Sprzęt do kliniki medycyny estetycznej

Sprzęt do kliniki medycyny estetycznej

Aktualności

Profesjonalny gabinet medycyny estetycznej powinien być wyposażony w nowoczesny sprzęt, który dzieli się na następujące kategorie: lasery medyczne, ginekologia estetyczna, urządzenia do twarzy i ciała, leżanki i fotele do gabinetów oraz akcesoria i meble do salonów medycyny estetycznej.

Lasery medyczne

Oferowane przez producentów lasery medyczne to specjalistyczne urządzenia do kliniki medycyny estetycznej zapewniające wykonywanie zabiegów na najwyższym poziomie. Do najpopularniejszych laserów na rynku sprzętu medycznego stosowanego w zabiegach medycyny estetycznej należą m.in. lasery:

  • diodowe do depilacji mieszków włosowych, które cechują się zmienną długością emitowanego sygnału oraz wydajnym systemem chłodzenia.
  • pikosekundowe charakteryzujące się najwyższą energią i najkrótszym impulsem podczas zabiegów pigmentacyjnych oraz usuwania wielokolorowych tatuaży.
  • do depilacji – zapewniające szybkie i bezbolesne usuwanie włosów.
  • do usuwania wielonaczyniowych zmian skóry twarzy, nadające skórze gładkość.
  • do ujędrniania skóry poprzez stymulację fibroblastów celem wzmożenia produkcji kolagenu.
  • ginekologiczne zapewniające minimalny czas rekonwalescencji.
  • do skutecznego leczenia zmarszczek, blizn i zmian naskórka.

Ginekologia estetyczna

Gabinety medycyny estetycznej oferują profesjonalne zabiegi intymne z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu opartego m.in. na technologii VDR, tj. Vaginal Dynamic RadioFrequency. Urządzenia do zabiegów intymnych charakteryzują się wysoką precyzją działania, z możliwością ukierunkowania zabiegu na konkretną tkankę. Sprzęt wyposażony jest w zabezpieczenie przed oparzeniami, dzięki czemu zabiegi przebiegają z zachowaniem całkowitego bezpieczeństwa zdrowia pacjentki.

Zabiegi intymne cechują się szybkością oraz bezinwazyjnym przebiegiem, dzięki czemu pacjentka nie wymaga rekonwalescencji pozabiegowej. Do codziennych czynności pacjentka może przystąpić bezpośrednio po zabiegu. Urządzenia wyposażone są w specjalistyczne końcówki dostosowane do zabiegów i umożliwiają m.in. rozwiązanie problemu z nietrzymaniem moczu, zespołem luźnej pochwy lub atrofii.

Urządzenia do twarzy i ciała

Medycyna estetyczna twarzy i ciała cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Gabinety medycyny estetycznej wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferują zróżnicowany zakres usług. O efekcie wykonywanych zabiegów decyduje m.in. sprzęt kliniczny stosowany przez salon medycyny estetycznej.

Dużą popularnością wśród urządzeń do kosmetyki twarzy i ciała cieszy się sprzęt z technologią HIFU, której działanie oparte jest na skupieniu wiązki fal ultradźwiękowych o wysokim natężeniu. W kategorii medycyny estetycznej twarzy i ciała zaliczają się m.in. wyszczuplanie sylwetki i lifting twarzy.

Leżanki, fotele do gabinetów oraz akcesoria i meble do gabinetów

Wyposażenie gabinetu medycyny estetycznej to istotny element, który powinien zapewnić pacjentowi komfort i relaks połączony z odprężeniem i miłymi wrażeniami w trakcie zabiegu. Meble powinny być funkcjonalne oraz dostosowane do wykonywanych zabiegów. Zarówno lampy, jak i szafki powinny być dedykowanymi urządzeniami do użytku w gabinecie medycyny estetycznej.

Urządzenia specjalistyczne t.j. trollery, stoliki i szafy oferowane przez producentów sprzętu do klinik medycyny estetycznej powinny charakteryzować się zarówno trwałością użytkową, jak i estetycznym wyglądem dostosowanym do wystroju gabinetu.

Wsparcie merytoryczne artykułu: https://medikapoland.pl/pl/content/6-czeste-pytania

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments