pomieszczenia kuchennego. Ponadto jest wygodna w codziennym użytkowaniu. Niewątpliwą zaletą paneli jest ich niewygórowana cena. Niestety w przypadku podłóg pokrytych panelami zdarza się, że w najbardziej uczęszczanych miejscach ulegają one zniszczeniu. Jeśli tak się stanie konieczna jest wymiana wszystkich paneli, ponieważ nie ma możliwości ich odnowienia.

Podłogi z drewna

Znacznie droższym materiałem na podłogę jest drewno. Podłogi wykonane z desek, parkiet czy mozaika doskonale prezentują się. Drewniana podłoga jest ciepła i funkcjonalna. Niestety może ulec zabrudzeniu lub zniszczeniu w wyniku działania na nią np. wody. Niewątpliwą zaletą podłogi wykonanej z drewna jest możliwość jej odnowienia. Kiedy wierzchnia warstwa lakieru jest zanieczyszczona, lub podrapana można ją zeszlifować, a podłogę po raz kolejny pokryć lakierem. Ten prosty zabieg sprawi, że podłoga będzie wyglądała jak nowa.

Płytki i mozaika

Na koniec warto wspomnieć o płytkach i mozaice ceramicznej lub szklanej. Jest to bardzo dobry materiał na podłogi kuchenne z kilku powodów. Przede wszystkim powłoka ceramiczna lub szklana znajdująca się na zewnętrznej części płytek jest łatwa do utrzymania w czystości. Woda ani wszelkie inne zabrudzenia nie wnikają w płytki, stad też nie pojawiają się zabrudzenia, których nie można usunąć. Niewątpliwą zaletą płytek jest także możliwość czyszczenia ich środkami dezynfekującymi. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku, gdy w domu mieszkają alergicy lub małe dzieci. Warto również wspomnieć o szerokiej gamie wzorniczej i kolorystycznej dostępnych w sklepie płytek, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Kuchnia to najczęściej wykorzystywane w domu pomieszczenie. Podłoga jest jednym z jej newralgicznych punktów. Urządzając kuchnię lub planując jej remont warto dobrze przemyśleć jaki materiał na podłogę wybrać. Najtańszą opcją są panele podłogowe. Podłoga z drewna jest ciepła i świetnie wygląda. Drewno daje również możliwość renowacji, w razie uszkodzeń. Bardzo dobrym wyborem są płytki ceramiczne, które łatwo utrzymać w czystości, a w razie konieczności można je łatwo dezynfekować silnymi środkami czyszczącymi. Jaka podłoga będzie najlepsza w Twoim domu? Zdecyduj sam.

Artykuł został przygotowany przez firmę top-mozaika.pl/ specjalizującą się w sprzedaży mozaik szklanych.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments