Pracownicy z Ukrainy? Świetny wybór!

Pracownicy z Ukrainy? Świetny wybór!

Aktualności

Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy to szybki i efektywny sposób na zwerbowanie do przedsiębiorstwa wykwalifikowanej kadry. Z powodu niskiego bezrobocia rekrutowanie specjalistów z rodzimego rynku wiąże się z dużo większymi kosztami oraz wydłużonym czasem poszukiwania. Zatrudnianie siły roboczej zza wschodniej granicy umożliwia płynny rozwój firmy i przyjmowanie dodatkowych zleceń. Prywatni przedsiębiorcy obawiają się jednak importowania pracowników ze względu na konieczność zalegalizowania ich pobytu.

Co możesz zyskać, zatrudniając pracowników z Ukrainy?

Zatrudnianie pracowników z Ukrainy to świetny sposób na uzupełnienie braków kadrowych zarówno pod kątem specjalistów, jak i zwykłych pracowników. Sąsiedzi zza wschodniej granicy są do nas mocno zbliżeni pod względem kulturowym oraz religijnym. To zdecydowanie ułatwia im aklimatyzację w Polsce i sprawia, że chcą pozostać tutaj na dłużej.

Pracownicy z Ukrainy są sumienni, dokładni i mocno zmotywowani. Często ich praca stanowi dla rodziny jedyne źródło utrzymania, dlatego chętnie podejmują się dodatkowych zadań i pracują w nadgodzinach. Zatrudnienie imigrantów pozwala na utrzymanie ciągłości pracy i załatanie braków kadrowych, szczególnie w sezonach urlopowych i okołoświątecznych.

Jak pozyskać pracownika z Ukrainy?

Zatrudnianie osób pochodzenia ukraińskiego wiąże się z procedurami, które dla wielu przedsiębiorców mogą wydać się dość skomplikowane. Pierwszym krokiem jest oczywiście rekrutacja, mająca na celu znalezienie osób o określonej wiedzy oraz potrzebnych umiejętnościach. Po skompletowaniu kadry pracownik musi zalegalizować swój pobyt w Polsce. Aby przedsiębiorca mógł go zatrudnić, powinien on posiadać dwa dokumenty:

  • pozwolenie na tymczasowy lub stały pobyt,
  • zezwolenie na pracę na terytorium Polski.

Zdobycie tych dokumentów wiąże się niejednokrotnie z oczekiwaniem, co automatycznie powoduje opóźnienia i generuje dla pracodawcy dodatkowe koszta. Dodatkowo przedsiębiorca nie ma stuprocentowej gwarancji, że wszyscy wytypowani przez niego pracownicy takie pozwolenia otrzymają. Z tego względu firmy chętnie korzystają z usług agencji pracy tymczasowej, które pośredniczą w pozyskiwaniu i zatrudnianiu siły roboczej z Ukrainy.

Rekrutacja i zatrudnianie obywateli Ukrainy z AB OVO Solutions

Zatrudnianie pracowników zza wschodniej granicy to dla przedsiębiorców często jedyny sposób na utrzymanie ciągłości produkcji. Decydując się na skorzystanie z usług agencji pracy, specjalizującej się w pozyskiwaniu osób z Ukrainy warto zwrócić uwagę na sposób rekrutowania oraz warunki zatrudnienia.

W AB OVO Solutions stawiamy na kompleksowość usług i zadowolenie klienta. Oferujemy pełną obsługę kadrowo-płacową, jasne i przejrzyste zasady współpracy oraz elastyczność przygotowanych przez nas rozwiązań. Bierzemy na siebie legalizację pobytu pracowników na terenie Polski, ich zakwaterowanie oraz transport do miejsca pracy.

undefined

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments