Praca w Balticon jako planista. Jakie obowiązki i wymagania, opinie?

Praca w Balticon jako planista. Jakie obowiązki i wymagania, opinie?

Artykuł Miesiąca

Balticon to zespół 280 osób, które każdego dnia dbają o sprawne działanie firmy. To zestawienie fantastycznych charakterów, cechujących się kreatywnością, pomysłowością i ambicją. Te niezwykle ciekawe osobowości pracują na różnorodnych stanowiskach, dzięki czemu każdy z działów wnosi ogrom wkładu pracy mający przełożenie na rozwój firmy. Głównymi filarami w Balticonie są: depot, handel, transport i pracownicy biurowi. W skład działu transportu wchodzi 50 specjalistów, pełniących stanowiska takie jak: opiekun klienta, specjalista ds. transportu, planista czy kadra kierownicza. Planista – to od niego właśnie zależą trasy przewożonych ładunków.

Planista – czym się zajmuje?

Głównym zadaniem planisty jest planowanie tras aut ciężarowych na terenie Polski i Europy. W planowaniu tym ważne jest umiejętne dysponowanie ładunkiem oraz pojazdami, tak aby kierowca nie musiał jechać nadprogramowych kilometrów, a także nie przewoził pustego ładunku. Planista współpracuje z innymi pracownikami, dzięki czemu zlecenia spedycyjne są sprawnie realizowane na bieżąco. To także ścisła współpraca klientami, przewoźnikami oraz z kierowcami, która ma charakter długofalowy. Na taką współpracę składa się: dostosowywanie całej dostępnej floty pod potrzeby klientów, uwzględnianie wymagań przewoźników, stała opieka nad kierowcą oraz wyliczanie dostępnego czasu pracy kierowców. Planiści również prowadzą korespondencję dotyczącą wszelkich działalności operacyjnych.

Kto może zostać planistą?

Planistą może zostać każda osoba, która chciałaby rozpocząć swoją przygodę w transporcie. W tym zawodzie istotne są umiejętności planistyczne, analityczne oraz organizacyjne. Bardzo ważna jest także komunikatywność oraz elokwencja, gdyż planista współpracuje z całym zespołem transportowym, a także z klientami zewnętrznymi, przewoźnikami i kierowcami, gdzie ważne jest w tym przypadku utrzymanie długofalowych dobrych relacji biznesowych. Osoba na stanowisku planisty powinna wykazywać się znajomością mapy Polski w podziale administracyjnym, gdyż jest odpowiedzialna za ustalanie jak najbardziej optymalnych tras. W przypadku planisty zajmującego się transportem zagranicznym istotne jest także posługiwanie się językiem angielskim w codziennej komunikacji.

Praca w Balticon jako planista. Jakie obowiązki i wymagania, opinie?

Praca jako planista w Balticon

Planista zatrudniony w Balticonie wypowiada się następująco na temat swojego stanowiska:

Jestem ważnym ogniwem w procesie dostarczenia kontenerów z portu do miejsca docelowego i z powrotem. Pomimo iż jestem częścią dużego zespołu to posiadam odpowiedzialne stanowisko, które przekłada się na sprawnie funkcjonujący transport. Nie tylko wyznaczam trasy ładunków, ale także jestem odpowiedzialny za wszelkie sprawy operacyjne z tym związane. Współpracuję z klientami zewnętrznymi, przewoźnikami oraz kierowcami dostosowując flotę, ładunki oraz czas pracy, tak aby długofalowa współpraca była zadowalająca. Jako planista na co dzień korzystam z naszego autorskiego systemu Balticon24, w którym mam możliwość m.in. wysyłać zlecenia czy przeprowadzać weryfikacje. W swoim dziale mam możliwość rozwoju i awansów oraz dodatkowo firma umożliwia mi doszkalanie nauki języków obcych potrzebnych mi na co dzień do pracy.

Podsumowanie

Planiści w naszej firmie to osoby, które zarówno sprawują pieczę nad interesami klientów, a także dbają o zadowolenie przewoźników. Są niezwykle ważną częścią zespołu transportowego. Sprawują nadzór nad tym aby każdy przejazd ładunku był zrealizowany w jak najszybszym czasie przy uwzględnianiu potrzeb podwykonawców oraz zleceniodawców. Dzięki nim płynność transportu na co dzień zostaje w firmie zachowana.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments