Prace wykończeniowe Niemcy - najbardziej poszukiwane zawody

Prace wykończeniowe Niemcy – najbardziej poszukiwane zawody

Polecane portale

Szukasz pracy za granicą jako wykończeniowiec? Zastanawiasz się, ile można zarobić i jacy fachowcy są najbardziej poszukiwani? Wiele firm nieustannie potrzebuje dodatkowych rąk do pracy, a niemieccy przedsiębiorcy od lat wykazują wzmożone zainteresowanie polskimi pracownikami. Poznaj zalety wyjazdu i sprawdź listę zawodów, w których od ręki znajdziesz dobrze płatną pracę.

Branża budowlana w Niemczech

Branża budowlana i wykończeniowa w Niemczech prężnie się rozwija, a to sprawia, że zapotrzebowanie na fachowców jest naprawdę duże – całkowicie dorównujące temu sprzed pandemii. Tamtejsi pracodawcy chcą zatrudniać wykończeniowców głównie z Polski. Dlaczego? Polscy pracownicy wyróżniają się profesjonalizmem, terminowością, pracowitością i rozległą, specjalistyczną wiedzą. 

Praca w Niemczech to korzyści dla obu stron. Decydując się na wyjazd, możesz znacznie więcej zarobić, ale też rozwijać swoje kwalifikacje, poznawać innowacyjne metody oraz nowoczesny sprzęt. To wszystko zaprocentuje, także po powrocie do kraju. Niemiecki naród jest otwarty na przyjezdnych i oferuje niezwykle atrakcyjne warunki pracy.

Praca Niemcy wykończeniówka

Niemcy to bardzo rozwinięty kraj, a zapotrzebowanie na pracowników u naszych zachodnich sąsiadów nie maleje. Brakuje wielu specjalistów, w tym tzw. “złotych rączek”, a znalezienie naprawdę dobrego fachowca jest na wagę złota. Wynika to z rosnącej w siłę gospodarki oraz sytuacji demograficznej. Niska stopa bezrobocia i atrakcyjne wynagrodzenia, już od lat zachęcają naszych rodaków do wyjazdu. Jakie zawody cieszą się największą popularnością?

Praca wykończenia Niemcy – popularne zawody:

W branży wykończeniowej ciągle brakuje rąk do pracy. Elektrycy, płytkarze, hydraulicy i monterzy z pewnością będą zadowoleni z możliwości, jakie daje im praca w Niemczech. Ile da się zarobić? Stawki uzależnione są od doświadczenia i poziomu umiejętności danego kandydata, ale możesz być pewien, że otrzymasz nawet kilkakrotnie więcej niż w Polsce, za wykonywanie tych samych obowiązków. Jeśli dodatkowo posiadasz prawo jazdy i własny samochód, a Twoja znajomość języka niemieckiego jest na poziomie komunikatywnym – możesz liczyć na wyższe wynagrodzenie. Oto przykładowe, uśrednione stawki:

  • glazurnik – 16-18€ /h;
  • monter drzwi i okien – 14-16€ /h;
  • regipsy –  12-14€ /h;
  • szpachlarz – 14-16€ /h;
  • tynkarz – 17-19€ /h.

Mowa oczywiście o stawkach na rękę.

Posiadasz wiedzę oraz doświadczenie w swoim fachu i zdecydowałeś się na wyjazd, ale pojawia się jeszcze jedno pytanie – jak znaleźć zaufanego zleceniodawcę? Oczywiście wiele ofert znajdziesz w internecie, jednak poszukując pracy w sieci, trzeba być wyjątkowo ostrożnym, aby nie dać się oszukać. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest współpraca z profesjonalną firmą budowlaną. InServ już od ponad 8 lat specjalizuje się w rynku niemieckim, pozyskując sprawdzone kontrakty. Jak to działa? Wystarczy, że zadzwonisz, a koordynator znajdzie zlecenie zgodnie z Twoimi kwalifikacjami i umiejętnościami. Daj sobie szansę na rozwój i wyższe zarobki!

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments