Trening EMS – spal 1200 kcal tylko w 20 minut!

Trening EMS – spal 1200 kcal tylko w 20 minut!

Aktualności

Dzięki nowoczesnym metodom treningowym można uzyskać jeszcze lepsze wyniki. Gdy także chcesz ćwiczyć skutecznie, wybierz trening EMS!

Każdy z nas powinien pamiętać o systematycznym ruchu – dzięki niemu możemy nie tylko poprawić wygląd sylwetki, ale także żyć zdrowiej. Nie każdy z nas ma jednak czas na codzienne ćwiczenie. Dla zabieganych doskonałym wyborem może być specjalny trening EMS. Co warto wiedzieć na jego temat?

W tym artykule odpowiadamy na pytania:

  • Czym jest trening EMS?
  • Dla kogo trening EMS będzie najlepszym wyborem?
  • Na czym polega trenowanie EMS?
  • Czy trening EMS jest bezpieczny?
  • Ile kosztuje trening EMS?

Czym jest trening EMS?

Trening EMS, z angielskiego Electrical Muscle Stimulation, czyli trening elektrostymulacji mięśniowej to rodzaj treningu personalnego, który przeprowadzony jest z wykorzystaniem specjalnego urządzenia stymulującego mięsnie.

Podczas treningu EMS osoba biorąca w nim udział jest podłączana do urządzenia tego rodzaju, a następnie wykonuje określone ćwiczenia pod okiem trenera personalnego. Całkowity czas trwania treningu może być wtedy znacznie skrócony – trwa on na ogół tylko około 20 minut i w tym czasie potrafi spalić tyle samo kalorii, co znacznie dłuższe ćwiczenia bez wsparcia EMS.

W porównaniu ze zwykłymi ćwiczeniami fizycznymi trening EMS pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych efektów, ponieważ dochodzi wtedy do elektrostymulacji mięśni – otrzymują one odpowiednie impulsy elektryczne, które dodatkowo poprawiają ich skuteczność.

Przez długi czas trening EMS wykorzystywany był przez popularnych sportowców – piłkarzy, koszykarzy czy też bokserów. Teraz z tego typu treningów może skorzystać niemalże każdy z nas – wystarczy zapisać się na dogodny termin w klubie, który oferuje tego typu usługę!

Dla kogo trening EMS będzie najlepszym wyborem?

Ze względu na swoją specyfikę trening EMS rekomendowany jest dla każdego, kto chciałby uzyskać jeszcze lepsze wyniki treningowe w krótszym czasie.

Z tego typu treningów mogą korzystać zarówno osoby, które nie posiadają dużego doświadczenia w uprawianiu sportów, jak również te, które już teraz uprawiają różne dyscypliny sportu.

Wśród najważniejszych efektów treningu elektrostymulacji mięśniowej zaliczają się:

  • poprawa wydolności organizmu
  • zwiększenie siły i wytrzymałości mięśniowej
  • zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej
  • redukcja cellulitu
  • zmniejszenie bólów stawowych

Jak widać, trening EMS pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów – takich samych, jak w przypadku zwykłych ćwiczeń fizycznych. W tym przypadku można jednak zauważyć je znacznie szybciej – nawet w ciągu miesiąca!

Na czym polega trenowanie EMS?

Przed rozpoczęciem treningu EMS klient bierze udział w konsultacji z trenerem personalnym. Dokonuje się także pomiarów ciała, aby w ten sposób można było potem kontrolować uzyskane efekty.

Podczas treningu EMS klient zakłada na siebie specjalną kamizelkę oraz opaski, które posiadają elektrody podłączone do urządzenia do treningu elektrostymulacji mięśniowej. W takim ubraniu należy następnie wykonywać ćwiczenia, które zalecone są przez trenera.

Czas trwania standardowego treningu EMS to zaledwie 20 minut, ale warto wskazać, że w tym czasie można wykonać ćwiczenia odpowiadające nawet 3 godzinom spędzonym na siłowni!

Oczywiście, dla uzyskania odpowiednich efektów trening EMS powinien być powtarzany. Liczba i częstotliwość spotkań jest określana indywidulnie przez trenera personalnego.

Czy trening EMS jest bezpieczny?

W związku z tym, że podczas treningu EMS korzysta się z elektrostymulacji, pojawia się często pytanie – czy taka metoda treningowa rzeczywiści jest bezpieczna?

Badania prowadzone nad treningami EMS nie wykazały, że mogą powodować one ryzyko dla osób ćwiczących. Warto jednak pamiętać o przeciwwskazaniach, które dotyczą głównie kobiet w ciąży, osób z chorobami serca, wszczepionymi rozrusznikami, cukrzycą oraz padaczką.

Ile kosztuje trening EMS?

Trening EMS będzie droższy niż zwykłe ćwiczenia w siłowni. Z jakimi kosztami trzeba się wówczas liczyć?

Najczęściej koszt jednego spotkania to wydatek od około 100 do 150 złotych. Kluby oferujące trening EMS oferują także specjalne pakiety, w ramach których pojedynczy trening może kosztować jeszcze mniej.

Artykuł powstał we współpracy ze Studiem InTime z Krakowa.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments