Praca jako opiekunka w Irlandii

Praca jako opiekunka w Irlandii

Artykuł Miesiąca

Wielu ludzi tak naprawdę nie wie z jaką branżą wiąże swoją przyszłość zawodową. W poszukiwaniu lepszych perspektyw młodzi ludzie często decydują się na wyjazd za granice. Jest to dość drastyczny krok, ale z całą pewnością bardzo opłacalny. Tym bardziej, że istnieją zagraniczne agencje pracy, które pomagają w zdobyciu dobrego zatrudnienia i załatwieniu wszelkich formalności na miejscu. Do takich miejsc mogą zgłaszać się osoby w różnym wieku, z rozmaitym wykształceniem i umiejętnościami. Ostatnimi czasy na rynku bardzo cenieni są pracownicy, którzy zawodowo zajmują się opieką nad osobami starszymi. Czy warto zainteresować się tą ścieżką kariery?

Charakterystyka zawodu opiekunki

Praca dla opiekunki osoby starszej zawsze się znajdzie. W każdym kraju mamy do czynienia z osobami w podeszłym wieku, którymi nie ma się kto zająć. W dobrze rozwiniętych krajach brakuje jednak pracowników na tym stanowisku i tym samym tworzy się swego rodzaju nisza, w którą możesz się wpasować. Przed rozpoczęciem pracy należy jednak przeanalizować wszystkie aspekty tej profesji i zrozumieć co się z nią wiąże. Z pozoru wydaję się to łatwe i przyjemne zajęcie, ale w zależności od klienta może okazać się, że praca opiekuna obejmuje bardzo szeroki zakres obowiązków. Aby dobrze wywiązywać się z powierzonych zadań należy sprostać zarówno pod względem emocjonalnym, jak i fizycznym. Wiele zależy także od tego, czy pracujemy z indywidualnym seniorem czy może w domu opieki. Z reguły, ta druga opcja zatrudnienia jest bardziej męcząca i monotonna. Zaś praca samodzielna wiąże się z pomaganiem cały czas tej samej osobie. Przez to poznajemy ją coraz bliżej i wbrew pozorom możemy się od niej wiele nauczyć. To jednak jaką relacje nawiążemy zależy od samego seniora i jego/jej oczekiwań. Dobry opiekun dokłada wszelkich starań, aby klient czuł się dobrze i swobodnie w jego towarzystwie.

Jaki powinien być opiekun i gdzie szukać zatrudnienia

W zdecydowanej większości osoby starsze, które potrzebują opiekuna po prostu chcą zostać we własnym domu, ale nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami ze względu na wieku lub chorobę. Poczucie niezależności i swobody, na którym zależy każdemu człowiekowi jest nam odbierane po umieszczeniu w domu opieki lub szpitalu. Dlatego też seniorzy lub członkowie jej/jego rodziny poszukują odpowiedniego wsparcia. Oczywiście obowiązki mogą znacznie się różnić w zależności od przypadku, ale ogólne zadania pozostają takie same. Praca dla opiekunki osoby starszej obejmuje utrzymanie domu w czystości i porządku. Niezbędna jest też umiejętność przygotowania posiłków, a niekiedy także pomaganie w jego zjedzeniu. Zawód ten jest obarczony odpowiedzialnością, bo nierzadko będziesz musiała dopilnowywać czy senior zażywa leki zgodnie z zaleceniami, a czasami także samodzielnie mu je podawać. Klient może także potrzebować pomocy przy podstawowych czynnościach higienicznych, takich jak mycie się, korzystanie z toalety czy też ubieranie. Sprawą pomijaną, a niezwykle istotną jest wsparcie emocjonalne starszej osoby. Rozmowa, słuchanie i porady podniosą go na duchu i wprowadzą w lepszy nastrój. Jeżeli szukamy zatrudnienia za granicą to warto pamiętać, że bardzo ważna jest także znajomość języka. Pierwsza praca za granicą to duży stres i niewiadoma, dlatego szukając pracy warto skorzystać z usług, jakie oferuje agencja pracy dla opiekunek. Jedną z nich jest ALHomeCare  Korzystając z jej usług otrzymasz wszelką pomoc w znalezieniu legalnej i atrakcyjnie wynagradzanej pracy.

Opiekunka osoby starszej w Irlandii

Nie jest tajemnicą, że na zielonej wyspie brakuje dobrych i profesjonalnych opiekunów. Jeżeli uważasz, że dobrze spisałbyś się w tej roli, to z całą pewnością warto spróbować. Wynagrodzenia na Wyspach są nieporównywalne do tych w Polsce, a sam zawód jest dość interesujący. Opiekunka osoby starszej w Irlandii to nie tylko pomaganie jej na każdym kroku. Dobra pracownica będzie potrafiła zaangażować się i zbudować prawdziwe relacje z klientami, co przyczyni się do poprawy jakości życia samego seniora, a także jego rodziny. Nawet jeśli nie masz doświadczenia w tej profesji, nie dyskwalifikuję Cię to. Zdecydowanie ważniejsza dla potencjalnego opiekuna jest empatia i chęć niesienia pomocy. Jeżeli do tego jesteś profesjonalny, rzetelny i uczciwy, to z całą pewnością powinnaś pomyśleć nad tą ścieżką kariery i czym prędzej skontaktować się z ALHomeCare w celu znalezienia stabilnego angażu.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments