Polacy często wybierają Holandię jako kierunek emigracji zarobkowej – dlaczego?

Polacy często wybierają Holandię jako kierunek emigracji zarobkowej – dlaczego?

Poradnik Klienta

Holandia to bardzo popularny cel zarobkowy dla wielu Polaków, zarówno tych szukających pracy tymczasowej jak i stałej. Oczywiście popularność ta wynika z wysokich zarobków, które przyciągają mnóstwo nowych zagranicznych pracowników. Ponadprzeciętne zarobki przekładają się na wysoki i bardzo zadowalający standard życia, dlatego zapraszają oni członków swoich rodzin aby już na stałe osiedlić się w Holandii. Państwo zachwyca nie tylko szansami na lepsze jutro, ale jej krajobrazy zachwycają wszystkich na świecie. Z pewnością każdy zna największe miasta to jest Amsterdam, Eindhoven, czy też Rotterdam.

Holandia jest otwarta na nowych pracowników

Potencjalnych pracowników do Holandii przyciąga zdecydowanie otwarty rynek pracy dla osób z Unii Europejskiej. Szczególnie poszukiwani są pracownicy, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie. Polscy pracownicy mogą zarobić o wiele więcej, aniżeli na tym samym stanowisku w kraju pochodzenia.

Osoby z Unii Europejskiej nie potrzebują pozwolenia na pobyt w Holandii, co jest zdecydowanym ułatwieniem przy aplikowaniu o jakąkolwiek pracę. Cała procedura jest wówczas błyskawiczna, co z pewnością przyciąga uwagę potencjalnych pracowników. Jednak Polacy muszą pamiętać o wyrobieniu numeru sofi, który uprawnia do założenia konta bankowego w Holandii.

Szukasz sprawdzonej agencji pracy? Sprawdź Holland Contracting!

Brak znajomości języka – nic nie szkodzi

Znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowym w zupełności wystarczy, aby móc w swobodny sposób porozumiewać się z zagranicznymi współpracownikami czy też pracodawcami. Jednak osoby, które porozumiewają się jedynie w języku ojczystym nie powinny się obawiać, gdyż agencje pośrednictwa pracy z pewnością przedstawią takie oferty pracy w których znajomość obcych języków nie jest wymagana. Oczywiście lepiej się choć trochę doszkolić, gdyż choćby minimalna znajomość języka obcego zapewnia lepszą aklimatyzację w obcym miejscu. Warto pomyśleć o kursie językowym przed wyjazdem.

Holandia ma łagodne prawo podatkowe

Specjaliści, którzy porzucą dotychczasowe życie w Polsce i przyjadą dzielić się swoimi umiejętnościami do Holandii mogą oczywiście liczyć na aż 30% ulgę podatkową. Przysługuje ona osobom, których roczny dochód kształtuje się na poziomie 37 tysięcy euro – aby ulga została przyznana potrzebna jest także obopólna zgoda pracownika i pracodawcy. Co więcej specjalista chcący otrzymać ulgę podatkową przed podjęciem zatrudnienia powinien był mieszkać nie dalej niż 150 kilometrów od granicy z Holandią.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments