Trudna sytuacja w firmie a uzyskanie kredytu

Trudna sytuacja w firmie a uzyskanie kredytu

Aktualności

Zwracanie się o udzielenie kredytu do wielu banków jednocześnie na własną rękę jest najgorszym, co można zrobić w trudniej sytuacji finansowej firmy. Najczęściej kończy się to uzyskiwaniem nie kredytu, ale odmowy za odmową. To jednak nie oznacza, że nie ma żadnego wyjścia z tej sytuacji.

W trudnej sytuacji firmy najlepiej zasięgnąć porady i pomocy u pośrednika bądź doradcy finansowego, aby móc efektywnie negocjować z bankami. Trudne kredyty dla firm znajdują się w zasięgu ręki, tylko musimy zawierzyć specjalistom.

Wpływ odmowy na scoring kredytowy

Każda odmowa udzielenia kredytu przez bank zaniża nasz scoring kredytowy. Natomiast im niższy mamy scoring, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo uzyskania kredytu w kolejnym banku. Jest to samo napędzająca się machina, której nie warto uruchamiać. Pośrednik, dzięki dogłębnej znajomości warunków udzielania kredytów w poszczególnych bankach, będzie mógł zminimalizować ryzyko odmowy, a tym samym jej ujemnego wpływu na scoring kredytowy firmy.

Odmowa pomimo braku historii kredytowej

Nawet jeśli nie mamy zaciągniętych żadnych kredytów, nasza wiarygodność w oczach banku może być zachwiana wieloma innymi czynnikami, które paradoksalnie właśnie sprawiają, że pożyczka jest nam potrzebna. Niektóre należności mają pierwszeństwo w ściągalności przez komornika przed ratami kredytu czy pożyczki. Posiadanie przez nas takich długów jest widziane jako wysoce ryzykowne z perspektywy banków. Możemy mieć poważny problem przy staraniu się o kredyt, jeśli widniejemy w Krajowym Rejestrze Dłużników z powodu zaniedbania naszych comiesięcznych zobowiązań. Mowa tutaj o takich długach jak opóźnienia w płaceniu podatków czy w opłatach za wynajem lokali.

Różne należności, które na nas ciążą, są dla banków potencjalną przeszkodą w spłacaniu u nich zaciągniętej pożyczki. Mało tego, są dowodem na to, że nie jesteśmy w stanie regulować na czas podstawowych zobowiązań, a co dopiero rat kredytu. Jednak nawet jeśli droga do zastrzyku finansowego zamknięta jest dla nas w bankach, trudne kredyty dla firm są możliwe do uzyskania gdzie indziej.

Gdzie najlepiej starać się o trudne kredyty dla firm?

Jeśli trudne kredyty dla firm to coś, z czym się zmagamy, najlepiej zwrócić się o pomoc do pośrednika lub wybrać instytucję pożyczkową ze strefy pozabankowej. W przypadku kiedy sytuacja firmy jest wyjątkowo trudna, pozostaje wybrać instytucję, która nie wymaga zaświadczeń z urzędów, nie patrzy na to, co widnieje w Biurze Informacji Kredytowej czy w Krajowym Rejestrze Dłużników, a nawet nie bierze pod uwagę scoringu kredytowego. Takie instytucje podejmują decyzję o udzieleniu pożyczki w bardzo indywidualny sposób – nie opierając się na bezdusznej kalkulacji możliwości kredytowych. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak!

Trudne kredyty dla firm są udzielane oczywiście na odpowiednich warunkach, które czasem bywają wymagające. Jednak równie często takie zastrzyki gotówki potrafią pomóc wyjść firmom z sytuacji kryzysowych i utrzymać się na powierzchni, a nawet – rozwinąć skrzydła.

Artykuł powstał we współpracy z Ambulatorium Kredytowe
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments