Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Poradnik Klienta

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do kariery w pozostałym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy mają nadzieję wysyłania do rzeczy za granicą naszych pracowników jak również obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z koncentracje na zajęcie lokalnym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, wtedy oni są najczęściej delegowanymi do rzeczy za granicą cudzoziemcami przez naszych pracodawców.

Kierowanie jest odpowiednią formą wysłania człowieka do różnego świata w charakteru czasowego pisania pracy w ostatnim końca. Należy przy tym myśleć, iż w wszelkim stanie w jakim pracownik wykonuje osobistą karierę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla człowieka delegowanego, przy czym w wielu dziedzinach obowiązują wyższe kwoty płacy minimalnej np. w sfery budowlanej. Aby oddelegować turysty ze wschodu do kariery w Niemczech, potrzebne jest kupienie wizy Vander Elst. Jest wtedy wiza wydawana przez Ambasadę Niemiec w Warszawie. Traktat o byciu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług mającą prawo przedsiębiorstwa do realizacji naszych usług w następnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na ostatniej zasadzie może tymczasowo delegować naszych pracowników bez wymogów uzyskiwania dla nich wolno pozwoleń na pozycję co zajmowałoby miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał osiągnąć zatrudnienie zdecydowanie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które decydują warunki i treści na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą kierować naszych pracowników do kariery w ich kraju.

Niemiecka wiza Vander Elst sprzedawana istnieje w sensie tymczasowego świadczenia usług w Niemczech pracownika, którego do kariery w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy kojarzy się ze wykonaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie brać zawartą umowę o rzecz czy zejście z Naszym pracodawcą, w kontaktu spośród ostatnim wymaga być ubezpieczony i tworzyć minimum od miesiąca u pracodawcy, który chce delegować człowieka do kariery w Niemczech. Musi w kontaktu spośród obecnym legalnie istnieć na terenie Polski, mieć prawo na pozycję. Wskazany jest fakt emitowany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że pracownik podlega Polskiemu ustawodawstwu w obszarze ubezpieczenia społecznego a co ważne aby wystąpić po te teksty niezbędne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa kraj w jakim pracownik płaci się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie wszystkich tych dokumentów trwa kilka tygodni natomiast w sukcesie braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z potrzebnych dokumentów może zatrzymać się w ok. 4 tygodniach od momentu zatrudnienia pracownika w Polsce. Ten moment istnieje zarówno niezbędny aby udowodnić, że pozycja w Niemczech nie jest jedynym celem zatrudnienia człowieka także z razu po zatrudnieniu nie prawdopodobnie on pozostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik człowiek istnieje na zawodowe w Polsce oraz jego funkcja za granicą ma charakter jedynie tymczasowy natomiast w ramach naszej karierze w Polsce został kierowany do czynienia naszych obowiązków na placu Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z opłatą 75 euro (równowartość w dobrych polskich). Agencja Work Holding za uwaga przy kompletowaniu i kierowaniu wniosku pobiera z pracodawcy dodatkową cenę za usługę w wysokości 250 zł netto za jednego pracownika.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom pomoc we wszystkich formalnościach i aktywne delegowanie naszych pracowników do Działalności w Niemczech. Nasza pociechę jest kompleksowa – z skutecznej i dużej rekrutacji ludzi z krajów takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Nasza poprzez porady prawne i usługę w załatwieniu wszystkich potrzebnych w toku delegowania pracowników papierów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa wyniki w stylu niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i instytucji u pracodawcy, umowa pracodawcy z nazwą z nowego państwa UE, zaświadczenie z firmy dającej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi też zgłosić ten fakt w niemczech w różnych siedzibach w relacje z wielu szczegółów, które indywidualnie mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (i dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy również odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy używający w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik kierowany do kariery w Niemczech podlega przepisom w terenie płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w relacje z części i np. ogólna cena to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy jednak dla branży budowlanej wtedy w relacje od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak też jedne firmy do kariery w których pracownicy są delegowani przykładają sporą wagę do ocenie czy pracownicy otrzymują płacę zgodną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy a nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną część wypłaty dla człowieka można wypłacić lecz w sytuacji ryczałtu czy diety lub w możliwość niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Naszą spółkę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków produkcji i płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w formacie powstającym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i ponadto Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Lokalnych firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments