Remont domu

Remont domu

Aktualności

Oczekiwanie na wprowadzenie się do nowego mieszkania może być frustrujące – najpierw muszą zakończyć się prace budowlane, a później… remontowe. Kiedy nareszcie wszystko gotowe, pozostaje do wykonania ostatnia czynność: sprzątanie. Jeżeli pominiemy tą niezwykle ważną część, może się okazać, że nowiutkie meble czy kanapy już na początku będą brudne i zakurzone. W porządkach poremontowych główną rolę gra odkurzanie. Wspólnie zastanówmy się, co jeszcze musimy zrobić, aby doprowadzić mieszkanie do stanu używalności!

Planowanie remontu

Pomyśleć o sprzątaniu, powinniśmy już na początku prac remontowych. Najpierw musimy znaleźć odpowiednie miejsce, do którego przeniesiemy meble i inne przedmioty, aby się nie zniszczyły. Najlepiej zanieść je do piwnicy bądź mieszkania zaprzyjaźnionych sąsiadów. Jeżeli nie ma takiej możliwości może być to pokój, w którym nie ma remontu bądź odbywać się w nim będą najmniej brudzące prace. Strefę “brudną” od “czystej” warto oddzielić za pomocą wycieraczek i folii. Brudne buty będą miały gdzie stać, a i pył dzięki folii nie rozniesie się po całym domu. W ten sposób zaoszczędzimy sporo czasu podczas sprzątania. Dobre zaplanowanie remontu to dopiero pierwszy krok. Kolejnym, równie ważnym okazuje się wybranie odpowiedniego sprzętu, który szybko poradzi sobie nawet z dużym bałaganem.

Jak sprzątać po remoncie?

Podstawowym narzędziem do walki z bałaganem po remoncie jest odkurzacz. Jeżeli możemy skorzystać z odkurzacza przemysłowego to świetnie, ale nie jest on niezbędny. Poza odkurzaczem przydadzą się chłonne ściereczki, mop z wiadrem oraz środki do mycia. Ochronne rękawiczki również są bardzo ważne – ochronią nie tylko paznokcie, ale całe dłonie przed niszczącym działaniem środków czyszczących. Nieodłączna część remontu to pył, roznoszący się po pomieszczeniu. Aby się go pozbyć, konieczne jest odkurzanie. Najbardziej satysfakcjonujące będzie wtedy, gdy zaopatrzymy odkurzacz w worek syntetyczny i filtr HEPA. Dzięki temu pył nie ucieknie z powrotem do pomieszczenia – mikrowłókna, z których zbudowany jest worek, skutecznie go zatrzymają. Ponadto worki syntetyczne się wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, co jest bardzo ważne przy wciąganiu pozostałości po remoncie. Filtr HEPA natomiast bez problemu neutralizuje zanieczyszczenia takie jak: pyłki, sierść, pleśń czy roztocza kurzu domowego. Ich skuteczność to trochę ponad 99%! Warto więc zaopatrzyć się w tego typu produkty podczas sprzątania po remoncie. Znajdziesz je na stronie www.swiatworkow.pl.

Mycie podłóg

Po odkurzaniu przychodzi czas na mycie podłóg. Jeżeli zaczniemy od sprzątania na mokro pył i kurz szybko zamienią się w błoto! Warto więc najpierw odkurzyć, a następnie łapać za mopa. Na początku usuwamy ślady farby (może być do tego potrzebny rozpuszczalnik), a następnie myjemy całą podłogę. Do zmywania kurzu warto używać wysokiej jakości szmatek, które dobrze wchłaniają wodę – dzięki temu zbierzemy zabrudzenia, zamiast je rozmazywać. Po sprzątaniu możemy nareszcie zagospodarować przestrzeń naszego wymarzonego domu!

Artykuł opracowany przez firmę ŚwiatWorków specjalizującą się w sprzedaży worków do odkurzaczy.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments