Wełna nie musi być nudna

Wełna nie musi być nudna

Aktualności

Wełna to włókno, z które bardzo często i chętnie wykorzystywane jest do produkcji odzieży. Na co dzień nosimy wełniane płaszcze i kurtki ale również swetry czy kamizelki. Niemal każdy z nas ma w domu wełniany szalik lub czapkę, a panie coraz chętniej osłaniają ramiona ciepłą, wełnianą chustą. Wełna ma sporo zalet choć nie jest wolna od wad. Dziś kilka słów o wełnie jako włóknie idealnym do produkcji odzieży.

Czym jest wełna?

Wełna to sierść owcy, która jest oczyszczona a następnie przędzona. Naturalna wełna ma kolor taki jaki posiadają strzyżone owce. Zazwyczaj jest ona delikatnie kremowa, ale zdarzają się również zwierzęta o runie brązowym lub niemal czarnym. Naturalna wełna wykorzystywana jest m.in. do produkcji włóczek i tkanin. Produkty wełniane są bardzo ciepłe, ale niestety włókno to jest gryzące i szorstkie, a to sprawia, że nie każdy chce nosić ubrania z niego wykonane.

Kolorowy świat wełny

Naturalna wełna nie jest zbyt kolorowa, co jednak nie oznacza, że musimy nosić ubrania w jednolitej kremowej barwie. Wełna to włókno, które daje się farbować na wiele różnych kolorów. Możemy zatem kupować włóczki we wszystkich kolorach tęczy, a ostatnio nawet, dosłownie tęczowe. W sklepach pojawiły się bowiem cieniowane włóczki, z których powstają piękne, barwne chusty, swetry czy dekoracje.

Wełna w domu

Przyzwyczailiśmy się do tego, że wełna jest materiałem na odzież. Warto jednak wiedzieć, że z włókna wełnianego można wykonać wiele przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych do naszych domów. Wśród najczęściej spotykanych są wełniane kocyki, poszewki na poduszki czy kapy. Można również spotkać wełniane maskotki i lalki, które podbijają serca najmłodszych dzieci.

Wełna to wspaniałe tworzywo, z którego powstają tysiące różnych rzeczy. Można znaleźć wełnianą odzież szytą z tkaniny, robione ręcznie swetry czy sukienki i oczywiście wełniane koce, pledy czy maskotki. Wełna to wspaniałe tworzywo, które nie musi i nie jest nudne. Wystarczy tylko dobry pomysł i można zaczarować nią cały świat.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy ze sklepem Liloppi zajmującym się sprzedażą włóczek.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments