Praca za granicą – jak skutecznie znaleźć zatrudnienie?

Praca za granicą – jak skutecznie znaleźć zatrudnienie?

Artykuł Miesiąca Poradnik Klienta

Praca poza granicami naszego kraju daje wiele korzyści. Specjaliści mogą znaleźć za granicą zatrudnienie, które zapewnia im bardzo atrakcyjne wynagrodzenie. Z tego też powodu wiele osób zainteresowanych jest taką pracą. Jak jednak znaleźć dobrą ofertę pracy?

Pierwszym naszym instynktem może być przeszukiwanie sieci. Na różnych stronach czy forach internetowych znajdziemy całe mnóstwo różnorakich ofert. Na ile jednak można im ufać? Przecież wyjazd do obcego kraju w pojedynkę, a także zawarcie współpracy z nieznanym nam pracodawcą niesie ze sobą spore ryzyko. Tego ryzyka możemy uniknąć, decydując się na współpracę z agencją pośrednictwa pracy.

Bezpieczeństwo kontraktu

Co oferuje nam dobra agencja pracy? Przede wszystkim wsparcie i pewność, że podmiot, dla którego mamy wykonywać usługi działa zgodnie z prawem i że możemy oczekiwać godnego traktowania na miejscu pracy. To bardzo ważny aspekt dla osób, które wyjeżdżają do pracy za granicę po raz pierwszy lub po prostu pragną uzyskać pewien poziom bezpieczeństwa. Umowę o pracę pracownik podpisuje z samą agencją, więc to w jej interesie jest weryfikować pracodawców i zapewnić pracownikom jak najlepsze warunki pracy. Agencje bardzo często pomagają również we wszelkich kwestiach organizacyjnych, takich jak organizacja noclegu czy załatwienie odpowiednich pozwoleń, itp.

Kwestie formalne – przejrzystość i prostota

Skoro formalnie to agencja jest naszym pracodawcą i to ona wypłaca nam wynagrodzenie, a także odprowadza za nas wszystkie składki, cała strona formalna zatrudnienia odbywa się w Polsce. To ułatwia bardzo wiele, gdyż pracownicy znają na ogół polskie urzędy, nie muszą natomiast przejmować się wypełnianiem formalności za granicą, co niejednokrotnie jest dużym wyzwaniem dla pracowników zza granicy. Dzięki temu wszelkie kwestie biurokracyjne nie stanowią dla nikogo problemu – wszystko dzieje się w granicach naszego kraju.

Fachowe doradztwo

Co ważne, te najlepsze agencje oferują dużo więcej, niż tylko możliwość szybkiego zatrudnienia. Znajdą się tam specjaliści, którzy są w stanie służyć nam radą i pomocą w całym procesie rekrutacyjnym. To osoby, które doskonale znają rynek zagraniczny, wiedzą, jakich pracowników szukają pracodawcy i będą w stanie nami pokierować, tak aby nasza posada była jak najlepiej dopasowana do naszych kompetencji, potrzeb i wymagań. Agencje umożliwiają rozwój zawodowy, co jest dużą wartością dla pracowników, którzy pragną rozwinąć skrzydła.

Praca za granicą – jak skutecznie znaleźć zatrudnienie?

Duża baza ofert

Znalezienie dobrej pracy za granicą może okazać się nie lada wyzwaniem, gdy poszukiwania przeprowadzamy na własną rękę. O wiele prościej jest skorzystać z pokaźnej bazy ofert agencji, które to oferują możliwość zatrudnienia w wielu branżach i w wielu krajach Europy (w tym w Norwegii, Niemczech czy w Holandii). Dzięki temu mamy dużo większą szansę na znalezienie zatrudnienia w krótkim czasie.

Dobra agencja pracy to idealne miejsce dla każdego pracownika. Skontaktuj się z agencją Coliber HR w Gdyni i zacznij pracować na jasnych warunkach.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments