Endermologia – odchudzający i likwidujący cellulit masaż podciśnieniowy

Endermologia – odchudzający i likwidujący cellulit masaż podciśnieniowy

Aktualności

Dzięki specjalnym zabiegom na ciało można uzyskać świetne efekty. Gdy chcesz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu, wybierz endermologię!

Endermologia to specjalny typ masażu, który oddziałuje na głębokie warstwy skóry. Dzięki niemu można pobudzić tkanki do spalania tkanki tłuszczowej, a także zlikwidować nieestetyczny cellulit. Masaż ten może być wykonany nie tylko na ciele – doskonałe rezultaty przynosi także na twarzy.

Na czym dokładnie polega zabieg endermologii? Do kogo jest on skierowany? Jakie efekty można dzięki niemu uzyskać? W końcu, kto go wykonuje? Sprawdź teraz, jeśli chcesz cieszyć się jędrną i młodo wyglądającą skórą!

Endermologia – na czym to polega?

Endermologia, inaczej także określana jako endermologia LPG, to zabieg masażu podciśnieniowego, który wykonywany jest ze znacznie większą siłą nacisku niż zwykły masaż. W rezultacie oddziałuje on nie tylko na naskórek, ale także na głębsze warstwy skóry, w tym na tkankę łączną.

Zabieg ten przeprowadzany jest z użyciem specjalnego urządzenia do masażu, które składa się z głowicy tworzącej podciśnienie oraz zawierającej obracające się rolki. Głowica przykłada na jest do ciała, aby wykonać dogłębny masaż.

Główne właściwości masażu podciśnieniowego:

 • odmładzanie skóry
 • wsparcie w odchudzaniu
 • modelowanie sylwetki
 • oczyszczanie z toksyn
 • zredukowanie obrzęków
 • zmniejszenie dolegliwości bólowych

Kiedy warto wybrać się na zabieg endermologii?

Jak zostało wspomniane wcześniej, endermologia może być wykonana zarówno na ciele, jak również na twarzy. Kiedy warto zdecydować się na taką procedurę?

Zabieg ten rekomendowany jest przede wszystkim dla tych osób, które chciałyby poprawić wygląd swojego ciała, w tym brzucha, pośladów, ud. Powoduje on poburzenie lipolizy, czyli rozpadu tkanki tłuszczowej, a przez to zmniejsza obwody i cellulit.

Endermologia może być wówczas stosowana jako wsparcie w diecie oraz aktywności fizycznej, ale wybierają ją także te osoby, które nie odchudzają się, ale pragną poprawić wygląd swojej skóry.

Dodatkowo, endermologia przynosi bardzo dobre rezultaty na twarzy. Rekomendowana jest dla tych osób, które chciałyby poprawić kontur twarzy, a także uelastycznić i ujędrnić swoją skórę.

Warto także zaznaczyć, że endermologia stosowana jest nie tylko w celu poprawy wyglądu, ale również jako zabieg niwelujący bóle mięśniowe, bóle kręgosłupa czy też bóle reumatyczne.

Jak przebiega zabieg endermologii?

Podczas zabiegu endermologii pacjent zakłada specjalny kombinezon, który ma na celu ochronę skóry przed bezpośrednim działaniem głowicy masującej. Śliski materiał kombinezonu ułatwia również przesuwanie głowicy po skórze.

Specjalista wykonujący zabieg przykłada następnie głowicę urządzenia do określonego obszaru ciała czy twarzy i uruchamia je. Rolki masujące zaczynają się obracać, a komora wytwarza podciśnienie – dochodzi do wciągnięcia w głowicę fałdu skóry, który tam poddawany jest intensywnemu masażowi.

Intensywność masażu podciśnieniowego jest dobierana indywidualnie, w zależności od partii ciała. Całkowity czas trwania masażu to od około 30 do 45 minut.

Endermologia – efekty zabiegu:

 • ujędrnienie skóry
 • poprawa elastyczności skóry
 • zmniejszenie obwodów
 • wymodelowanie sylwetki
 • poprawa gęstości skóry
 • zmniejszenie lub zlikwidowanie cellulitu tłuszczowego
 • redukcja obrzęków i cellulitu wodnego
 • poprawa rysów twarzy
 • zmniejszenie dolegliwości bólowych
 • oczyszczenie organizmu z nagromadzonych toksyn

Najlepsze rezultaty zabiegowe można uzyskać wtedy, gdy zabieg zostanie wykonany w serii. Liczba i częstotliwość zabiegu są dobierane indywidualnie przez specjalistę. Na ogół wykonuje się od 6 do 20 zabiegów 1 lub 2 razy w tygodniu.

Gdzie można wykonać zabieg endermologii?

Obecnie endermologia to popularny zabieg modelujący i odmładzający skórę ciała i twarzy, dlatego też jest on dostępny w wielu gabinetach kosmetycznych oraz medycyny estetycznej.

Adresy gabinetów prowadzących zabiegi endermologii można znaleźć już teraz za pośrednictwem internetu.

Artykuł powstał we współpracy z kliniką urody Bonjour z Gliwic.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments