Jak Zatrudnić Pracownika z Ukrainy

zatrudnianie Ukrainca procedura

Aktualności Artykuł Miesiąca Poradnik Klienta

Brak wykwalifikowanych ludzi na zbytu to konsekwencja dynamicznego rozwoju rodzimej gospodarki, za jakim nie nadąża podaż siły roboczej. Zatrudnienie człowieka z Ukrainy jest rozwiązaniem, które chwalą sobie swoi przedsiębiorcy, poszukujący określonych wiedzy i solidności. Angaż Ukraińca od ostatniego roku dokonuje się na podstawie tzw. procedury uproszczonej.

Z czego zacząć?

Obywatele Ukrainy potrafią stanowić umieszczani na bazie oświadczenia pracodawcy o powierzeniu pisania pracy cudzoziemcowi, co wybiera konieczność ubiegania się o zezwolenie na pracę. Procedura uproszczona redukuje czas, związany załatwianiem formalności do minimum, gdyż powiatowy urząd rzeczy nie musi działać tzw. testu rynku pracy, czyli sprawdzać czy wymagania pracodawcy potrafią być wypełnione na lokalnym rynku. W oświadczeniu pan musi określić, że czas zatrudnienia Ukraińca nie przekroczy 6 miesięcy w czasu kolejnych 12 miesięcy. Ponadto prace, które będzie spełniał zatrudniony nie mogą dotyczyć prac sezonowych, na które należy uzyskać odrębne zezwolenie. W ich przypadku zatrudniający musi wykazać, iż nie zlokalizował na własnym rynku pracy odpowiednich chętnych do ostatniego standardu robót. Uwaga w rekrutacji gości z Ukrainy można kupić, dzięki profesjonalnym firmom rekrutacyjnym, takim jak Polsko Niemiecka Giełda Pracy sp zoo. Następnie starosta wystawia zezwolenie na poziom maksymalnie 9 miesięcy w roku, a człowiek nie może zarabiać tanio niż pozostałe kobiety, wykonujące całą pracę. Oświadczenie odnosi się z ceną 30 zł.

zamow pracownika gielda pracy

Obowiązki pracodawcy zatrudniającego Ukraińca

Aby obcokrajowiec mógł uzyskać wizę na działanie pracy zatrudniający musi mu przeznaczyć oryginał ww. oświadczenia. Następnie Ukrainiec dołącza go do sądzie wizowego w konsulacie w terenu swojego mocnego pobytu. W dniu rozpoczęcia pracy przedsiębiorca musi zawiadomić pisemnie istotny dla środowiska swojej siedziby powiatowy urząd pracy, który wczas w terminie rejestracji wniosku wpisuje poinformowanie o oddaniu do tworzenia pracy cudzoziemcowi do ewidencji oświadczeń. Jeśli Ukrainiec nie stawi się rzeczy w okresie 7 dni z dnia rozpoczęcia zatrudnienia danego w ewidencji oświadczeń, pracodawca ma cel poinformować właściwy urząd pracy,

Gdy przejdziemy przez wstępne formalności powinniśmy wiedzieć o tym, że:

– obcokrajowiec może pisać czynność przez okres 6 miesięcy (w twórz ciągły) w okresie 12 miesięcy;

– w terminach krótszych, ale z zastrzeżeniem, że ich ilość nie pewno istnieć większa niż 6 miesięcy w toku 12 kolejnych, następujących po sobie miesięcy;

– 6 miesięcy jest podobne 180 dniom.

O czym należy mieć

Po upływie ważności oświadczenia o daniu wykonywanej pracy cudzoziemcowi ważna je przedłużyć, ubiegając się o danie na aktywność w ramach procedury standardowej lub uproszczonej. Skorzystanie z obecnej drugiej jest dodatkowe, jeśli Ukrainiec przed złożeniem wniosku o danie zezwolenia na produkcję był zaangażowany w oparciu o umowę o pracę. Ponadto stanowisko, które posiada obcokrajowiec pragnie być jednakowe z tym w oświadczeniu, tworzonym na wstępu zatrudnienia. Jeśli zatrudnienie było oparte np. o umowę-zlecenie to pełna droga stanowi o wiele obszerniejsza i musi złożenia staroście wiedz o rodzimym rynku pracy. W sukcesie zmiany miejsca lub formy zatrudnienia należy złożyć nowe oświadczenie dla cudzoziemca.

Gdzie szukać dobrych pracowników

Zatrudnienie Ukraińca kończy się na zasadzie pisemnej umowy między obiema ścianami oraz odnosi się z rządem obowiązków, podobnych kiedy w sukcesie zatrudnienia Polaka, takimi jak postępowanie podatku ciepłego i składek emerytalno-rentowych czy zgłoszenie do Domu Ubezpieczeń Społecznych. Mimo pewnych ułatwień proces zatrudnienia Ukraińca jest ostatnie dość skomplikowany, a kolejnym odcinkiem jest selekcja chętnych do rzeczy, co stanowi miejscem ciężkim i długim. Wiele spośród ostatnich form, jaki również znalezienie odpowiednich kandydatów pomoże załatwić Polsko Niemiecka Giełda Pracy sp zoo z stolicą w Zielonej Górze, która oferuje wsparcie w badaniu dobrych wszystkich do lektury.

zobacz również Jak Zatrudnić Pracownika z Ukrainy

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments