poczta kurier

Poczta kurier Barlinek zamów online

Zachodniopomorskie

Z powodu szybkiego rytmu życia i większej popularności zakupów internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku usługi kuszą nas niskimi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Darłowo jest dziecinnie proste i naprawdę może ułatwić nam życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu przesyłek kurierem? Jakie są plusy takiego rozwiązania? Oraz jakie niedopatrzenia popełniamy przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Darłowo

Niewielkie przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane przesyłki, to takie o niewielkich wymiarach. Chociaż dostarczenie ich samemu na pocztę może nie było by, aż takie trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego miejsca zamieszkania przez pracownika firmy kurierskiej wiele ułatwia. Oszczędzimy przy okazji czas oraz nasze nerwy, ponieważ oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie małej paczki to tylko kilka elementów, w pierwszej kolejności należy zrobić zlecenie na kuriera, spakować przesyłkę zgodnie z wymaganiami a następnie zaczekać aż Poczta kurier Darłowo pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może przyjąć naszą paczkę nawet w tym samym dniu, jeśli złożyliśmy zamówienie rano, lub dnia następnego. Będzie mieć to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na dostarczeniu przesyłki gdzieś na czas. Zwyczajowo termin dowiezienia przesyłki wynosi 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka wielu paczek

Jeśli zostaliśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy wiele paczek w ciągu miesiąca możemy skorzystać z opcji przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć formalności. Poza tym mamy wtedy szansę otrzymania faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy nadawaniu takiej ilości paczek na pewno dostrzeżemy też plusy z przejmowania ich przez kuriera bezpośrednio spod naszego miejsca zamieszkania. Zaniesienie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu oraz wymagało od nas wysiłku, szczególnie kiedypakunki dużo ważą. Ponadto cena przesyłek hurtowych okazuje się korzystniejsza aniżeli płatność za każdą z nich osobno. W związku z tym gdy potrzebujemy wysyłać duże ilości przesyłek dobrze jest skorzystać z opcji przesyłek hurtowych.

Wysyłka palet

A co wtedy, jeśli pakunek który chcemy przesłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni i dużo waży? Ekonomicznym wyjściem będzie nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz towaru do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się właściwie od przesłania zwykłej przesyłki. Także musimy zrobić zamówienie, zapakować przesyłkę a, także umożliwić kurierowi odebranie. Z racji na rozmiary pakunku musimy umożliwić podjazd dla samochodu ciężarowego do punktu przechowywania palety.

Warto pamiętać, że licząc wymiary przesyłki i masę musimy uwzględnić paletę. Standardowa euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i liczy w przybliżeniu 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą mogły zwiększyć swoją masę pod działaniem wilgoci, w związku z tym najlepiej nie przybliżać się do maksymalnej wagi pakunku. Wybierając paletę na której wyślemy produkty, upewnijmy się czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Zepsuta paleta nie będzie stanowić odpowiedniego zabezpieczenia i produkty na palecie mogą zostać zniszczone. Jeśli okaże się, że paleta nie była cała w momencie wysłania pakunku, możemy mieć problem z otrzymaniem zwrotu za zniszczenia.

Ogólne zasady nadawania przesyłek

Każda firma kurierska miasto ma własne wewnętrzne wymagania odnośnie rozmiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktu z kurierem. Dlatego należy zapoznać się z nimi przed złożeniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości przesyłki i jej wielkości. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy okręcenie jej folią lub zabezpieczenie towaru specjalnymi pasami. Małe przesyłki z delikatną zawartością będą potrzebowały uszczelnienia, które będzie niwelowało pojawiające się drgania. Co prawda Poczta kurier Darłowo stara się by wszystkie pakunki były traktowane z uwagą, jednak należy pamiętać, że w trakcie transportu nasza paczka może się przechylać lub zostać przyciśnięta przez inne paczki.

Następną rzeczą o której wiele osób zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Darłowo odbierając przesyłkę musi też ten dokument otrzymać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go z wyprzedzeniem, musimy to zrobić kiedy kurier już oczekuje. W związku z tym przedłużamy czas odebrania przesyłki i w skali całego dnia, może okazać się, że kurier nie da rady do kogoś dojechać. Dlatego warto myśleć nie tylko o nas samych, ale również o innych korzystających z usług Poczta kurier Darłowo .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę