Wizyty domowe w pakiecie medycznym? Tak to możliwe!

Wizyty domowe w pakiecie medycznym? Tak to możliwe!

Aktualności

Opieka medyczna w naszym kraju staje się coraz nowocześniejsza. To przed konsumentem stoi wyzwanie dobrania odpowiedniej ochrony medycznej odpowiadającej indywidualnym potrzebom. Na jakie rzeczy zwracać uwagę decydując się na wykupienie opieki medycznej?

Opieka medyczna zapewniona przez pracodawcę

Znaczna część zagranicznych firm działających na terenie Polski oferuje swoim pracownikom opłacenie prywatnej opieki medycznej. Rozwiązanie to jest bardzo kuszące, ponieważ wiąże się z licznymi zaletami, i wielokrotnie nie jest drogie.

Po pierwsze pracownik dysponujący pakietem prywatnej opieki medycznej nie jest zdany na państwową służbę zdrowia. Jak wiemy, jedną z jej większych bolączek jest bardzo wydłużony czas oczekiwania. Dotyczy to zarówno zabiegów, jak i wizyt kontrolnych. Ponadto sprzęt, jakim dysponują państwowe placówki, w wielu przypadkach jest stary, co sprawia, że komfort zarówno wizyt, jak i samych zabiegów może pozostawiać wiele do życzenia.

Pakiet prywatnej opieki może nam zapewnić szybki termin wizyty u lekarza specjalisty, jak również krótki czas oczekiwania na ewentualny zabieg.

Wybór odpowiedniego pakietu

Zawsze stając przed decyzją dotyczącą naszego zdrowia, staramy się podejmować jak najlepsze decyzje. Uważają tak zarówno klienci, jak i firmy oferujące swoje prywatne usługi medyczne. Biorąc pod uwagę różnorodne potrzeby klientów, firmy oferują pacjentom różne pakiety.

W przypadku pakietów standardowych będziemy mogli liczyć na szereg udogodnień. Zaliczyć do nich możemy konsultacje z jednym z 10 lekarzy różnych specjalizacji, wykonywanie podstawowych badań laboratoryjnych, udzielenie pilniej pomocy medycznej dostępnej przez 24 godziny na dobę lub pakiet dopłat obniżających miesięczną składkę.

W przypadku określonych grup klientów istnieją pakiety dedykowane specjalnie pod ich potrzeby. Dotyczy to szczególnie rodzin z dziećmi czy osób w wieku starszym. W tego rodzaju ofercie znaleźć możemy między innymi: kompleksową opiekę lekarzy do 50 specjalizacji, specjalistyczne leczenie szpitalne, ewentualną rehabilitację po wypadkową czy pooperacyjną, czy co dla wielu osób jest bardzo ważne nielimitowane wizyty lekarskie w domu.

Inny pakiet dedykowany jest dla małych dzieci z reguły do drugiego roku życia. Narodziny dziecka dla wielu są najważniejszym momentem życia, dlatego firmy wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i zaproponowały pakiety medyczne dedykowane dla najmniejszych pacjentów. Obejmują one całodobową opiekę lekarzy pediatrów, zniżki na szczepienia i badania oraz kilka wizyt w domu małego pacjenta.

Ochrona zdrowia naszego i naszych bliskich powinna stanowić priorytet. Szybka i fachowa obsługa medyczna będzie w stanie w porę zareagować na wszelkie niebezpieczne symptomy choroby. Wykwalifikowany personel, szybkie terminy, właściwa diagnoza, a także nowoczesny sprzęt dają nam gwarancję, iż będziemy znajdowali się pod właściwą opieką. Starajmy się wybierać pakiet opieki odpowiadający naszym potrzebom, tak by zapewnić bezpieczeństwo nam i naszym bliskim.

MedicCentre.pl
Artykuł powstał we współpracy z mediccentre.pl
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments