Przedłużacze – rzecz niezbędna w każdym domu

Przedłużacze – rzecz niezbędna w każdym domu

Poradnik Klienta

Nie zwracamy na nie uwagi, dopóki nie przydarzy się sytuacja, w której wtyczka nie dosięga do kontaktu. Przedłużacz to obowiązkowe wyposażenie każdego mieszkania. Warto mieć kilka w zapasie, bo w podbramkowej sytuacji taki sprzęt potrafi wybawić z opresji.

Listwa zasilająca to podstawa

Plątanina kabli pod biurkiem i „złodziejki” podpięte do gniazdka jedna w drugą – to nie tylko źle wygląda, ale jest także niebezpieczne. Nie warto ryzykować – porządna instalacja wymaga sprawdzonych rozwiązań, dlatego sprzęty stojące na biurku najlepiej zasiać za pomocą listwy. Taka listwa przeciwprzepięciowa nie tylko rozwiązuje problem zbyt małej liczby gniazd, ale zapewnia także ochronę przed przepięciami w sieci, które mogą być szkodliwe dla urządzeń elektronicznych.

Listwa przeciwprzepięciowa – rodzaje

Do wyboru są zarówno podstawowe modele, oferujące kilka gniazd, jak i rozbudowane konstrukcje z długim kablem zasilającym i złączami USB, zapewniającymi wygodne zasilanie urządzeń mobilnych. Gdzie można zastosować taką listwę? Niemal wszędzie – warto jednak pamiętać o tym, że listwa elektryczna nie sprawdzi się w pomieszczeniach typu kuchnia czy łazienka. Nie przesadzajmy także z mocą podłączanych urządzeń – warto zawsze sprawdzić oznaczenia producenta w kwestii maksymalnych wartości prądu.

Przedłużacz bębnowy, czyli sprzęt do cięższych zadań

Czasem sprawa jest bardziej złożona, a dostęp do źródła energii potrzebny także z dala od domu. Przedłużacz bębnowy to najwygodniejszy sposób na doprowadzenie zasilania w dowolny zakątek ogrodu, do garażu czy na podjazd. Z koeli w mieszkaniu, takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku np. remontów – odpada nam ciągłe szukanie wolnych gniazdek. Przedłużacz elektryczny z kablem nawiniętym na wygodny w użyciu bęben ma kompaktowy rozmiar – można go schować do szafy, a w razie potrzeby jest zawsze pod ręką. Zasięg pracy to nawet kilkanaście metrów, ale są przedłużacze jeszcze dłuższe. Co więcej – dla wygodnych przygotowano model z elektrycznym zwijaniem kabla. Prościej się już nie da!

Kilka prostych urządzeń – przedłużacze, listwa antyprzepięciowa czy przedłużacz bębnowy – to wystarczy, aby rozwiązać większość problemów związanych z bakiem dostępu do źródła prądu. W mniejszych mieszkaniach z powodzeniem sprawdzą się zwykłe przedłużacze. Mieszkając w domu, albo piętrowym apartamencie, pomyślmy o czymś praktyczniejszym, jak przedłużacz elektryczny z długiem kablem. A niezależnie od typu domu, wszędzie sprawdzi się listwa elektryczna – zwłaszcza, jeśli chcemy zasilać wrażliwy sprzęt elektroniczny – komputery, telefony czy sprzęt audio.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments